Ajťáci

Ukázka z filmu 2
Velká Británie, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (více)

V kancelářských výškových budovách britské společnosti Reynholm Industries pracuje spousta krásných a šťastných lidí, kteří slaví jeden úspěch za druhým - kromě trojice zaměstnanců ukrývajících se v suterénu v oddělení informačních technologií. Zatímco jejich kolegové pracují ve fantastickém prostředí, Jen, Roy a Moss se musí tísnit v temném a nevzhledném sklepě, neschopní zapadnout do normální společnosti. Jen (Katherine Parkinsonová) je kariéristka, která se snaží vyšplhat po firemním žebříčku. Kvůli tomu, že lhala ve svém životopisu, se však naneštěstí ocitne ve funkci manažerky oddělení IT. Problém tkví v tom, že o technologiích neví zhola nic! Roy (Chris O'Dowd) a Moss (Richard Ayoade), kteří tvoří zbytek oddělení, naopak sdílejí lásku k informačním technologiím, sci-fi i sladkému nicnedělání. Oběma se ale příčí pracovat pod někým, kdo vůbec nerozumí počítačům. Když Jen zjistí, že toho Roy a Moss možná vědí hodně o počítačích, ale o práci s lidmi netuší skoro nic, rozhodne se převzít roli "vztahové manažerky", aby pomohla nejen jim, ale i sobě. Seriál Ajťáci nabízí hravý a poněkud absurdní pohled na to, co skutečně obnáší práce v útrobách každé společnosti - v oddělení informačních technologií. (HBO Europe)

Diskuze

Zbyisek

Zbyisek (hodnocení, recenze)

6. díl nebyl žádný zázrak. Pro mě byl ve 4. sérii nejlepší 5. díl. A celkově mi přišla tahle série zatím nejslabší, ale šlo to :-)

crha

crha (hodnocení, recenze)

ty vole, tohle řešíte ve čtvrtý sérii? ste se snad posrali ne--------??? řešte seriál

Dadel (hodnocení, recenze)

Já tu jen napsal návrh a podpořil ho argumenty. Kdybych věděl, že se hned střetnu s panem "Brusírnou" Andersonem, tak bych radši držel hubu.

anderson (hodnocení, recenze)

No ja urcite patent na rozum nemam, ale ked sa tu presadzuju rozne vtakoviny tak potom tato databaza co sa faktografickych udajov tyka aj podla toho vyzera. A sorry ale tu rozhoduje POMO, tak mu napis a vyplac sa mu na rameno. Ja zrovna nepatrim medzi ludi, ktorych navrhy by akceptoval, tak ked sa vyjadri aby tu boli zverejnovane hovadiny podla teba, tak prosim.

Dadel (hodnocení, recenze)

To je pravidlo, že první název zůstane navždycky hlavní? Já o takovém pravidlu nevím. Takže když nějaký film půjde nejdřív na nějaké regionální televizi, a pak na Nově pod jiným názvem, pod kterým ho ale uvidí tisíckrát víc lidí, tak se název měnit nebude? Sám jsi uvedl, že na obou televizích se teď už používají Ajťáci, to je myslím dostatečný argument, ne?

Já jen říkám, že podle mě je rozšířenější tenhle název. Tak pojďme hlasovat, co tu chceme mít. Pokud tu lidi budou chtít mít Partičku, prosím. Bez urážky, ty taky nemáš patent na rozum. Ať rozhodne lid.

anderson (hodnocení, recenze)

Dadel: Prosim ta clovece o com to tu blabolis ? Ty si sa dnes zobudil a zadal si si ulohu dosiahnut aby sa tu menili nazvy preto, ze su podla teba znamejsie a rozsirenejsie ? Preboha ! Sa spamätaj. Nazvy sa pridavaju, alebo by sa mali pridavat podla chronologie ako sa objavili v nasej distribucii a nie podla toho ako si to ty alebo tvoji znami zelaju.

Dadel (hodnocení, recenze)

anderson: Hele, netvrdím, že schvaluju změny názvů filmů, jako to udělali v ČT, ale Ajťáci jsou jednak přesnější překlad, jednak dnes imho rozšířenější, jednak překlad uvedený v celostátní televizi, a pokud i HBO teď používá Ajťáky (což jsem doteď nevěděl), tak i de facto jediný současný název! Proto si myslím, že by měl být na prvním místě.

anderson (hodnocení, recenze)

Rad by som cloveku (este mu nechcem nadavat), ktory iniciativne na zaklade tunajsich plkov zmenil prioritu nazvov, odkazal, aby si to dobuducna odpustil. POMO konecne zaviedol tento system, takze kazdy tu ma ten svoj oblubeny nazov, cize aj kraviny s ktorymi ja nesuhlasim, ale teraz mi to uz nevadi. A aby bolo jasne preco je prva PARTICKA a druhy AJTACI, tak si precitajte prispevok uzivatela TOM RIDDLE. Premieru pod nazvom PARTICKA IT to malo na HBO a nasledne to CT idiotsky premenovala a HBO sa tomu prisposobilo od III. serie. Takze tak.

M.a.t.t.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

Posledny diel pomerne nezazivny az na par momentov. A cela seria priemer.

Zbyisek

Zbyisek (hodnocení, recenze)

Já teda hlasuju pro Ajťáky :-) O názvu Partička IT bych nevěděl, kdyby to tu nebylo předtím napsané :-)

Tom Riddle

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

Partička IT je imho známější a navíc první název, pod kterým to u nás vysílali, takže...

šlajs

šlajs (hodnocení, recenze)

Dadel: vidím, že umíš zatahat za nitky, protože se ti to povedlo přejmenovat.

Dadel (hodnocení, recenze)

Proč je tu jako hlavní název Partička IT, IMHO Ajťáci jsou rozšířenější. Co vy na to?

Tom Riddle

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

Mně se tedy nejvíc líbil čtvrtý, ale tenhle je těsně druhý. "Vista" "We're going to die!"

klondike

klondike (hodnocení, recenze)

Tak 4 díl je zatím nejlepší z toho co zatím bylo ,uvidíme dál,4 díl se posouvá na stejnou úroveň jako byla 1 série.

Nin

Nin (hodnocení, recenze)

Taky. Taky. Jen mi u Mosse chybí ta "kňouravost"...

DJ Obelix

DJ Obelix (hodnocení, recenze)

berg.12: Překvapilo mě, že se Maďarům podařilo celkem věrně sehnat vhodné dabingové hlasy. Tleskám.

viperblade

viperblade (hodnocení, recenze)

Tak jsem si udělal čas a zhlédnul jsem všechny 4 díly nové série... první dva byly dobré a párkrát jsem se zasmál, ten třetí... řekněme, že místy to bylo docela trapné, ale ten čtvrtý díl mě položil. Hlavně požár v Mořském světě! :-) Takže zatím u mě převládá spokojenost...

M.a.t.t.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

Nejako prilis to tu chvalite, na to ze to vlastne az tak super nebolo. Ale urcite vtipnejsie ako minuly diel, o tom bez diskusie :)

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake