Ajťáci

Ukázka z filmu 9
Velká Británie, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (více)

V kancelářských výškových budovách britské společnosti Reynholm Industries pracuje spousta krásných a šťastných lidí, kteří slaví jeden úspěch za druhým - kromě trojice zaměstnanců ukrývajících se v suterénu v oddělení informačních technologií. Zatímco jejich kolegové pracují ve fantastickém prostředí, Jen, Roy a Moss se musí tísnit v temném a nevzhledném sklepě, neschopní zapadnout do normální společnosti. Jen (Katherine Parkinsonová) je kariéristka, která se snaží vyšplhat po firemním žebříčku. Kvůli tomu, že lhala ve svém životopisu, se však naneštěstí ocitne ve funkci manažerky oddělení IT. Problém tkví v tom, že o technologiích neví zhola nic! Roy (Chris O'Dowd) a Moss (Richard Ayoade), kteří tvoří zbytek oddělení, naopak sdílejí lásku k informačním technologiím, sci-fi i sladkému nicnedělání. Oběma se ale příčí pracovat pod někým, kdo vůbec nerozumí počítačům. Když Jen zjistí, že toho Roy a Moss možná vědí hodně o počítačích, ale o práci s lidmi netuší skoro nic, rozhodne se převzít roli "vztahové manažerky", aby pomohla nejen jim, ale i sobě. Seriál Ajťáci nabízí hravý a poněkud absurdní pohled na to, co skutečně obnáší práce v útrobách každé společnosti - v oddělení informačních technologií. (HBO Europe)

Diskuze

Ludja

Ludja (hodnocení, recenze)

If you type google...into google...you can break the internet...!   :-)  Tahle hlášky Jen mě fakt položila :-)))

Am@deus

Am@deus (hodnocení, recenze)

Neviete mi niekto povedat aku PC hru hral Moss v dieli S01E02?Dakujem :-)

Nin (hodnocení, recenze)

A o čtyřdílné minisérii můžu říct, že je geniální, nebo je to taky "málo" ? ...

ministrfilmu

ministrfilmu (hodnocení, recenze)

hmm tak americký mají 22 dílů a u dobrých seriálů je 80% povedených epizod. A tady s těmi 6 jsou ty procenta stejný ne-li menší. Zato odpovídajících 24 dílů jsou už 4 sezóny, kdy se může stát cokoliv. Takže nechápu jak může někdo říkat nejlepší seriál, když viděl jen první sezónu, což tu tak dost lidi hodnotilo...

Zbyisek

Zbyisek (hodnocení, recenze)

Jasně no. Třeba 6 dílů z 30 dílného seriálu je uznávám málo. Nicméně 6 dílů, jakožto celá série, mi přijde jako dostatečně velký vzorek :-)

Zbyisek

Zbyisek (hodnocení, recenze)

Ministřefilmu, The IT Crowd má celkem 24 dílů. Ale i kdyby seriál měl jen 6 dílů, proč by nemohl dostat 5 hvězdiček?

klondike

klondike (hodnocení, recenze)

Každý má jiný vkus tak co? Pro někoho míň směšné ,pro někoho víc.

ministrfilmu

ministrfilmu (hodnocení, recenze)

hh hodnotit 6 dílu 5* a nazývat to geniálním seriálem je maximálně k smíchu i když to mám rád

klondike

klondike (hodnocení, recenze)

No doufám že se to konečně zlepší ,je to vlastně o tom napsat kvalitně scénář,pak už je to pro tyhle profíky hračka ,věřme tomu že to nebude zbytečná ztráta času,nebo je nejvyšší čas tuhle sérii znovu nastartovat,nemyslíte?

Abes

Abes (hodnocení, recenze)

má se točit pátá? Po kolika dílech ty série jsou já snad nevím ani o třetí :D

Listeroman

Listeroman (hodnocení, recenze)

Někde jsem slyšel že by se mělo začít točit zase roku 2012. Je to pravda? Ví někdo víc?

Příspěvek byl smazán administrátorem.

jacksparrow2

jacksparrow2 (hodnocení, recenze)

Neviem, ktorá scéna je najlepšia, pretože mňa na konci každej časti bolí brucho. Tí ľudia by na to mali mať zbrojný pas.

Abes

Abes (hodnocení, recenze)

Nejlepší je rozhodně díl s muzikálem Gay... zavěr s vozíčkářem a barmanem je nepřekonatelný )

šlajs

šlajs (hodnocení, recenze)

opravdu skvělá scéna. ale s Denholmem se mi nejvíce líbí scéna, kdy vysvětluje kolik lidí umírá na stres. that's another one.....

tom.cube

tom.cube (hodnocení, recenze)

Taky je to moje nejoblíbenější scéna, ale za dabing britcomů bych uřezával prsty ;) splendid!

Nin (hodnocení, recenze)

Douglas? Tak ten právě IMHO v poslední sérii naprosto kraluje a ukazuje, jak super postava to je.

jacksparrow2

jacksparrow2 (hodnocení, recenze)

Ten seriál nie je len o počítačoch, ale hlavne o ľuďoch, a ich slabostiach. Hlavní protagonisti nám predvádzajú komické situácie, do ktorých sa niekedy dostávame my všetci, ale v seriáli to predsa len vyzerá lepšie.

Nin (hodnocení, recenze)

Takže IT crowd je lepší seriál, protože je o počítačích a ne o knihách? Hmm, i tak se dá hodnotit.

HenryForda

HenryForda (hodnocení, recenze)

Tak jako dal jsem pět hvězd, protože když je něco dobrý a určitou dobu mě to úplně bere tak nebudu dávat méně. A nezlobte se na mě, ale je to mnohem lepší než Black Books. Má to lepší nápad a postavy jsou mi sympatičtější, možná proto že si pořád drží určitý smysl života. To, že někdo prodává v zaprdlým krámku knížky, nebaví ho to a ještě je sprostej na zákazníky (což zavání primitivismem) mě ze židle nezvedne. A to neříkám, že Moss s Royem mají před sebou perspektivní kariéru.

mazinho

mazinho (hodnocení, recenze)

Tak 4. série se podle mě povedla, tento seriál se mi začíná posouvat k Black Books co se týče oblíbenosti. 4. řada měla i slabší díly, jeden byl průměrný a ostatní byly skvělé, které se můžou rovnat k tomu nejlepšímu z IT Crowd. nejpovedenější díl byl podle mě ten druhý. Street Countdown, to prostě nemělo chybu :D :D :D A to bych řekl, že tento díl ještě víc docení samotní angličané.

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake