Reklama

Reklama

Mezi nebem a zemí

  • USA Conversations with God (více)
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Film rozpráva skutočný príbeh Neale Donald Walscha, ktorý inšpiroval a zmenil životy miliónov ľudí po celom svete. Dej sa začína potom, čo si pri dopravnej nehode náhle zraní krk a stratí prácu. Krátko na to sa mení z normálne žijúceho chlapa na bezdomovca a jeho jedinou snahou je zostať na žive. Divák môže vidieť jeho emocionálny boj s každodennou realitou dostať sa k jedlu, k priateľom a znovunadobudnúť zmysel života. A práve vo chvíli, keď sa zdá, že veci idú správnym smerom, pohoršia sa. Neale sa plný hnevu a horkosti pýta Boha hromadu náročných otázok. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (45)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Film plný životných právd a pohľad na život bezdomovca z pohľadu tejto sociálnej skupiny. Trochu sa tu rúcajú tie štandardné názory, že bezdomovec si môže za to vždy sám, on sa tak rozhodol, je to jeho chyba. Film ukazuje, že do toho môžete spadnúť len tak, ale zároveň aj ako veľmi ťažké je dostať sa z tohto bahna. Je citlivo pojatý, obrovské emócie síce nevzbudil, ale súcit a pochopenie, to áno. Kniha je predpokladám ešte lepšia. ()

laik_60 

všechny recenze uživatele

americká sladkosť "ako z bezdomovca s dolámaným krkom sa stať milionárom". Ešteže ten pán Wlasch nestretol svojich známych v tom "bezdomoveckom parčíku". Celý film je presiaknutý vôňou scientologickej filozofie a New Age. Napriek tomu "duchovno" a dobre volené vety v monológoch ("dialógoch s Bohom)" mali niečo do seba a film obohatili. Ale najlepšia bola posledná veta od jeho obdivovateľky "aj ja sa rozprávam s Bohom". Domnievam sa totiž , že s Nim sa rozpráva každý, len si to neouvedomuje, ešte aj ateista keď povie vetu "neverím v Boha" je vetou začiatku komunikácie s Nim. :) ()

Reklama

janesX 

všechny recenze uživatele

Niekedy musí človek padnúť na samé dno, aby sa mal odkiaľ odraziť. Kto nezažije, nevie. Neal Walsch si to vyskúšal. Potom, čo si po autonehode nemohol nájsť prácu, na nejaký čas skončil medzi bezdomovcami a nakoniec o tomto dobrodružstve napísal knihu za účelom zisku, preslávenia sa a (akože) potrebe stať sa vzorom pre iných. Walschov pád je oproti iným pádom presladený desaťkrát vylúhovaný čajíček a tento film ho ešte preslaďuje. Neviem ako dlho bol tento človek na ulici, z filmu som mal pocit, že asi tri týždne. Sympatické je, že Walsch nepil alkohol, no to ma zároveň ešte viac uisťuje, že na tej ulici vážne viac ako tri týždne nebol (v pohode, možno sa mýlim). Ale aj tak je to príšerne pomalý, rozťahaný gýč. Celú dobu som ho chcel vypnúť, nakoniec sa mi to podarilo pätnásť minút pred koncom. Moja mama by asi povedala, že celkom pekný film. Ja dávam odpad (teda ak sa nezľutujem a nedám jednu hviezdu). A samozrejme nehodnotím človeka, ani jeho príbeh, ale tento film. ()

Trajektt 

všechny recenze uživatele

Tento snímek je velice užitečný a geniální průvodce a manuál pro ty lidi, kteří se rozhodnou býti bezdomovci, ať už dobrovolně či nedobrovolně. A to platí celosvětově a ne jen pro Ameriku, kde je tento nešvar na denním pořádku. Stačí malá chybička či nepozornost a člověk vybírá koše jako by se nechumelilo. No zkrátka, toto neštěstí se může stát každému z nás a proto je důležité se na to připravit. Dozvíme se zde jak a kde se ubytovat, abychom nezmrzli, jak si vydělat nějakou tu kačku, jak spalšit nějakou tu dobrotu, aby nám nekručelo v břiše, ale hlavně na co a na koho si dávat pozor a také čemu se vyvarovat. Z minuty na minutu se začnete motat v bludném kruhu ze kterého je velmi těžké vyskočit, jelikož politické systémy založené na kapitalismu vás bez sociální pomoci vrhnou na dno společenského žebříčku. Nakonec vám zbydou dvě možnosti na výběr. První možností je splynout s davem a najít si v této situaci svůj životní styl anebo si vybrat druhou možnost a tou je se vzmužit a začít s tím něco dělat. Dá se začít tím, že si začnete hledat práci, přesně jako to udělal náš hrdina. Ale zde nastává první problém a to je hygiena veškerá žádná. Někomu se to podaří a je z toho venku. Další možnosti jsou modlení se k všemocnému Bohu anebo použití šikovných prstů k příležitostným zlodějinám. Náš hrdina si vybral možnost A a asi z nedostatku spánku a výběrem špatné stravy začal mít halucinace, které přerostli v nekonečný hovor s Bohem ze kterého využil vše, co mu náš pán řekl a převedl to na papír. A tak napsal devět knih, kterých se prodalo po celém světě více než osm milionů výtisků a tak se z něj stal milionář a pohádky je konec. Tento film by inspirován skutečnými událostmi, které se stali Nealovi Walschovi a který z hesla Chudoba jasná, doba nešťastná vytvořil během necelého půlroku nové heslo Enjoy the Money. Jezdil na předváděcí turné na podporu svých knih, kde hovořil se svými podporovateli a odpůrci. Důležité je si z tohoto příběhu vzít poučení a to je to, že i když se vám stane chybička ve vašem životě, v tomto případě za ní ani náš hrdina nemohl, tak to nevzdávat a neuchýlit se k flašce ničitelce. ale doufat v naději jako náš hrdina, kterému se sice změnili priority a celkové vnímání světa, ale za to si uvědomil, co je na světě opravdu důležité a svým postojem inspiroval miliony lidí po celém světě a stal se králem všech knihkupectví a proto dávám tomuto snímku něco přes 70%. ()

KrestanFilms 

všechny recenze uživatele

Za příběh a zpracování hvězdičku. A ten zbytek? Film bych shrnul asi takto - je v něm shrnuto mnoho pravd ale i mnoho scestných myšlenek. Hned od začátku mi přišlo, že je to jako řeč přátelů Joba - ano, všichni měli jistou pravdu. Ale co na to pak řekl Bůh sám? Když jsem tak trochu zabrousil na oficiální stránky tohoto projektu, zjistil jsem, že je to vyloženě antikřesťanské - člověk se sám povyšuje na Boha. Ve výsledku tento film NEDOPORUČUJI! ()

Galerie (1)

Zajímavosti (8)

  • Neale Donald Walsch položil základné pravidlo pre scenár: „V filme nesmie byť stvárnená žiadna z mojich manželiek a žiadne z mojich deviatich detí za účelom ochrany ich identity." (Arsenal83)
  • Autobus, ktorý vo filme odviezol Nealeho (Henry Czerny) z parku, bol vyradený lokálny autobus zakúpený v aukcii. Tento špecifický autobus bol v prevádzke v rokoch 1991-2 a na rovnakej trase, ktorou musel Neale cestovať, aby sa dostal do práce, a bol teda takmer určite jedným z tých istých autobusov, ktorými Neale išiel počas skutočných udalostí zobrazených vo filme. (Arsenal83)
  • Slnko svietiace cez okno bytu bolo generované 18 000-wattovým filmovým svetlom namontovaným na plošine 126 stôp vysokého žeriavu Condor. (Arsenal83)

Reklama

Reklama