Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zia to má těžké: nechala ho přítelkyně, rodiče mu nerozumějí a – no jo, zrovna spáchal sebevraždu a teď žije „na onom světě“. Je to svět plný podřadné práce, sešlých barů, bývalých přítelkyň a nefungující dopravy. Jen co se v něm Zia octne, získá dva nové přátele: mazaného rockera ruského původu s podivným šarmem a inteligentní sexy naivku, která chce dokázat, že je tady omylem. V rozpadávajícím se oranžovém kombíku, který drží pohromadě pouze díky lepicí pásce, vyrazí společně na cestu, kde potkají neodolatelného Knellera (Tom Waits), který je provede poslední verzí Utopie. Film plný nečekaných zázraků a absurdního humoru ukazuje, jak je lidský život ve skutečnosti vzácný a nepředvídatelný. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (191)

lesumir 

všechny recenze uživatele

Nesmírně pohodový, originální a nápaditý film pro víkendové pobavení, těžící hlavně z výborných výkonů tří hlavním představitelů, kde se mi nejvíce líbil Eugene, jeho pohodový styl a intonace byly famozní! Ale asi půl hodinu před koncem s těmi malými zázraky a LVV a dalšími opravdu už moc nadnesenými věcmi se mi trošičku zhoršil pohled, ale pořád dávám čtyři hvězdičky za originální podání sebevražedné smrti... ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Správně posmrtně úlítlý snímek a další důkaz toho, že fenomén nezávislého filmu stále ještě žije a má co říci... Mně dosud neznámý chorvatský režisér Goran Dukic se po stopách svého slavnějšího krajana Emira Kusturici vydal na zkušenou do Ameriky a nevedl si vůbec špatně. Jeho celovečerní debut Sebevrazi - Love story z onoho světa je mixem esence nezávislého filmu, romantických komedií, road movie, Kusturicova Arizona Dream, posmrtných úvah nad životem a scenáristické originality režiséra a autora scénáře Gorana Dukice. Připočteme-li skvělou hudbu a hereckou účast Toma Waitse, je tahle osobitá a hodně odlehčená úvaha nad tím, co bude, velice zdařilým projektem... ()

Reklama

neoBlast 

všechny recenze uživatele

Nebýt závěrečné půlhodiny, tak bych sahal v hodnocení i výše. Ale právě tato divně nekonzistentní část mi vůbec neseděla do tripu, který hlavní hrdinové zažívají - a že ten byl podivný již před ní. Chorvatský původ režiséra se nezapře a celý film (nejenom hudbou od Gogol Bordello) zavání mixem Balkánu a amerického indie drobňouska. Pochvala ale ode mne letí hlavně pro vynikající casting, který přivedl skvěle hrající a (hlavně) sympatické herce před kameru. 60 % ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Moc teda nechapu tak vysoky hodnoceni, film pusobi vcelku lacine, coz by ale nevadilo, i pres to to je natoceny docela pekne, problem je, ze ta pocatecni (a zajimava) myslenka se behem 20 minut rozmelni a nakonec je uplne jedno, ze to je nakej svet sebevrahu. Milej, pohodovej a podobne? Ani omylem, pouze ne moc zazivny napul road-movie s neco malo vtipkama a tradicne klisoidnim koncem. Aspon, ze herci jsou celkem sympaticky a Sossamon sexy. ()

jahol 

všechny recenze uživatele

Hodně dlouho jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami a to jsem chtěl v jednu chvíli dát pět. Atmosféra světa dobrovolně odcházejících ze života není snad magická, ale je rozhodně velmi originální a taková nějaká uvěřitelná. Temnější a smutnější svět vykreslený ve filmu v sobě dobře vyvažuje smutek a prázdnou bezvýchodnost s jistou, pro náš svět (nebo námi záměrně uspořádaný život?) málo běžnou mírou volnosti, protože copak si vás nakonec po smrti ještě někdo dovolí buzerovat? - Je to přece na vás, jak si svůj život, který vám již nepatří, uspořádáte a když se vám do něj vkrádají zvláštní věci a malý zázraky, nikomu do toho nic není.. :-). Z mixu prázdnoty, volnosti a smutku se na vás vykulí velmi netradiční road movie, která nabere grády po příchodu výborné Shannyn Sossamon, pro mne jednoznačně nejlepší postavy filmu. Jak už ale zde psali mnozí, poslední zhruba čtvrtina filmu se malinko vydává jinam a ani mě moc nesedla. Sebevrazi - Love story by si úplně vystačili s oním světem a něčím trochu okořeněným pocitovým otevřeným koncem - tak trochu až "racionální" ladění úplného závěru možná potěší ty z nás, co to mají rádi alespoň nějak srovnané (a pak asi taky milovníky červené knihovny, kteří se k tomuhle filmu dostali nešťastnou náhodou), ale melancholickým snílkům dá pecku mezi oči. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (5)

  • Pieseň, čo zaznie v prvej scéne "Dead and Lovely" naspieval Tom Waits. Tento herec a príležitostný muzikant vo filme rovnako stvárnil postavu Knellera. (Filip258)
  • Vyobrazenie postavy ruského hudobníka Eugena je inšpirované spevákom skupiny Gogol Bordello Eugenom Hutzom. Pár songov od tejto skupiny je možné si vo filme vypočuť. (toi-toi)
  • V záverečnej scéne je možné počuť skladbu “Szomorú Vasárnap“ (“Ponurá nedeľa“) od maďarského skladateľa Rezső Seressa. Táto skladba sa po celom svete preslávila ako hymna samovrahov. (Astaroth666)

Reklama

Reklama