Režie:
David L. CunninghamKamera:
Joel RansomHudba:
John CameronHrají:
Harvey Keitel, Michael Benyaer, Wendy Crewson, Shirley Douglas, Kevin Dunn, Mido Hamada, Barclay Hope, Frank John Hughes, Donnie Wahlberg, Patricia Heaton (více)Obsahy(1)
Dvoudílný televizní snímek Po stopách 11. září se opírá o závěry zvláštní komise, ustavené Kongresem v roce 2002, a rekonstruuje nejen vlastní teroristický útok na newyorská dvojčata, ale i předcházející pokusy teroristů z Al-Káidy (útok na velvyslanectví v Nairobi v roce 1998 a na torpédoborec Cole v roce 2000) a další související události. Scenárista a producent Cyrus Nowrasteh a režisér David L. Cunningham vycházeli nejen z písemné zprávy vyšetřující komise ale i z dalších pramenů, zejména z knihy Johna Millera a Michaela Stonea "Buňka". Podařilo se jim vytvořit reálný portrét známých událostí i jejich méně známých souvislostí. Soustředili se zejména na detailní popis práce protiteroristického oddělení FBI, vedeného Johnem O'Neillem (výborný Harvey Keitel), jež se muselo potýkat s nedůvěrou vedoucích činitelů i byrokracií ve vlastních řadách. (Česká televize)
(více)Hrají
Philip Craig
Nejlepší filmy:
Těžká váha (2005)
Maurice Richard (2005)
Detektiv Nero Wolfe (2000) (seriál)
Akin Gazi
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Ďáblův dvojník (2011)
30 minut po půlnoci (2012)
Fantastická zvířata a kde je najít (2016)
David Huband
Kanada
Nejlepší filmy:
Těžká váha (2005)
Frekvence (2000)
Případy detektiva Murdocha: Murdochovy Vánoce (2015) (TV film)
Alex Karzis
Kanada
Nejlepší filmy:
Po stopách 11. září (2006) (TV film)
Slepá víra (1998)
Jezdci z jižního Bronxu (2005) (TV film)
Jean Yoon
USA
Nejlepší filmy:
Zakletý v čase (2009)
Po stopách 11. září (2006) (TV film)
Ararat (2002)
Shane Daly
Kanada
Nejlepší filmy:
Detroit Rock City (1999)
Po stopách 11. září (2006) (TV film)
Kick-Ass 2 (2013)
Trevor White
Kanada
Nejlepší filmy:
Temný rytíř povstal (2012)
Informátorka (2010)
Foylova válka (2002) (seriál)
Tom Barnett
Nejlepší filmy:
Pokrevní bratři (1999)
Po stopách 11. září (2006) (TV film)
Zrádce (2008)
Michael Rhoades
Nejlepší filmy:
Interstate 60 (2002)
Detektiv Nero Wolfe (2000) (seriál)
Boj o patent (2008)
Maria Ricossa
Nejlepší filmy:
Nevinné tahy (1993)
Síla lidskosti (2003) (TV film)
Po stopách 11. září (2006) (TV film)
Prasanna Puwanarajah
Nejlepší filmy:
The Stoning of Soraya M. (2008)
Po stopách 11. září (2006) (TV film)
Gunman: Muž na odstřel (2015)
Nick Baillie
Nejlepší filmy:
Po stopách 11. září (2006) (TV film)
Omerta (1996) (seriál)
On the Basis of Sex (2018)
Gabe Fazio
Nejlepší filmy:
Zrodila se hvězda (2018)
Za borovicovým hájem (2012)
Po stopách 11. září (2006) (TV film)
Youssef Kerkour
Maroko
Nejlepší filmy:
Klan Gucci (2021)
Po stopách 11. září (2006) (TV film)
Napoleon (2023)
Jonathan Potts
Kanada
Nejlepší filmy:
The Comey Rule (2020) (seriál)
Dům pro Irene (2012)
Vraždy podle Jidáše (1999)
Armando Riesco
Portoriko
Nejlepší filmy:
Vinyl (2016) (seriál)
25. hodina (2002)
Bílý tesák (2018)
Beatriz Yuste
Nejlepší filmy:
Po stopách 11. září (2006) (TV film)
16 bloků (2006)
If I Were You (2012)
Joel Keller
Nejlepší filmy:
Případy detektiva Murdocha: Murdochovy pohádkové Vánoce (2016) (TV film)
The Grizzlies (2018)
Bouře století (1999) (seriál)
Roger Dunn
Nejlepší filmy:
Norimberk (2000) (TV film)
Policejní akademie (1984)
Harrison Bergeron (1995) (TV film)
Philippa Domville
Kanada
Nejlepší filmy:
Po stopách 11. září (2006) (TV film)
V měsíčním světle (2019)
Slib mlčení (2013) (TV film)