Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

LailaX

Když moji známí začali v roce 2008 šílet po tomto seriálu, zařekla jsem se, že se oblbnout nedám... Nicméně, Dexter Morgan si na mne tiše počkal a po čtyřech letech přišla ona noc, zalitá měsíčním svitem a krví, což může sice znít jako přihlouplé romantické klišé, ovšem na nejednu ženu zapůsobilo, tak proč by ne na mne... Od dob Hannibala Lectera jde o nejsympatičtějšího, nejchytřejšího, nejatraktivnějšího a zároveň svým způsobem nejvtipnějšího sériového vraha, který zabíjí pouze free range rude... pravda, podle Harryho kodexu by musel Dex Hannibala zabít už aspoň třicetkrát - možná teď fandům Hannibala Lectera přijdu jako totální rouhač a kacíř, ale vůbec by mi nevadilo, kdyby se ti dva setkali a Hannibal nakonec skončil na stole, a to i přes fakt, že jsem jedním z největších fanoušků dr. Lectera.. Mohu-li doporučit, sledujte nejprve originální znění a pokud zvládnete dabing, pusťte se s klidem i do něj na Prima Cool. Už aby byla sedmá série :) ()

Semir_Gerkhan

Tenhle seriál mě velice zaujal. Je to něco nového co mezi seriály ještě nebylo. Doporučuji shlédnout všem kteří chtějí vidět něco nového. Každý přece máme svého temného společníka :-) ()

Teen.AGE.r

Dexter je pro mě absolutně nejlepší seriál co jsem zatím viděl. Když nebudu počítat Městečko Twin Peaks a Bratrstvo neohrožených, protože to je trochu jiný žánr. Abych to tedy upřesnil: Nejlepší seriál natočený po roce 2000! :) Poslední série trochu pokulhávala, to se musí nechat, ale její konec byl takový, jaký jsme si my všichni fanoušci přáli, snad už od druhé série... Tak jaká bude 7. série?? Zatím dávám 95% (těch pět procent za 6. sérii) ---------------------------- Takže jsem dokoukal poslední sérii a musel jsem své hodnocení upravit na 4*. To co je napsané před onou čarou, je moje reakce po shlédnutí 6ti sérií. Bohužel ale 7. a hlavně 8. a finálová série byly pro mne celkem velmi velkým sklamáním. s finálem jsem i celkem spokojený, ale to co se dělo před finálem? Takový ten novodobý rádoby líbiví seriál co už prostě stratil to Dexterovské kouzlo... :( Takže jako celek hodnotím za 4* a 80% ()

DaweMcHarwy

1. série 90% / Ice truck killer - seznámení s Dexterem a ostatníma postavama, jeho první zářezy a perfektní Ice truck killer, který dává seriálu náboj. Podezříval jsem úplně každého. ..... 2. série 90% / Bay Harbor Butcher - Dexterův souboj s miamskou policií a otravným Doaksem, napětí, seriál stále neztrácí náboj. ..... 3. série 70% / Prado's family & The skinner - všechny postavy se točí okolo nějakého drogového dealera, skinnerova postava si zasloužila trošku víc prostoru, Miguel mi lezl ke konci pěkně krkem, když skončil v moři, tak se ulevilo nejen Dexterovi. Zatím nejslabší série. ..... 4.série 90% / Trinity killer - výborný výborný výborný. John Lithgow dal čtvrté sérii to, co třetí chybělo a vzal seriál zpět do hry. Jeho hláška "Hello, Dexter Morgan" je prostě výborná. A konec - dechberoucí. ..... 5. série 80% / Jordan Chase a jeho rape gang - pomalejší rozjezd, od pátého dílu mi to začalo připomínat třetí sérii, což se rychle změnilo. Jen škoda, že Jordan Chase se projevil jako šílenej záporák až v posledních dílech. Škoda, že Julia Stiles odešla. .... 6. série 80% - spoustě lidem přijde slabší, mě se líbila více jak třetí i pátá. ... 7. série 60% - slabší a nudnější, nějak nechápu, o čem to je, jediný konec stojí za něco. ... 8. série - po dvou dílech se začínám bát, že poslední série bude mít stejnou úroveň jak série sedmá, ale dokoukám to za každou cenu. ()

macoslavek

dala bych plný počet, ale nemůžu.. 1., 2. a 4. série = čistá perfekce, 3. a 5. ještě přijatelná, ale ta 6.! tvůrci si nasadili laťku hodně vysoko a není se co divit, že už to po tolika dílech nezvládají a nevyhnuli se klesavé tendenci. ale je to škoda, poslední série je absolutní propad a já se jen modlím, aby se vzpamatovali a navázali na mrazivost jedničky a čtverky.. ()

elisabetha

Sice mi hodně lidí z mého okolí připomíná, aby se ze mě nestal zabijácký psychopat, když se vyžívám v tomhle seriálu, ale já jim dokola opakuji, že je to nejen zábavné, ale i hlubokomyslné a občas i velmi poučné. Složité vztahy a problémy, které nejsou tak povrchní, jako např. v telenovelách, ale naopak důležité, protože člověk tak nějak cítí, že tady jde o život. Seriál mě chytl hned po prvním díle, také asi proto, že to není něco, co stále vídáme, ale naopak něco neobvyklého. A také stále dokola obdivuji práci maskérů a dvojsmyslnost úvodní znělky. A mimo to také Dexterovi nervy. :) ()

Fellippe

Hodně dlouho jsem si nechával Dextera v záloze, protože jsem dával přednost neustálému sledování dokola Přátel, Simpsnových atd. Jednoho dne jsem se rozhodl tedy prvních pět sérií zhlédnout a podařilo se mi to snad během několika dní, během kterých jsem toho moc nenaspal. Proč? Od toho se zkrátka nedá odlepit. Těžce mě vzal závěr jedné série, kdy seriál opustila jedna z hlavních postav, což scénáristům neodpustím, ale život jde dál. I přes tuto černou kaňku musím říct, že je to TOP seriál z moderní doby a určitě by si jej neměl nikdo nechat ujít! ()

looose

Inu ubíhá 7. série a tento seriál si drží stále svojí vysokou úroveň až na pár zaváhání. Už od počátku M.C. Hall hraje výborně spolu se svými seriálovými kolegy. Charaktery postav jsou zvládnuté na jedničku, které jsou doplněné neméně dobrým scénářem. V některých jeho charakteristických rysech se dokážu ztotožnit a to jenom umocňuje strhující atmosféru. Ještě jednu další sérii by mohli natočit :). ()

DelMann2

Nic lepšího neexistuje. EDIT: Poslední série to zničila a musím shodit na 4*, škoda konce, takovej si Dexter nezasloužil. ()

otoman92

Jeden z mála seriálů u kterého mě nenudil ani jeden díl a byl jsem schopný sfouknou sérii jedním vrzem :) Pro mě jasná seriálová jednička. Jenom škoda, že v 7 sérii začíná mít Debra moralistické řeči a nenechá ho v klidu "pracovat". ()

Stephens

Ach ten Dexter, kdyby mi někdo před pěti lety řekl, že můj nejoblíbenější seriál bude o sériovém vrahovi, asi bych jen nevěřícně kroutil hlavou, ale o pět let později, je tomu tak. Nikdy jsem nevěřil, že bych mohl mít doslova "nervy v kýblu" při sledování obyčejného seriálu, ale každé finále Dextera jen potvrzuje pravidlo. A co víc... po šesti a půl sezónách si tenhle seriál pořád drží své kouzlo a šarm. Dávám *****, konec konců, jak jinak. ()

mcamino

Dlouho jsem tomuto seriálu nevěnoval pozornost, nedávno jsem si však řekl, že se na něj podívám a zatím nelituji. 1. série... Seznámení s hlavním hrdinou, před tímto seriálem jsme koukal na Chucka, který je slušňákem, takže Dexter je trošku jiné kafe, a nejen on, ale i jeho sestra s nevymáchanou hubou. Celou sérii se miamské oddělení vražd honí za vrahem s chlaďákem, a přes pár zvratů a překvapení se jim ho podaří chytit (vlastně ne tak úplně chytit). Luxusní seriál, teším se na další sérii. 2. série... Otevře se nová kapitola, policie přijde na Dextrův hřbitov a ten se to snaží házet na Douxe. Doux ho však pronásleduje a chce zjistit jeho tajemství. Když ho zjistí, Dexter má 2 možnosti, zabít ho (jenže to neodpovídá kodexu), nebo ho nenápadně předat policii. Nakonec to za něj vyřídí pošahaná kamarádka, Doux nakonec uhoří. Právě jsem se dostal do toho momentu, kdy odpoledne přijdu domů, a musím si pustit alespoň jeden díl. Fakt skvělý seriál, neváhám nad další sérií. 3. série... Na začátku Dexter v sebeobraně zabije Oscara Prada, bratra návladního, ovšem všichni si myslí, že za to může Freebo. Miguel Prado se začne seznamovat s Dexterem, až mu Dexter prozradí část tajemství. Nakonec však zjistí, co všechno Miguel tají a zabije ho. Na scéně je také nový sériový vrah, kožař. Toho zabije kdo jiný, než Dexter, ale vše vypadá jako náhoda. Na konci série se Dexter ožení s Rittou, ona je totiž těhotná. 4. série... Dexter je otcem, má syna Harrisona. V Miami je nový vrah, jak říka Lundy, který znovu přijel, je to Trinity, který vraždí ve stejném vzorci po celé zemi už 30 let. Návrat Lundyho rozhodí Debru, ta se navíc začne zajímat o případ Trinityho a je víc času s Lundym než s Antonem. Nakonec se rozhodne být s Lundym, ale ten je zastřelen a hlavním podezřelým je Trinity. Ovšem úhel střely dokazuje, že to on nebyl. Quinn se seznámí s reportérkou, které všechno řekne. Nakonec se přizmá, že je dcera Trinityho a zastřelí se. Debra se rozešla s Antonem. Mimo jiné zjišťuje, že Dexter je bratr Bryana, vraha s chlaďákem. Dexter pátrá po Trinitym, aby ho zabil, spřátelí se s ním, nakonec ho zabije. Když jede domů, čeká ho překvapení. Rita je zavražděna ve vaně. A Harrison sedí v louži krve. To Dextrovi leccos připomíná. Zajímavě se nám to tedy zamotává, příběh graduje, jen aby na to seriál nedoplatil. Uvidíme, pouštím se do další série. 5. série... Dexter se smiřuje se smrtí Rity. Navíc Astor s ním už nechce bydlet a tak jedou s Codym bydlet k prarodičům. Dexter se zabydlí u Debry. Quinn soukromě vyšetřije, jestli Ritu nezabil Dexter. Jeho výpověď u FBI však dobře dopadla a není podezřelý. Přijde na Boyda Fowlera, který zabíjí mladé ženy a dává je do sudů. Zabije ho, ale vidí ho při tom dívka, o které zjistí, že se jmenuje Lumen. Je to jediná oběť, která přežila. Navíc Dexter zjistí, že vrahů je celkem 5. Quinn pošle na Dextera vyhozeného policistu Stana Liddyho. Oddělení vražd vyšetřují rituální vraždy v panamských čtvrtích Miami. Hlavními podezřelými jsou bratři Fuentesovi, ty se nakonec podaří zabít v klubu, ale o život přijde mnohem víc lidí. LaGuerta, která celé akci velela svede vinu na Debru, která je suspendována. Lumen přijde na druhého vraha, Dana Mendella, kterého zatřelí. Na silnici je bouračka a z auta se vysypou sudy s ženami. Auto je celebrity Jordana Chase a řídil ho šéf ochranky Cole Harmon. Nakonec je sproštěn viny, ale Lumen ho pozná a tak ho zabijí. Poté zjistí, že tomu celému velí sám Jordan. Hledají stopy, a on na ně přijde. Na oddělení je případ uzavřen s tím, že za to celé může Boyd. Ovšem Debra přijde na nové důkazy a případ se znovu otevře. Dostane zpět své místo a přijde na to, že je tu nějaký mstitel, který likviduje vrahy. Dexter a Lumen zjišťují totožnost 5. vraha, Alexe Tildena. Už zbývá jen Jordan, Liddy se dostává moc blízko k Dextrovi a ten ho musí odstranit. Z vraždy je obviněn Quinn, ale nechce říct pravdu, protože miluje Debru. Dexter ho pak očistí. Bude si však na něj muset dát pozor. Nakonec zabijí Jordana, ale přistihne je při tom Deb. Nevidí jim ale do tváře a nechá je. Série končí šťastně, ale rozhodně se máme na co těšit. 6. série... Na scéně je nový sériový vrah, vrah soudného dne, Chce totiž sedmi obrazy z Bible, pomocí vražd, přivodit konec světa. LaGuerta se stala kapitánem. Ukáže se, že je to kvůli tomu, protože vydírá Matthewse, ten spí s prostitutkami. Nicméně místo poručíka je volné a vše nasvědčuje tomu, že ho dostane Batista. Nakonec však je poručíkem Debra. To rozčílí LaGuertu a ta je tak s Debrou ještě rozhádanější. Navíc Quinn Debru požádal o ruku a ona odmítla. Tak se rozešli. Ukáže se, že vrahy soudného dne jsou Travis Marshall a profesor Gellar. Dexter se sblíží s Travisem, a protože myslí, že ho k činům profesor nutí, snaží se mu pomoci. Jenže zjistí, že profesor je dávno mrtvý a všechnu práci odvedl duševně narušený Travis. Na Debru je toho moc a tak chodí k psychologovi, kde zjistí, že miluje Dextera. Ten chytil Travise a zabíjí ho v kostele. V ten moment ovšem do kostela vstoupí Debra. Tato série končí hodně napjatě a Dexterovy dny jsou dost možná sečteny. 7. série... Po shlédnutí sedmé série jsem se zamyslel, kam se seriál posunul, první řada jako rodinná idylka, kde Dexter má jen tajný koníček, no děj se posunul hodně a k lepšímu, v této řadě má víc než dost linií, Dexterova nová přítelkyně (vražedkyně) Hannah, Debry tajemství o Dexterovi, snaží se ho změnit a odnaučit ho jeho hobby, Dále soukromý boj Joeyho s klanem Koshků, ukrajinskou mafií, La Guertino podezření, že Řezník ze zálivu (Dexter) pořád řádí, to vše se točí kolem dalších případů Miamské kriminálky. Takže děj je hodně nabitý a neztratit se v něm dá dost práce. Nicméně o to víc je sedmá řada propracovaná. Konec je dost nečekaný, Debra zabila LaGuertu, aby ochránila Dextera na místě, kde ho před lety našli v kaluži krve. No, dobrá příprava na finále, 8. série za dveřmi a já se nemohu dočkat. 8. série... No z konce seriálu jsem celkem rozpačitý, ale od začátku, Debra je psychicky na dně ze zabití LaGuerty, nechybí pořád odlehčující části, kde se zasmějeme. No a hlavní fronta, Dexterovi se vrátí Hannah, Debra se ho pokusí zábít, sebe s ním, objevil neuropsycholožku, která se zabývá psychopaty a zjistí, že ona ho stvořila, s pomocí jeho táty. Dexter plánuje s Hannah a Harrisonem odjet do Argentiny, bohužel Debru postřelí syn neuropsycholožky a vrah, který sám svou matku zabije. Vypadá to, že bude v pořádku, tak Dexter s Hannah odjíždí na letiště. Kvůli hurikánu jsou lety zpožděny a Dexter se dozvídá že Debra je na tom zle a nikdy už nebude schopna mluvit, Dexter jí zabije odpojením od přístrojů, odveze ji během evakuace nemocnice doprostřed moře, zavolá Hannah, která na něj s Harrisonem čeká v Argentině, loučí se s nimi a lodí vjede do hurikánu. Hannah se dočítá, že našli loď Dextera a připravuje se na výchovu Harrisona, na kterou bude sama. Dexter to udělal proto, že lidem, se kterými žije a má je rád pouze ubližuje. Jako konec by to stačilo. Ovšem závěrečná scéna vyrazí všem dech. Odehrává se někde v lesích, tipoval bych Kanadu. Jezdí tam kamiony s naloženými kmeny, s jedním přijede muž, zarostlý, v posledním momentě se smutně dívá z okna do slunce a my vidíme jeho tvář. Je to Dexter. Kladně hodnotím to, že to má aspoň nějaký konec. Seriály bez konce nesnáším. Že je otevřený, to by mi až tak nevadilo. Ovšem od tak skvělého seriálu, který mi sedm řad bral dech překvapujícími zvraty bych od finální série nebo aspoň dílu čekal víc. Je to taková nejklidnější série, i když je tam hodně děje. Na Dextera nakonec kromě v dřívější době Doakse a La Guerty nikdo nepřišel. Ve finální epizodě alespoň by mělo být prozrazení hlavního tajemství seriálu. Celému seriálu dávám *, ale osmá série mě zklamala, finále mělo být daleko více dechberoucí a srdcervoucí. Jediné, co na finále hodnotím kladně, je fakt, že seriál má alespoň nějaký konec. A poslední scéna, ta byla vážně dechberoucí, jak má být. Ale bylo to málo. Každopádně v celku děkuji za skvělý seriál, který mě bavil po 8 let. Upřímě, díky :) () (méně) (více)

mentos.

Ano, tohle je jeden z nejlepších seriálů. Dexter je jedna z nejzajímavějších filmový/seriálových postav, které jsem kdy viděl. Jeho postavu mám ho rád i přesto, že je to vlastně vrah. I když se objevilo pár nic moc dílů a některé série byly slabší, jsou zde série, které seriál umí vyzdvihnout do obrovského nadprůměru. Letos už sleduji sedmou sérii a doufám, že seriál bude i nadále pokračovat. ()

Film2

Nalepší krimi seriál na svete, moje hodnotenia sérií: 1. séria - 100%, 2. séria - 100%, 3. séria - 80%, 4. séria - 100%, 5. séria - 90%, 6. séria - 75%, 7. séria - 80%, 8. séria - 65%, dúfam že vymyslia pokračovanie, takto to nemalo skončiť... ()

Ditulka

Nejlepší seriál všech dob!!!! Nikdy nemůžete čekat co přijde, protože i když něco čekáte, je to samozřejmě uplně jinak... :) ()

Kriss_tyna

Zamilovala jsem se.. sice jsem si se sledováním tohoto seriálu dala na čas, ale o to větší nadšení teď ve mě je.. Celá moje seriálová část jásá.. to napětí, vzrušení, psychologie, vtip, překvapení, pátrání, přemýšlení.. vše střídající se v nečekaných propletených kruzích podtržených charismatickým vzhledem a hlasem hlavního hrdiny zaobalených do příjemně užitých melodií.. nemám co bych vytkla.. a už od prvních dílů první série pozoruji závislost :).. ()

meeow-glee

Po posledním díle sedmé série nemůžu popadnout dech. Předchozích šest sérií jsem v jednom kuse zhltnul před rokem, od té doby jsem se nemohl dočkat dalších dvanácti dílů. Dělá to ze mě Dexter-fanatika? Určitě ano. Občas podléháme věcem, které si nevybereme, které si vyberou nás. Dexter je neuvěřitelný. Top seriálový scénář. ()

draxus

Dexter je podle mě perfektní seriál. Přestože je hlavní hrdina vrah a v podstatě psychopat, tak mi přirostl k srdci a dost jsem se o něj bál a fandil jsem mu, aby ho nechytili. Je to naprosto originální námět a proto to podle mě mělo takový úspěch. Za šest sérií dávám pět hvězdiček. Na sedmou sérii jsem se dost těšil, byl jsem zvědavý, jak vyřeší celou situaci, která se objevila na konci posledního dílu šesté série, ale na konci sedmé série už jsem si skoro přál, aby Dextera zastřelili. Dle mého názoru asi nejhorší série z celého seriálu. Nevím, jestli to je dle mého názoru přílišnou překombinovaností děje, nebo jestli se to dostalo jen za nějakou mou pomyslnou hranici jisté "reálnosti", ale zkrátka mě to dost zklamalo. Osmou sérii určitě sledovat budu, tak uvidíme... ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021