Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

vena199204

První 2 serie 110%, zbytek pouze vynikající:) Michael C. Hall je démon, jeho temný hlas krásně pasuje na roli vraha. Můžu jen nevěřícně kroutit hlavou, jak si naši poradili z dabingem. Hlas Justina Biebera opravdu atmosféru nevykouzlý. ()

Jeffo8

První "záporný" hrdina, který rozřezává vrahouny a podobné individua a posléze strká jejich končetiny do pytlů a vhazuje do moře. Do poloviny třetí série jsem se nadmíru bavil, potom šla přímka kolmě dolů a ze seriálem jsem skončil. Nicméně i tak 75%. ()

eva.sa

Výborný a dosti nevšední krimi seriál. Hodně neotřelá myšlenka - nejsympatičtější masový vrah. Jedinou vadou se mi zdají být trochu nevyrovnané řady. 1. řada 80%, 2. řada 100%, 3. řada 50% (pro mě rozhodně nejhorší), 4. řada 100% (psycho řada, závěrečná scéna naprosto šokující, zvrácená a dechberoucí). 5. řada 100% (jakkoli jsem nevěřila, že po úžasné 4. řadě může přijít něco srovnatelně dobrého, tak přesto jsem se těžce zmílila. Naprosto nadupaná série se zvrácenými zvrhlíky /podobný námět vraždící skupiny přátel v knižní podobě Zabijáci napsal i Jusi Adler-Olsen - taky doporučuji/ a velkou dávnou romantiky. zvláštní směs, ale na mě účinkovala). 6. řada - náboženská tématika, Dexter hledá/nehledá svoji cestu k Bohu, další výborná řada plná překvapení, závěrečná scéna - "bez komentáře". Opravdu síla. Těším se na další řadu asi jako nikdy-)) ()

nihiliste

Můj nejoblíbenější seriál. Hall je výtečný, scénář skvělý a já sledováním Dextera strávil opravdu hodně času! ()

Flexa

Můj oblíbenec mezi seriály. Ten neskutečně sympatický sériový vrah Dexter Morgan se vám prostě dostane pod kůži hned po první shlédnuté epizodě a děj vám nedá spát, takže když rozkoukáte novou sérii, musíte ji během týdne zhltnout celou, nebo z toho zešílíte. To je asi jediná nevýhoda tohohle seriálu. Většinu postav si zamilujete, mezi mé oblíbence patří hlavně perverzák Vince Masuoka, bez kterého si seriál prostě nedokážu představit, i když má jen menší roli. 1. SÉRIE: Musím dát rozhodně 100%, protože tohle bylo neskutečný a ten konec, to byly panečku nervy! 2. SÉRIE: Trochu slabší než jednička, ale 80% si to zaslouží. Moje hodnocení je hodně ovlivněné tím, že nemám ráda Ritu a Lailu, které bohužel dostaly až moc prostoru a to mě trochu rozčilovalo. 3. SÉRIE: Pro mě trochu zklamání, Miguela jsem nemohla vystát víc než Ritu a Lailu dohromady. Nicméně Kožař byl skvěle rafinovaný a díky němu zvedám hodnocení na 85%. 4: SÉRIE: Miluju Trinityho! Ten jeho způsob, jeho logika, jeho všechno..! On je prostě vrah roku :D Po slabé trojce jsem si seriál znovu zamilovala. Rozhodně 100%. 5. SÉRIE: Trochu jsem se bála, že po skvělé čtyřce to bude mít pětka těžší, aby mě zaujala. Ale povedlo se! „Tik tik tik. That’s the sound of your life running out.“ Pětka je přinejmenším stejně skvělá jako čtyřka a já mám chuť sledovat Dextera dál. Nemůžu se dočkat nadabované verze 6. série (Dexter je jeden z mála, u kterých mám radši dabing než originál). 90% ()

Eclipsis___

Herecké obsadenie hlavnej postavy ma od tohto filmu po dvoch sériach odtiahlo. Neviem prečo, ale Hall mi je úplne nesympatický a absolútne sa mi na salámistického vraha nehodí. Kopte ma, pľujte po mne, proste mi tam nesedí. ()

sweetieM

Dexter je podivín, ale ako inak my máme takýchto "týpkov" radi, teda aspoň na obrazovkách, Po prezretí prvej série sa už nemôžem dočkať ďaľších častí a sledovať ako tento sympaťák ", ktorý robí nespravodlivému systému čiaru cez rozpočet, bude riešiť problémy obyčajne-neobyčajných ľudí a vysporiada sa zo svojimi pocitmi :D ()

aptnutella

Tento seriál som bohužial objavil asi pred mesiacom ale nelutujem to, keďže teraz pri každom napínavom konci nemusím čakať na release ďalšej časti. Charizmaticky hlavny hrdina vo vás vyvolá zmiešané pocity (mam ho milovať alebo nanávidieť?). Každý diel dobrá dávka napätia, inteligentné spracovanie (aj keď pri každej vete Dexterovej sestry sa vždy naučím nejakú novú formu slova fuck) a príjemné Miamské prostredie z neho robí asi to najlepšie v tomto žánri, čo v tejto dobe máme a prvé 3 dopozerané série pre mňa znamenajú jasných 5 hviezd. Jediné, čo by som mohol Dexterovi vypichnúť sú pomalé začiatky každej série ale veľmi rád mu to prepáčim. ()

LaSanda

Dexter si získal mé srdce až neuvěřitelně rychle. Jak zábavné je sledovat boj mezi dobrem a zlem v Dexíkově mysli si už každý určí sám, pro mě je to jasná plná pálka pěti hvězd. Nemůžu se dočkat dalších dílů! ()

Socirel

Výborný seriál s tématikou vražd, předstírání emocí a se spoustou děr v trestním systému, které se doufám v reálném světě nevyskytují tak často. Seriál je pro mě velmi chytlavá záležitost a s každým dílem roste chuť po dalším, asi v sobě máme každý kousek Dextera, proto je seriál tak oblíbený. Škoda, že si seriál neudržel kvalitu, která šla podle mě s 5. sérii dolů, koncept každý díl nová oběť mi vyhovoval, ale tvůrci ho postupem času začali více nabourávat. Ale nakonec jsem i přes slabší 8. sérii se zakončením celkem spokojený, jelikož moje očekávání nebyla již moc velká. ()

montrose

Na prvním místě mám v seriálech Simpsony a hned potom Dextera. A Simpsony tam mám stejně jen kvůli tomu, že na ně koukám už 20 let. Takže co dodat. Skvělý scénář, skvělá kamera, skvělá režie a v neposlední řadě (až na výjimky) skvělé herecké výkony. Dexter je zkrátka mazel a kdo by ho nechtěl za kámoše, tak je zkrátka trouba. Jinak jsem si dal všechny série (s pauzama na jídlo) v kuse. Neměl jsem nervy, čekat na to v TV. ()

LucSinQa

Po shlédnutí všech šesti serií je Dexter obravdu nejlepší seriál. Hudba skvělá, herecké obsazení taky bezchybné. Jediné, co bych snad mohla vytknout je český dabbing. Každopádně nadšeně očekávám začátek sedmé série! ()

Emmaen47

Ze začátku jsem si říkal co je to za kravinu, ale tak dobrá zkusím to. No po prvním díle mě to chytlo a nepustilo. Stal jsem se na tom doslova závislý, něco podobného jako na True Blood. K tomu ty Dexterovy úvahy o životě, Debřiny Abso-kurva-lutně a nehorázně napínavé kriminální příběhy a máme tady z toho kandidáta na další nejlepší seriál roku. K tomu konec 1. řady, no to bylo prostě NĚCO.2.série si pořád udržovala laťku vysoko, 3. mě bavila ze všech nejmíň, 4. mě zase začala bavit, 5. série ušla a 6. série - Nějak mě znechutili tvůrci s Debřiným příběhem ke konci. Ale myslím, že 7 to všechno vynahradí, už jen ten 1. díl vypadá lákavě!!! ()

Jaki85

Jako někteří sem se mu též pár sérií vyhýbal ( celých 5 sérií xD ) abych si ho mohl pustit najednou..udělal sem dobře,páč je to vysoce návykový seriál a čekání na další díl v TV by bylo k nevydržení...Pro ty co ještě neviděli poslední díl 4.série: NEČTĚTE - jediným zklamáním v celých 5ti sériéch byla pro mě smrt Rity..za všechny ty předchozí díly sem si jí uplně a doslova zamiloval (její naivita byla roztomilá)...takže sem si přeci jen trochu skepticky pustil 5tou sérii v očekávání jaké to bez ní bude,když do teď vlastně byla jednou ze stěžejních postav...Obavy se zcela nenaplnily,ale i tak mi 5ka přišla slabší 80%...v součtu to ale vyváží předchozí série a tak mé hodnocení je 90% ()

Marelos

Seriál/Film Nemusí mať velké herecké esá (Anthony Hopkins,Tom Hanks,Johhny Depp moj výber :) ) aby spravil fantastický zážitok.Netradičný hrdina síce vrah ale dokážete ho pochopiť ako dobréh človeka zvraty problémy vraždy ktoré ma zatial a asi asi neomrzia.Sem tam mi Dexter príde ako trošku retardovaný ale kto by nebol po tom čo prežil :D ()

Carlos37

najlepsi serial aky som kedy videl. A to ze som uz videl filmov, serialov . . 1 seria: 95% 2 seria: 100% 3. seria- 50% 4. Seria- 95% 5. Seria- 90% 6. Seria- 85 % 7. seria- po 4 videnych epizodach zatial 100% Nebudem robit kadejake p[riemery, az na podla mojho nazoru nevydarenu 3 seriu si tento serial drzi kvalitu, a co je dolezitejsie, 7 seria sa zatial javi ako uplne majstrovske dielo.. Uvidime.. Pre mna zatial top 2 seria. Uzasna Lila, perfektny Doaks kde medzi nim a Dexterom sa vytvorila neskutocna chemia, charizmaticky Lundy ktory bo jedna z najvyraznejsich postav vobec vsetkych serii, Dexter, Rita, Laguerta.. vsetci v top forme.. ()

Alenuch

Začala jsem se dívat víceméně ze zvědavosti, proč to tu jako všichni tak chválí, a už pro mě není úniku. Napínavé od začátku do konce, každá série se úžasně stupňuje do závěrečného rozuzlení. Hlavnímu hrdinovi nelze nefandit, sympaťák každým coulem. Občas si sice střihne nějakou tu vraždičku, ale vzhledem k tomu, že za oběti si vybírá vrahy unikající spravedlnosti, kteří si to tudíž „zaslouží“ (je-li to možné takhle hnusně říct), člověk má pouze celkem kladný pocit božích mlýnů. Michael C. Hall je suverénně tahounem příběhu, seriál si bez něj nedovedu představit (a to ani když odhlédnu od faktu jeho mužné krásy). Pokud bych měla shrnout svůj pocit z tohoto seriálu do jedné věty, zněla by „rychle sem s dalšími díly!“ --------- Po shlédnutí všech osmi sérií: Pro mě až do konce velice zábavný, překvapivý a zajímavý seriál. Drobné výkyvy v kvalitě sice byly, ale pořád mě to setsakra bavilo. Konec byl, pravda, trochu uspěchanější, než by si seriál zasloužil, a pár zápletek a motivů, týkajících se vedlejších postav, zůstalo neukončeno, ale nejsem nespokojena. O závěru jsem četla tolik naštvaných ohlasů, že jsem si předem vymyslela ty nejhorší konce, které mě napadly. Nestrefili se mi ani do jednoho a abych pravdu řekla, byla jsem nakonec díky tomu příjemně překvapená. S Debrou zatočili trochu drsněji, než jsem čekala, ale jinak jsem v zásadě spokojená. Stále platí, že je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. A Michael C. Hall stále zůstává mého srdce šampionem. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021