Od osudné chvíle, kdy předstíral vlastní smrt, uběhlo už deset let a Dexter Morgan (Michael C. Hall) se ukrývá daleko na severu. Prosluněné prostředí kosmopolitního Miami vyměnil za ospalou atmosféru malého městečka hluboko v mrazivých lesích státu New York. Pod falešným jménem Jim Lindsay pracuje jako prodavač v místním obchodě se sportovními a loveckými potřebami. A dokonce i pro něho platí rčení, že pod svícnem bývá největší tma. Zatímco Dexter úspěšně potlačuje vnitřní temnou touhu propadnout vraždění, udržuje romantický vztah s šéfkou policie Angelu Bishopovou (Julia Jonesová). Ale ta není jedinou ženou jeho nového života. Dextrova sestra Debra (Jennifer Carpenterová) je sice dlouho po smrti, ale v bratrových představách žije dál a často s ním rozmlouvá. Přesto se zdá, že hlavní hrdina drží věci pevně v rukou. Dokud se mu na nich nečekaně neobjeví nová krev. Když do městečka dorazí za záhadných okolností jeho dospívající syn Harrison (Jack Alcott), Dexter se začíná bát, že dědičný „temný pasažér“ uvězněný hluboko v jeho nitru znovu udeří. (TV Prima)

pan_buh

Série parádní, líbila se mi. Jen teda ten trapáckej konec .... no jako chápu, že v dnešní "nové době" to tak skončit muselo, že tam ti dnešní komouši museli toho svýho Pavlíka Morozova nějak namontovat. Přesto Dextera mám rád a nenechám si to libtardíma úzkoprsama zkazit. ()

DK197

Tahle série se mi těžko hodnotí. Souhlasím s názorem, že většina nových postav byla těžce nesympatická. A taky mi čistě subjektivně kvůli konci mírně krvácí srdce. Na druhou stranu mi jiná část mého já říká, že tenhle konec je vlastně správný, ačkoliv se mi to emocionálně nelíbí. Celkově z toho mám prostě rozporuplné pocity. Už u osmé série jsem nepochopila, jak to mohli uzavřít takhle (on to Ale podle všeho konec vůbec být neměl), ale z tohohle konce jsem podobně roztrpčená. Za mě asi ok ale celý je to takové průměrné a původní Dexter mě bavil o dost víc. ()

Bohdy67

Nebylo to úplně ono, přesto si myslím že důstojné pokračování legendrárního seriálu... Možná trochu moc zaměřené na vše okolo, než na Dextra, jeho temného společníka a jeho Nemesis této série...Ale jinak bylo vše parádní. Škoda jen posledního dílu a toho jak to dopadlo... 80% ()

stringers

Stáhnul jsem, viděl jsem, smazal jsem. Bohužel se úspěšně podařilo odstranit všechny "nepodstatné" detaily, které dělali Dextera Dextrem. Když jsem četl, jak scenárista a režisér pějí ódy, jak to bude silné a sedneme si z toho na hnědku, tak jsem to bral radši hodně s rezervou. Hutný vývar jsem nečekal, ale mastnou vodu z pánve taky ne. Osobně jsem neměl s koncem 8. série nikdy problém a tak pro mě OSMA bude koncem i dál. Tuhle znouzectnost už nemusím nikdy vidět. Třetí hvězda jen ze soucitu. ()

BigJohn02

Na seriál jsem se docela těšil a dostal jsem skvělou zábavu, dokonce s Clancy Brownem, kterého jsem jako fousatýho dědka nepoznal, jenže... Ten konec mě nebetyčně nasral. Po devátým díle jsem se těšil, že vznikne firma Butcher & Son, Ltd., a ono to skončí takhle na hovno. ()

Danney

*Spoiler Alert* Dexter mě jako seriál zaujal od prvního dílu, přinášel něco nového. Jiný pohled na svět, trochu antihrdinu, ale zároveň stále člověka, který řešil každodenní problémy, tak trochu po svém. Navíc seriál, jako takový vždy dokázal příjemně překvapit, ukázal někdy až mistrné kličkování a vychytralost Dextera, když mu byli jeho kolegové v patách, skrz jeho netradičního koníčku. Po 8. sérii jsem se s Dextrem, tak trochu rozloučil s určitou hořkostí na jazyku, kdy některé věci působily bohužel jako klišé. New Blood, ale dokázal opět zažehnout ten plamen nostalgie, ukázal trochu z toho, co na Dextrovi, jako seriálu, měl snad každý rád. Bohužel New Blood svým zaměřením od Dextera, tak nějak upouští, věnuje víc a víc času Harissonovi, jehož zkraty působí poněkud neohrabaně, zejména pokud vemu v potaz to, že svého otce vyhledal přes půlku světa. Dexter nyní dělá, až příliš mnoho chyb a policie ze zapadákova pracuje až přehnaně dobře, i když se to jeví všechno, jako shoda totálně zvláštních náhod. Poslední díl opět působí trochu prazvláštně, otevírá a spojuje linky (Batista), které nejsou ani z poloviny využity či dotaženy. Dexter působí až neohrabaně, jeho kroky nejsou ani příliš promyšlené a nakonec ho zabije jeho vlastní syn, kterému se snažil pomoct a který evidentně začal chápat, kdo jeho otec doopravdy je. Namísto poznání a vzájemného sblížení otce se synem se, ale z ničeho nic rozhodne, že chce normální život bez otce sériového vraha. Nakonec za mě 4/5, spíše skrz nostalgie. ()

peppita

Ano, ano, ten koniec. Takto by sa Dexter nespraval. Ale kezde zvysok serie bola pecka a z lasky k mojhu oblubenemu antihrdinovy su to 4 hviezdicky. Rest in peace. ()

OsahuKimina

9/10 Dovolím si tvrdit, že 9. řada je jeden z nejlepších seriálových návratů vůbec. Lepší návrat po tolika letech vašeho oblíbeného seriálu jste si nemohli přát!. Vybudovaný nový Dexterův život s příjezdem Harrisona bylo velmi potěšující vidět. Mrazivá atmosféra městečka Iron Lake spolu s nostalgií k Dexterovi všem dílům přidávala ještě větší grády a užil jsem si každou minutu až do konce 9. dílu. Finále a celé to skoncování s Dexterem za jeho hříchy bylo nevyhnutelné a jiný konec jsem ani nečekal. Bohužel bylo uspěchané a vygradované dost na sílu až po Dexterovi nelogické kroky! Celý finální díl by mohl vystačit klidně na celou novou sezonu, kterou spousta fanoušků tak moc chtělo. Vsadím se, že by za ní televizi Showtime utrhali ruce i nohy. Takhle to působilo v určitém momentu dost pitomě. Dostala ho policistka převážně jen díky domněnkám bez přímých důkazů. Dexter se zachoval, tak jak by se nikdy jindy nezachoval. Čekal, že jeho syn jako by nic... všechno bez zaváhaní pochopí. A tohle všechno vyústilo v konečný citově nefunkční showdown s Harrisonem. Sice toto zakončení je více dostačující než v 8. sérii, byť stále neuspokojivé. No už není cesty návratu. Rest in peace Dexter! ()

Andrew777cz

Chjo...  když jsem se dozvěděl, že se točí pokračování Dexe, radostí jsem povyskočil. Ale teď si říkám, že předchozí zakončení nebylo zas až tak zlé. Velké zklamání. Kdyby snad raději dostal to křeslo, bylo by to lepší, než tenhle hnusnej krysokrtek, co si říká jeho syn. ()

dolik25

Byl jsem zvědavý, zda má ještě Dexter co nabídnout.  A překvapivě ano a to pohled na Dextera jako na "obyčejného člověka" se svědomím. Devátou řadu tedy hodnotím velmi dobře. Trocha nostalgie neuškodí a divák může zavzpomínat na starého Dextera. Líbilo se mi cameo Baptisty a již zmíněné svědomí ztvárněné ségrou Debrou. ()

pallok

Asi som sa tešil zbytočne. Prvé tri diely novej krvi som pretrpel mysliac si, že sa to rozbehne naplno. Je za mnou diel piaty a zisťujem, že už nepozerám Dextra ale Harissona a že celý príbeh je postavený na hlúposti americkej indiánskej policajtky a hereckom výkone Dextra. Naviac je tam postava, ktorá ma vyložene serie – Debra a pár sprostých tínedžerov so správaním robotického vysávača. Situácia sa nemení ani v ďalších epizódach, hlúposti pribúda... Záver – excelentná hlúposť: vyšinutý Dexter sa nechá zabiť svojmu psychicky vyšinutému synovi, no ale čo sa vlastne čakalo? Nechápem, ako sa z hlúčika psychopatických postáv podarilo týmu urobiť pozerateľný krimi seriál. Ostáva len veriť, že sa tým mamonárom nezachce z Dextrovho jeba urobiť nového Dextra. S asistenciou Debry by boli určite skvelý pár. ()

SandroCZ

Seriál mám rád takže i když to na 3 hvězdy nebylo tak jsem je dal. Jinak stejně trapnej konec jako u předchozí série. Nejvíc mě tam štvali ty neustálé náhody kdy je možnost že se něco stane statistická 0 ale tam se to prostě stává a né jednou. Ono točit něco po x letech od původního filmu/seriálu je vždycky past no tadyta jako u většiny projektů sklapla naprázdno. ()

F_Sanchez

Pro mě až překvapivě dobré pokračování, které bohužel nemělo takový drajv jako původní série, což bylo asi dáno tou krutou zimou. Prostě a jednoduše Miami je víc sexy než zasněžený Iron Lake. Co mi nejvíc chybělo však byly kvalitní vedlejší postavy, protože Dexter byl furt Dexter, tedy Jim Lindsay, Harrison kupodivu taky nebyl špatný, ale jinak nic moc. Čestné výjimky snad Kurt a kouč Logan. Když to porovnáte s původní sérií, namátkou Angel, Masuka, Doakes, Quinn či LaGuetra, tak teda spíš nic než moc. Ani ten konec nebyl až tak špatně udělaný a hlavně to byl skutečný konec sérií s Dexterem, žádný cliffhanger nebo něco podobného. Za mě solidní 4 vločky, teda hvězdy. ()

T1000

SPOILERY! DĚJ JAK HO VIDÍM JÁ: ,,I beg you...let me die, so my son can live’’. Tak už nám Dexter Morgan další kapitolu svého nevšedního života nenapíše. V pondělí jsme se rozloučili s antihrdinou, jenž jak všichni víme měl zálibu ve vraždění a pohledu na krev, a na němž si mnoho z nás svou originalitou, stále se stupňujícímu scénáři a zejména úžasných hlavních charakterů vypěstovala závislost.  Forenzní expert přes krev u Miamské PD, žije s dvěma tvářemi, ve dne analyzuje vraždy a v noci zase naopak zabíjí on. Kvůli tomu, že jako malý viděl jak mu motorovkou zmasakrovali matku má touhu ubližovat, ale jeho nevlastní otec ho naučil kodexu aby jak on říká svého,, temného pasažéra’’ uspokojil, loví pouze vinné. Už od první série chce Dexter mít někoho komu se může svěřit, někoho, kdo ho pochopí ať si nepřipadá, tak sám jenom ve své vlastní hlavě s otcem Harrym. Nejprve to je jeho brácha Rudy, který taky zabíjí, jenomže si nebere servítky, následuje Lila ze začátku milá a chápající Dextra, umí se odvázat a vůbec ji nevadí co je zač, jenomže potom se z ní vyklube posedlý magor. Miguel Prado zase naopak se chce od Dextra učit, nebude však dodržovat jeho kodex, tak ho nakonec taky zabije a rozhodne se, že se už nebude nikomu svěřovat. Mimo tyhle udlálosti se na jeho stole v celofánů vystřídají desítky pachatelů. I když od mala nemá žádné city, postupně se začne měnit až se mu narodí syn Harrison. Čtvrtá série je mnohými i mnou považována za tu nejlepší, souboj s Trinitim a její závěr, tedy zavraždění manželky Rity ve vaně před v krvi ležícím kojencem Harrisonem je čistá dokonalost. V 5 sérii se znovu odkryje a zabíjí s Lumen ta, ale jakmile se pomstí, chce toho nechat a odjede. Naposled se najde s jeho osudovou ženou Hannah, do které se opravdu zamiluje a díky ní celý kolotoč spěje ke konci. Je potřeba uvést, kolik události se v tomto seriálu řeší, mimo již zmiňovaný velmi specifický Dextrův osobní život, jsou zde v každé sérii hony za sériovými vrahy, neustále zametání stop a problému po jeho činech, z kterých se vždy jen tak tak vyvlékne. No a v neposlední řadě jeho velkohubá a zábavná sestra Debra, tu má nejraději ze všech a snaží se ji ve všem pomáhat, nikdy nesmí zjistit, kdo vlastně je, ostatně to byl Harryho slib. Jenomže nevyhnutelné přichází v 7. sérii a od té doby to jde s ním strmě dolů. Debra to nedokáže překousnout a bohužel po špatné shodě událostí přichází o život, poslední hřebíček do Rakve: Nevinný Doakes, Debrou milovaný Frank Lundy, Rita, LaGuerta a ona! Proto, taky se bezmyšlenkovitě vydává na smrt a pak? Všichni víme co následuje. Tento velkolepý příběh bylo těžké ukončit, jenomže se to, tak úplně nepovedlo. NEW BLOOD: Proto po 9 letech přichází nová a poslední série, nejspíš proto, aby se všechno uvedlo na správnou míru a ukončil tento seriál se ctí, tak jak si zaslouží. Přes někdy hodně natahované a zbytečné části. Slunné Miami je nahrazeno mrazivým Iron Lake na severu USA, kde žije ani ne 3000 obyvatel. New Blood je něco úplně jiného, než na co jsme byli zvyklí. Dexter tady nezabíjí, snaží se splynout s davem, a tak nějak dožít, to se mění v okamžiku, kdy ho vypátrá jeho syn a chce odpovědi na otázky. Dexter mu nic neřekne a v hloubi duše si přeje ať není po něm. Jak později zjistíme temný pasažér se projeví v mnoha faktorech a poslední tři díly nabírají na obrátkách. Samozřejmě se řeší i vraždící Kurt a jeho mrtvý syn. Neskutečná atmosféra a skvělé pojetí poslední řady. Ale zároveň jsem se těšil a doufal na střet Batisty s Dextrem tváří v tvář, návrat ve vazbě do Miami a setkání s jeho tehdejšími kolegy.  I přes odlišný směr vykreslení a ukončení celé ságy, to za mě byl výborný počin, sice zastřelit ho mohl někdo jiný, než syn, mohl se jít vydat policii atd. Závěr kdy Harrison odjíždí pryč, vůbec nevím kam, co bude teď dělat, proč se to stalo a jaký vlastně je, může za to? …. honí se mu hlavou a do toho tolikrát zmiňovaný dopis pro Hannu to zachraňuje a ve výsledku mám pocity jaké jsem po skončení chtěl mít. () (méně) (více)

Tempter

Pro zachování alespoň elementárního povědomí o spravedlnosti a zachování poslední špetky naděje na tomto temném světě, to ani jinak dopadnout nemohlo. Ale i tak jsem byl smutný :-) ()

floppy4

Zo začiatku sa zdalo, že celá táto séria bude zase o tom istom, o čom bolo predošlých 8 sérií, čo sa aj potvrdilo a vzkriesená značka Dexter nepriniesla okrem nového prostredia nič nové. No po druhom dieli je to už celkom zaujímavé krimi, ktoré nenudí a dobre sa na to pozerá, je to napínavé a až do poslednej epizódy, ktorá zbrklým finále kazí celkový efekt. ()

alienable

Nedalo se čekat, že zažijem to, co kdysi - husinu, nadšení a probdělý noce, protože jeden díl nestačil. Dexter měl skončit čtvrtou sérií s Trinitym. Potom to šlo do kopru. Proto moje očekávání bylo takřka nulové. Ale ejhle, zazněla stará známá hudba a zafungovalo to. A fungovalo to celou dobu. Výborně vystavěnej příběh (pravda, pár děr bylo, ale co už), skvělý postavy, ani chvilku to nebylo trapný, dokonce to bylo občas vtipný a konec epickej. Napravilo si to u mě reputaci a pocit zhnusení z 8. série. Jsem spokojená. ()

KarlN

To by prostě nebyli američani, aby nepodělali konec a závěr, jejich národním sportem: patosem a nesmyslným paradoxem za každou cenu v samotném ukončení posledního dílu. Asi jako, že někdo vraždit může, to místní šéfka policie toleruje, ale jiný ne. Bože!! Za to musí dvě hvězdy dolů... ()

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu