Mistickzz

Pútavé rozprávanie o dvoch veľkých rivaloch. Konečne sme aj my obyčajný ľudia videli ako tie všetky kúzla vlastne fungujú. Nolan sa opäť predviedol a naservíroval skvelú lahôdku s výborným triom Bale-Jackman-Cane. A ten koniec ma úplne dostal. 89 % ()

YoZo8

"Všetko je iba trik " Pochmúrny príbeh dvoch kúzelníckych rivalov od režiséra Christophera Nolana . Perfektne herecké obsadenie ktoré ponuka divákovi naozaj brilantne predstavenie. Je naozaj zaujímave sledovať priateľstvo a neskor obrovskú rivalitu medzi dvoma kúzelníkmi, ktorí si nič nedarujú. Bale a Jackman predvádzajú svoje triky s takou ľahkosťou akoby boli kúzelníkmi od narodenia :-). Príbeh nemá skoro žiadne hluche miesta. Strhujúci a neočakávaný záver určite dostane každého. Perfektne herecky a režisérsky zvládnuté. Nemám čo viac dodať. ()

Kanibal

Kdy přesně jsme zjistili, že je Nolan génius? Už u Mementa, kdy dokázal zpracovat působivý film z toho nejšílenějšího scénáře, který dal dohromady? Nebo při remaku Insomnie? To asi ne, ten byl až příšliš nevýrazný, ale Batman začíná nebo právě Dokonalý trik už to museli říct. Skvěle pracuje se scénářem, buduje atmosféru a chemie postav... v tom je nenapodobitelný. Tenhle film diváka pohltí a vy Nolanovi uvěříte prakticky cokoli. Masterpiece! ()

Ragdoll

Jakmile se v nějakém snímku objeví Christian Bale, je to automaticky za 5 hvězd, ale v tomto případě bych tak učinil snad s každým, koho nesebrali někde v Ulici. Tím nechci urážet vynikající výkon Hugh Jackmana, který byl ve své roli taktéž perfektní a jako Baleova rivala si nedokážu představit nikoho jiného. Spolu s byť trochu nereálným, ale velmi konstruktivním a zapleteným příběhem a bezchybným, magickým scénářem si film všemi deseti zasluhuje trvalý pobyt v mém šestihvězdičkovém apartmánu TOP 10. 100%. ()

Dánek

Celých 125 minut jsem seděl a neodvážil jsem se pohnout, Nolan prostě umí! A Bale s Jackmanem taky peckozní. 95% ()

Jespe-film

Film dle knižní předlohy, který si s vámi opravdu hraje, vybízí vás k nejrůznějším teoriím a doslova probouzí touhu, aby skutečnost nebyla taková, jakou jí právě vidíte... Jednou větou jde o příběh dvou kouzelníků a rivalů, jejichž život je plný intrik, lží a osudových triků. Na začátku se objeví pár trošku přehnaných scén, které v divákovi spíše navodí filmovou nedůvěřivost a jakousi scénovou lacinost. Jakoby Nolan využíval čarovného tématu a v určitých místech za ním schovával trochu logiky. Teprve poslední minuty však odhalí, kdo je onen největší kouzelník - je to Christopher Nolan! A jak to udělal? Se svou pomocnicí "lacinou scénkou" zkrátka odpoutal vaší pozornost, přesně tak, jak vás to film učí... Přesto jste naletěli. Divák se najednou ocitá v roli publika a nechá s sebou házet ze strany na stranu a kdyby vám Christopher svůj trik neprozradil, nikdy na něj nepřijdete. Ne, že by byl tak důmyslný, ale byl vymyšlen tak, abyste ho z ničeho neodvodili, aby v něm divák ztratil orientaci a probudil se zase jinde. Nolan totiž dokázal kočírovat film, předhazoval pár momentů pro americké žrouty pop-cornu, ale vždy, když jste to nečekali, udeřil... V té vědečtější části bylo možná lehce přestřeleno, ale o fakta tu nejde. Excelentní herecké výkony všech mužských postav a líbivé prostředí viktoriánské Anglie v komorních "Burton barvičkách" si u mě vysloužilo 9/10. ()

Indy

Plusom je dynamický spôsob rozprávania, v ktorom sa prelínajú rôzne časové roviny spletitého príbehu dvoch súperiacich kúzelníkov a na záver nechýba ani pointa, z ktorej som síce na zadok nepadol, ale rozhodne ma nerozhodila v tom negatívnom zmysle, bola proste dobrou bodkou za veľmi dobrým predsatvením. Obsadeniu dominujú Hugh Jackman a Christian Bale o obaja sú výborní (ja som fandil skôr H. Jackmanovi). Casting je prvotriedny, a tak ústrednej dvojke sekunduje Michael Caine, Scarlett Johansson či David Bowie. A kúzlom samým o sebe je fakt, že hoci stál film len 40 mil.$, vyzerá, že sa točilo minimálne s dvojnásobným rozpočtom. 8/10 ()

jondoe

Po druhom pozreti menim hodnotenie z styroch hviezdiciek na plny pocet. Nerobievam to casto. Vlastne som to urobil druhy-krat. Dokonaly trik je totiz dokonalym filmom po vsetkych stankach. A po Insomnii je to druhy najlespsi film Ch. Nolana. ()

Chipsonator

Nolan je mistr, to mi nikdo nevyvrátí. To jak dokáže gradovat děj je prostě úžasné, navíc nic si nevycucal s prstu, všechno do sebe parádně zapadá. Samozřejmě že podíl na tomhle úchvatném snímku mají i všichni herci kteří prostě hráli bez chybičky. Už jenom dodám že v tomhle filmu se sympatie k hlavním postavám mění opravdu rychle. /95% ()

Billie777

Asi můj nejoblíbenější Nolanův film. Naprosto pohlcující film, ani trocha nudy, výborná režie i herci, skvělá zápletka a úžasná atmosféra. Opravdu úžasná podívaná. ()

MoTeelka

Na plné pochopení tohohle filmu jsem potřebovala nejvíc zhlédnutí ze všech Nolanových kousků. Teď zpětně se trochu stydím, protože mám pocit, že až tak složité to přeci nebylo, ale... Nolan zase předvádí strhující jízdu a nenechá diváka ani chvilku vydechnout. The Prestige se dočkal výjimečně povedeného českého názvu. Dokonalý trik je totiž trefné označení toho, jak si režisér se svými diváky hraje. A já se ráda nechám. ()

Torimmer

Jak mě se strašně líbí ta Nolanova režie. A vůbec všechno na tomhle filmu se mi líbí. Příběh o posedlosti tajemství druhého. Film vám tu, ani nepředhazuje, že ten nebo ten je kladný a ten záporný. Záleží na tom, kdo z dvou úvodních rivalů zajde dál, v tom co všechno se chce dozvědět. Takže jednou divák fandí Baleovi a jednou Jackmanovi, nebo taky samozřejmě fandí furt jednomu. Skvěle napsané postavy a skvělé herecké výkony. Nolan je režisérská špička. ()

adam9

Tohle je tak skvělé?! Nah! Now You See Me, které jsem viděl o pár měsíců dříve, mělo mnohem lepší říz a svižnost. Konec sice šokující, ale jinak? Víc jak dvouhodinová podívaná, kde se střetávají dvě ega proti sobě. Tak rozdílná a přitom tak stejná zároveň. Dokonalý trik pro mě ani zdaleka není dokonalým filmem. ()

iXtr3m3

Skvelý snímok, ktorému som na chuť prišiel snáď až na tretej projekcii, ale odvtedy ma vždy upúta svojou silou. Ale niet sa čomu diviť. V hlavných úlohách dvaja extrémne charizmatickí herci Bale a Jackman, v pozadí legenda Caine a všetko kočírované Christopherom Nolanom? Toto snáď ani nemohlo dopadnúť inak. ()

velkyvezir

Výborné obsazení, ale já se v ději ztratil už po deseti minutách a film se mi stal neskutečně nudným, že jsem ho nedodíval. ()

Loki_Six

Every great magic trick consists of three parts or acts. The first part is called "The Pledge". The magician shows you something ordinary: a deck of cards, a bird or a man. He shows you this object. Perhaps he asks you to inspect it to see if it is indeed real, unaltered, normal. But of course... it probably isn't. The second act is called "The Turn". The magician takes the ordinary something and makes it do something extraordinary. Now you're looking for the secret... but you won't find it, because of course you're not really looking. You don't really want to know. You want to be fooled. But you wouldn't clap yet. Because making something disappear isn't enough; you have to bring it back. That's why every magic trick has a third act, the hardest part, the part we call "The Prestige". ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel