Iron Man

• USA Iron Man

Multimilionář a vynálezce Tony Stark je cynický bonviván a sukničkář, který po otci zdědil zbrojařské impérium Stark Industries a pokračuje v práci s jeho kolegou Obadiahem Staneem. Dodává americké armádě tzv. inteligentní zbraně a právě se chystá předvést zástupcům v Afghánistánu nový výrobek, extrémně ničivou raketu Jericho. Cestou z úspěšné prezentace, na níž se mu podaří uzavřít s vládou výhodnou smlouvu, je však armádní konvoj přepaden a zraněný Tony je zajat teroristickou organizací Deset kruhů. Je uvězněn v jeskyni v horách se vzdělaným afghánským lékařem Yinsenem, který mu zachránil život riskantní operací, když mu do hrudi voperoval elektromagnet, který brání střepinám, aby se dostaly k srdci. Teroristé Tonyho donutí, aby pro ně raketu Jericho vyrobil. Je zděšen, když zjistí, že jsou vybaveni jeho zbraněmi, a s Yinsenem se vrhne do práce. Nejprve vyrobí malý obloukový reaktor, kterým nahradí elektromagnet ve své hrudi, a poté se pustí do létajícího, vyzbrojeného brnění, které chce využít k útěku. Podaří se mu uprchnout, přestože Yinsen za jeho svobodu položí život. Tony okamžitě zastaví výrobu zbraní a začne tajně pracovat na vylepšené verzi bojového obleku. Netuší, že Obadiah je tím, kdo si objednal jeho únos, zmocnil se trosek prvního obleku a tajně se pustil do výroby vlastního modelu. (TV Nova)

Bart16

Robert Downey Jr. je pro roli,jako stvořený,režisér odvedl slušný kus práce,škoda jen,že scénáristé poněkud odflákli posledních cca 20 minut filmu,jinak by to bylo za plný počet.Jsem zvědavý na druhý díl. ()

Acrobat

Komixy, komixy, komixy. Tazko sa na nich pozera, tak lahko sa vychutnavaju. Su hybridmi. Bavil som sa pomerne striedmo. Neurazil, avsak sa nezapisal. Tahunom filmu je Downey. Ma charizmu, jednoducho to vidite pocas celeho filmu. Taha ho, dava mu pocity, smiech, zabavu, uvedomenie (jaskyna obratenia - hm - ako nazov nejakeho filmu :) Bridgesa som nespoznal, Paltrow je prijemna a fandite jej. samotny film plni to, co sa od komixov radoveho druhu ocakava. Amoralny hrdina, klesnutie na dno, uvedomenie sa, zitenie schopnosti (v sebe, alebo nieco vytvorit) zistenie pravdy, skutocnych nepriatelov, nabor moralnych vlastnosti, finalna vyhra. Aj tento film ide v tychto slapajach. Zalezi od toho aku formu mu da Favreau. Nemozno povedat ze trikov je malo. Daju sa vychutnat v akcii, je servirovana s casovymi odstupmi tak aby bola zachovana dynamika. Vacsinou vsak samotny IronMan poletuje a predvadza schopnosti v ucelnych scenach sebapoznania sa. To znamena, divak zistuje, ako co funguje. Samotne nasadenie v akcii je v podstate davkovane v dvoch scenach. Su vsak zvladnute na slusnej urovni, da sa na to pozerat bez toho aby divak nahodil grimasu "ake lacne triky". Tempo je obstojne 2 hodinky lahkej zabavy ironMan ponuka. Nic viac, nic menej. Avsak heslo z plagatu "VELKOLEPE" by som nahradil pravdivejsim "SLUSNE". Bude to uprimnejsie aj pravdivejsie. ()

Henry Morgan

Herecky výborné, dějově dobré. Žádné zdlouhavé scény typu "tohle mi život dal a tohle vzal". Logická změna arogantního děvkaře v šíleně odvážného génia, který je neskutečně charizmatický. Film říká to co hlavní hrdina: "jsem jaký jsem, buď se s tím srovnáš nebo ne!" ani na chvíli jsem neměl pocit, že do mě někdo tlačí něco velkolepého. Nenásilné představení Iron mana, které vnikne pod kůži. Těším se na dvojku. ()

haWranka

Opravdu podařená komiksovka. Robert Downey je sympaťák (akorát ten dabing mu trochu škodí) a Gwyneth Paltrow je jako vždycky úžasná. Jsem vážně natěšená na dvojku. ()

Design

Od tohoto filmu, sem moc nečekal. Šel tak trochu mimo mě, o to větší překvapení mi nachystal. Robert Downey Jr. jeden z mých oblíbených herců :) a má za asistentku Gwyneth Paltrow tahle dvojice snad mluví za vše, že bude na co koukat !!! ()

R.A.D.E.K

Nenáročný, ale celkem dobrý akční počin z Hollywoodu. Rozhodně se však nemůžu vzdát dojmu, že v USA točí téměř všechny filmy o komiksových hrdinech podle stejné základní šablony - nečekaný soupeř, hezká partnerka, megasouboj na konci . Už to začíná být klišé a nuda. ()

Karp

Sebevědomý narcis a technický génius Tony Stark - Robert Downey junior svou roli parádně rozehrál. Neumím si představit jiného herce, který by se na tuto postavu hodil lépe než on. Prohlédl jsem DVD bonusy včetně několika rozhovorů s Downeyem a on skutečně v sobě něco ze Starka má - sebevědomý projev, dobrý řečník. Jon Favreau si dal na filmu záležet a tak jen zamrzí, že se někdo více nevěnoval trailerům mířícím do kin. Po jejich shlédnutí jsem totiž nabyl dojmu, že půjde o záležitost pro desetileté děti s jakýmsi lítajícím pošukem... Naštěstí jsem se nedal odradit a film na velkém plátně viděl. Jednotlivé scény jsou podle mého dobře řazeny, a i když se nejedná o nic převratného s trochou retrospektivy, vše působí svižně a příběh zaujme. I další herecké obsazení se povedlo, Pepper - Gwyneth Paltrow je přirozeně krásná, laskavá - skutečná opora. Jeffu Bridgesovi zase dodala holá hlava a bradka šmrnc správného hamižného sobce s touhou po moci. Film má spád a scény s výrobou a montáží obleku jsou skvěle propracované. Ironmanův kovový kostým tak díky velkému množství detailů, citu pro mechaniku a kinematiku, působí věrohodně a co to jen jde uvěřitelně. Jediné k čemu mám výhrady je závěrečná bitva. Spoiler: Pravděpodobně skvěle zapadá do charakteru komiksu, ale mně vadila ta přemíra šílenství v jinak chladnokrevně uvažujícím zbrojaři Obadiahu Staneovi - Jeffu Bridgesovi. Z bonusů k DVD vím, že vyznění finálního souboje mohlo být i maličko jiné, ale to vše je jen malá navíc subjektivní vada. Shrnutí: výborné herecké výkony, výborná hudba, propracovaný oblek a slušná porce vtipu. ()

Nyan

Konečně superhrdina, který je rovným dílem talentovaný i neskromný, a to velmi. Tony Stark je brilantní technik a majitel zbrojovky Stark Industries. Je unesen, aby pro teroristy vytvořil zbraň další generace, avšak místo toho si vyrobí kovový bojový oblek, aby unikl svým věznitelům. Tak se zrodil Iron Man. Tony v podání Roberta Downeyho jr. je charismatický playboy a jeho postava táhne celý film, ale není to one-man show a ostatní herci mají taky co předvést. Iron Man je akční, je vtipný a nemá výrazná hluchá místa a to, jak se vypořádal s klišé utajené totožnosti superhrdinů, je taky na jedničku. ()

netWoor

pěkně udělané, ale nevím proč, malinko jsem se nudil. Mé hodnocení je blíž čtyřce než trojce, přesto se mi ale z nějakého pro mě neznámého důvodu dát ta čtyřka nechce ... ()

marusaj

Vtipné, akční, s nadhledem a... vtipné. Charisma Downeyho je takové, že by utáhl i akční ztvárnění pejska a kočičky. ()

dawes

Tuhle komixovku se podařilo zvládnou dost dobře.Samozřejmě hodně ovlivnila výsledek herecká posádka.Hlavně Downey jr.,ten je úplně super.Efekty jsou taky líbivé,hned má člověk chuť na sebe hodit nějaký ten kovový oblek! Závěrečná bitva je dost otřepaná,ale jinak je to bezva podívaná za 4* . ()

BC

Celý film jsem se nemohl zbavit dojmu, že jsem to už někde viděl. Trochu to připomínalo i Golema, ten se taky zapínal takovou kulatou věcí, co se do něj vložila. Pokud pomineme fakt, že hlavní hrdina vyrobil ze šrotu v jeskyni neprůstřelný, ohnivzdorný oblek, to, že v jeho druhé verzi měl dost paliva na to, aby doletěl, kam se mu zachtělo a přesto policajti nebo kdo to byl jezdili v Crown Victoriích, dá se na to dívat, hlavně kvůli krásné sekretářce, charismatického Roberta Downeyho a krásným autům. Jen doufám, že ta AC Cobra byla replika. ()

Dartdevil

Celou dobu jsem se bavil výtečně, nenarazil jsem ani na větší hluché místo. Downey perfektní, všichni záporáci dostatečně záporní, s Gwyneth sice na nic nedojde, ale celé to oživuje. Film mi prostě sedl, společně s X-men nejlepší komikso-film. ()

lol xD

To nejde aby se mi nelíbil tento film, když tam hraje Robert Downey super iron mana. A navíc když tam hrajou pecky od AC/DC. První díl Iron mana se mi líbil víc než ten druhý a když napíšu, že to bylo lepší než Temný rytíř a Spider man, tak asi někoho urazím, ale co je to můj názor. ;-) ()

Lovec prasat

Na film je radost se dívat a to jednak díky charismatickému a hláškujícímu Robertu Downeymu Jr. (kterému navíc inteligentní scénář umožňuje tento svůj talent projevit), ale také pro jakési objevitelské a až klukovské nadšení, které s Tonym Starkem prožíváme při jeho prvních iron manovských pokusech. Škoda jen, že v zásadě chybí pořádnější záporák. Celý článek zde. ()

Banda fasuje další spinoff o známých postavách

Banda fasuje další spinoff o známých postavách

28.07.2024

Čtvrtá série končí a poslední pátá sezóna úspěšného seriálu Banda nás čeká v roce 2026. Seriál si skrze odlehčený přístup ke komiksovým hrdinům, zábavné postavičky a v neposlední řadě nechutně… (více)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (více)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří