L1da

Nádherně napínavý a nepředvídatelný film. Rozhodně stojí za to se na něj podívat, určitě je nad čím se zamyslet. Vzpomínka na tenhle film vydrží dlouho, zážitek! ()

pájap

mě to přišlo dlouhý a někde nelogický.....a na konci když řekl že celou dobu byli dva....jeden miloval manželku a druhej scarlett...to jsem se divil..proč to té žárlící manželce neřekl...jo aby to divák netušil.....ale zase scarlett byla---nádherná.....za tři hvězdy.......film 3 scarlett 8........ ()

Kubiny

A to jsem si myslel, že stav totálního zmatení po shlédnutí Počátku už se nikdy opakovat nebude a ono to po konci Dokonalého triku snad bylo ještě větší zmatení. Parádní podívaná, jeden z nejlepších filmů vůbec. Do hlubšího rozboru se nebudu pouštět, jasně plných 5* a opravdu nevím, co by se tomuhle skvostu dalo vytknout. Já si nevšiml ničeho. ()

Toxic

90%. Nolanovy filmové úspěchy jsou snad i tím, že je v jedné osobě scénáristou i rejžou, čili při vymýšlení příběhu už i zároveň přemýšlí nad tím, jak to točit a je to tak mnohdy promyšlenější než u dvou jednotlivých osob. Zde ne mnohdy, ale vždy, neboť Nolan je skvělým scénáristou. ()

vabambule

Oblíbený žánr, oblíbený herec, pěkný scénář, nutkání v divákovi zamyslet se a dávat pozor po celou délku filmu. Je to jednoduché - když pozor nedáváte, musíte si to pustit znova :D Mohu jen dodat, že tento film řadím mezi své oblíbené. 95% ()

Skunkiee

"Miluješ mě? Dneska ne." Nolanova hra s divákem - režisér totiž pojal film jako iluzionista svůj trik. Jako svůj Dokonalý trik. Kromě parádní atmosféry a tradičně chytrého scénáře musím vypíchnout hlavně neuvěřitelné výkony obou hlavních představitelů. ()

sury

Tak to se mi líbílo. Bale, Jackman, Nolan, Caine.... to je pak výsledek jasný že ano. Závěrečná scéna, kterou jsem tam přesně chtěl. ()

ReTeZa

Nolan je mým oblíbencem zejména proto, že ty filmy mají vždycky hloubku, o které se dá přemýšlet ještě tři dny po zhlédnutí... A to je přesně to, co u filmů vyhledávám :) ()

Tuard

Perfekt film, netušil jsem do čeho jdu. Perfektně provedený, není co vytknout, zajímavý konec, film Vás donutí vybrat si vašeho "kouzelníka". ()

Jandecka

Vůbec jsem nepochopil příběh filmu. Postavy mi splývaly a často jsem se ztrácel v překotných časových posunech. Pro někoho, kdo film pochopí, musí být úžasným zážitkem. U filmu musím ocenit neskutečně povedené pointy triků, které určitě nebylo lehké vymyslet a natočit. Z okamžiků, které jsem pochopil (věděl jsem kdo je kdo a kde se to odehrává, popřípadě proč), jsem byl opravdu nadšený. Myslím si, že časové linie byly v tomto filmu naprosto zbytečné a jedinou funkci kterou mohly mít, bylo znemožnit pochopení filmu méně inteligentním divákům. Myslím si, že kvalita filmu by se minimálně neztratila, kdyby příběh plynul chronologicky. Postavy se tak často vydávaly za někoho jiného, až jsem se začal ztrácet v tom, kdo je kdo, což samozřejmě souviselo s častou změnou času. ()

lola10

Film mě přilákal především díky mému oblíbenci Christopherovi Nolanovi. Oba hlavní hrdinové, ač známí úspěšní herci - Hugh Jackman a Christian Bale už mezi mé favority tolik nepatří. Naštěstí mě Nolan opět nezklamal a film byl naprosto excelentní. Zbožňuji pro něj typické prolínání časových linií, jeho náznaky, které v průběhu celého filmu máte před očima, ale tolik jim nevěnujete pozornost, protože děj je napínavý a poutavý a Vás to prostě a jednoduše baví ! Po celý film jsem byla napjatá a čekala jak to dopadne a snažila si 1 a 1 dávat v průběhu dohromady, neubránila jsem se nadržování Alfredovi a finále bylo prostě jedním slovem - úžasné ! Zároveň si film po celou dobu zachoval i emotivní stránku, nešlo o pouhé soupeření dvou rivalů, kteří soutěží o místo "nahoře" , bylo v tom víc- šlo na jedné straně o pomstu, posedlost dokonalostí a být lepší než ten druhý- za každou cenu a druhé straně- naprosté sebeobětování, život, který ani životem nebyl, ztotožnění s tak silnou vůli, ale za cenu polovičního štěstí,které neslo oběti v podobě rodinného života...a obětování se. Skvělé od začátku do poslední vteřiny ! ()

DBSMC

Prosím nesnažte se přemýšlet. Koumat a hledat nové možnosti. Nepovede se vám to. A proč? Protože ve skutečnosti.. ,,..se chcete nechat podvést." V Nolanových snímcích já se prostě ztrácím. Hlava se mi motá a stále nechápu o co jde. Ale miluju ten okamžik na konci filmu kdy je všechno tak dokonale vysvětleno a brada se mi opírá o podlahu. Miluju ten pocit kdy se proti sobě postaví Christian Bale a Hugh Jackman a jen nenápadně tam obrovskou roli sehraje David Bowie. Miluju tenhle Nolanův trik. ()

Clovecice

Jsem jediná, kdo ve filmu viděl propojení většiny Nolanových filmů? Natočeno neuspořádaně jako Memento, v průběhu filmu přemýšlíte jako u Počátku, na konci nečekané odhalení jako u Interstellaru (kde se také objevil Michael Caine) a jako třešnička na dortu Christian Bale (+opět Michael Caine) z Batmanovské trilogie. I když... možná závěr ve stylu umřel/neumřel by se také dal připsat k Temnému rytíři. Ano, uvědomuji si, že půlka z těch filmů nebyla natočena před rokem 2006. Ale stejně. ()

Corim

Přemýšleli jste někdy o tom, kam až jste ochotni zajít, aby jste byli lepšími než lidé ve Vašem okolí? Tento snímek Vám ukáže, kam až může dojít svár dvou lidí, jenž jsou elitou ve svém oboru. Krásně a poutavě natočené drama, které dokáže svou temnou atmosférou diváka připoutat do sedačky, aby jen mlčky sledoval a neustále očekával další zvrat v ději až nakonec získá výborný a pro mne neočekávaný konec. ()

Vahadlo

Dokonalý trik by se klidně mohl jmenovat dokonalý film! Takhle silně se mně naposledy dotknul film Až vyjde měsíc! Je to výborně napsané a po pointě a filmu jsem ještě deset minut seděl a přemýšlel co jsem to vlastně viděl. ()

Baru.No1

Tak tenhle film jsem si musela pustit dvakrát, abych ho alespoň trochu pochopila. Skoro celou dobu jsem si namáhala hlavu a přemýlela, jak to může být a nakonec přišla scéna, která mě utvrdila v tom, že vlastně nevím vůbec nic. Herecké obsazení je skvělé. Film jako takový je plný všeljakých triků, které jsou vyladěné do všech detailu. ()

Signore

Jakkoli nezpochybňuji, že má film všechny atributy pětihvězdičkového díla, musím si (překvapivě) přiznat, že závěrečná sérii "twistů" mi nakonec byla spíše protivná (a i při posledním z nich jsem pro jistotu zůstával ve střehu, zda za rohem nevykoukne ještě nějaký další, jenž by vše zase zcela negoval). Od filmu jsem měl velmi vysoká očekávání, a tak přišel logický trest v podobě mírného zklamání; při příštím zhlédnutí však vůbec nevylučuji možnost jít na absolutní hodnocení. ()

kodwin

Dobré, velmi dobré. Na Nolanovi se mi nelíbí to, co je zároveň jeho předností - atmosféra (plus mínus stejná v každém filmu). Ale sem se to depresivně-poetické prostředí hodí. Dokonalý trik udržuje v napětí a skvěle graduje. Samotné finále mě však až tolik nešokovalo. Možná jsem nezachytil všechny vychytávky, a až se tak stane, bude to aspirant na plný počet. Zatím však za čtyři, mistře. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel