BenchPress

Dokonalý Nolanův vypiplaný scénář, při kterém Vás nejvíce potěší skvělý závěr. "To tajemství máte před očima, ale nevidíte jej, protože se samozřejmě nedíváte správě. Vlastně to ani nechcete vidět, chcete se nechat podvést." 5/5. A film do mojí TOP 10. ()

MEL

Mistrovské dílo podle precizního Priestova románu. Bratři Nolanovi vytvořením této hádanky jen potvrdili svůj kolosální talent. Divák nedostane jednu jedinou šanci vydechnout a odpočinout si od rafinovaného a všemi triky omotaného vyprávění. Je neustále šokován a překvapován poutavým příběhem a po dobu více jak dvou hodin zcela zapomíná význam slov jako nuda nebo ztráta času. Herecký koncert dua Jackman/Bale, které doslova přetéká charismatem a talentem, je pak tou správnou třešničkou na dortu. Jeden z největších klenotů světové kinematografie a jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

Moni33

WOW! Nemám moc ráda složité filmy, ale u tohoto mi ani nevadilo, že vlastně věčně nevím, co co znamená a všechno je pro mně tajemstvím, které se postupně odkrývalo. Nevěděla jsem, kdo ve filmu hraje, proto mě velmi mile překvapilo, když se na scéně objevil Hugh Jackman, Christian Bale (nemohla jsem si vzpomenout odkud ho znám, pak jsem si vzpomněla na Temného rytíře) a taky třeba Scarlett Johansson. Vůbec mi ani nevadilo, že film je delší než dvě hodiny! A opravdu mám ráda filmy, které mě na konci překvapí a Dokonalý trik je přímo tento případ, takový konec mě nenapadl, já stále dumala nad něčím složitým, když celý film takový byl, a to se jednalo o tu nejobyčejnější věc! Dokonalé! :) ()

stolista

Hodně silné 4*. Na moji hlavinku dost překombinované, neočekávané, ale zábavné.Možná po dalším zhodnocení zvednu na plný počet, protože vlastně nemám tomu filmu co vytknout. ()

xpaja

Film mi nepřišel tak komplikovaný, jak zde většina komentujících píše. I ta hlavní pointa byla naznačována dopředu. Koho jsem ovšem nepoznal byl D. Bowie v roli N. Tesly. Pro mě to bylo opravdu překvapení. Film je scénáristicky, herecky, režisérsky i hudebně opravdu skvěle zpracovaný. Přesto, že oba kouzelnící byli sebestřední hajzlové, po celou dobu jsem stranil Angierovi, který byl od začátku v právu. Proto mě trochu zklamal závěr. Dávám ---== 90 ==--- . ()

papuchalk

Můj vztah k tomuto filmu se párkrát už docela výrazně změnil. Ale když se podívám co Nolan točil po Dokonalém triku, tak musím uznat, že tohle je jeho poslední opravdu skvělý film, dotažený do nejmenších detailů, bez zjevných děr ve scénáři či příběhu (až na jednu jedinou, ale zato docela brutální). Lehkou sci fi nadsázku bez výhrad přijímám, jelikož posouvá příběh o několik pater výše. Po 2006 se však vrhnul na samoúčelné akční sci-fi mlátičky, které se pojmu logika přímo vysmívají, a uplně se vykašlal na to co mu šlo nejlíp. Vysvětluji si to tak, že zaměřil své filmy na tu část publika, která nejvíc chodí do kina - teen age. Nolane prosím vrať se, peněz už máš dost. ()

hoffman.jan

Jeden z filmů patřících do mojí TOP 10. Nolan je pro mě prostě jednička mezi režiséry a Bale mezi herci. Úžasné nápady ( klonovací přístroj, propojení s historíí – Tesla), ještě úžasnější herecké výkony a naprosto fascinující kamera. Střípky postupně do sebe zapadající mozaiky z různých časových období , kterou pochopíte až na konci. Film, na který bych se podíval i třikrát za sebou, a pokaždé bych našel něco nového. A k tomu všemu staré lidské přítelkyně intrika, žárlivost a touha po tom být lepší než někdo koho nenávidíme. Jde přece o prestiž…. ()

Limetka_M

Pastva pro oči, uši i duši. Neuvěřitelně skvěle propracovaný scénář dokáže vtáhnout hluboko do příběhu. Vše do sebe zapadá, jak má.. ehm toto vše je asi zbytečné opakování všeho, co tu bylo řečeno - zkrátka DOKONALÉ!!! ()

thePivl

Neuvěřitelné představení. Takhle se dá popsat nejen průběh celého filmu, ale i film samotný. V hlavních rolích? Nádherný scénář, úžasná režie a výborné herecké výkony. Nejlepší mysteriózní film, který můžete najít. ()

Charlinka

Všichni o tomhle filmu mluví jako o něčem naprosto dokonalým, ale pro mě to je jeden z těch slabších od Nolana, což ho samozřejmě pořád dělá hodně dobrým neboť Nolanovi filmy jsou výborný ale zkrátka v porovnání s Mementem mě to zkrátka tolik neohromilo. ()

Xenerix

Wolverine vs. Batman a Black Widow mezi nimi, to byla asi první myšlenka. O to příjemnější bylo druhé zjištění; a sice že Christian Bale i Hugh Jackman zde herecky překonávají role, které je oba proslavily, bez debat. Oba herci si vzájemnou kouzelnickou rivalitu náležitě užívají a ze svých postav ždímají maximum. Právě to, že stojí proti sobě jako nesmiřitelní protivníci, jejich kvality násobí a člověk vlastně neví, komu z nich fandí více. Člověk si vybírá film většinou buď podle herců, kteří v něm hrají, podle režiséra, který film točí anebo podle žánru, který je jim blízký. V tomto případě je to trefa do černého ve všech kategoriích. Nolan zkrátka opět výborný, je fajn, že se nenechal unést úspěchem Batmana a točí mimo to i jiné projekty. Škoda jen, že to nebylo náležitě oceněno i v pokladnách kin, momentálně 26. nejoblíbenější film by si zasloužil lepší tržby. Jak už je u něj tradicí, největší přidaná hodnota filmu je celková atmosféra, která nás pohltí hned na začátku, když nám Michael Caine říká základní pravidla kouzelnického triku, a neopustí nás až do závěrečných titulek. ()

NightScene

Luxusní film! Christopher Nolan opět nezklamal. A dvojice Bale a Jackman dokonalé! :) Dřív jsem si nevšiml, že je Scarlett tak k nakousnutí! Prostě příběh bez chyby, iluze super, a atmoška taky dobrá. Napětí mezi dvěma iluzionisty, kdy se snaží přijít na iluzi toho druhého. Prostě 100% jak vyšitých! Závěr mě mile překvapil a herecké výkony byly bezva. ()

Wurths

Složitý film, u kterého musíte vážně přemýšlet o tom, jak to všechno dopadne. Mám rád všechny Nolanovy filmy a tenhle je jeden z nejlepších. 90% ()

Odpocivadlo

Úplne som bol v úžase počas celého filmu také napinavé a prešpekulované filmy môžu točiť iba géniovia a to Nolan určite je. ()

calculus

Skvělé obsazení, vizuálně výborné. Vlastně nachlup stejná strategie, jakou používá celé "kouzelnické" řemeslo. Pod pokličkou ale vykukují logické díry. Anebo že by...? Ale ne;-) ()

kubilov

Největší chyba dokonalého Dokonalého triku? Nevhodně ohyzdná Rebecca Hall! Jinak velmi precizní nolanovka. Sázka na kvalitní čtveřici Jackman, Bale, Johansson a Caine byla velmi dobrou volbou. Změny mezi "dobrou" a "špatnou" stranou dvou hlavních herců a Michael Caine se Scarlett šikovně kličkující mezi nimi a snažící se zabránit nejhoršímu je naprosto skvělý nápad. Nakonec ještě trochu fyziky s Nicolou Teslou a jeho vynálezem přemístění osoby. Christopher Nolan mě prostě baví a jen těžko se na tom v nejbližší době něco změní. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel