Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

FidoKuba

Asi nemůžu tolik soudit. když je to takřka můj první Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller seriál =). Byl jsem zvyklí se zasmát koukal jsem na Simpsňáky, HYMIM, The Big Bang Theory =). Nejvíc však mě zaujal Top Gear =) není to seriál já vím, ale ze všeho na co jsme se díval není Dexter to nejlepší, avšak BAVÍ! VELMI MĚ BAVÍ! Dávám 85% ()

RADX1

Seriál mne přitáhl svou syrovostí, zápletkou, ale neobvyklým myšlením hlavního "hrdiny". Postupem času se ukázalo že scénář umí dobře bruslit mezi epizodním a stylem na pokračování, kdy jedna série se rovná jedna velká kapitola Dexterova života. Když k tomu všemu přidáte zajímavé postavy (hned tak si asi někoho neoblíbíte) a napětí v podobě vraha pracujícího u kriminálky, plus zamyšlení nad tím zda fandit hlavnímu hrdinovi či ne, lze říci, že tento seriál se více než vymyká ze šedivého televizního pozadí dneška. ()

Korra

Vyjímečný seriál podle vyjímečné předlohy. Na M.C. Halla se moc dobře kouká a ještě k tomu je to výborný herec. I po 6. sezoně si seriál drži svou kvalitu, i když v mnohém "vyměkl". Nutná daň vývoji postavy Dextera, který už není oním bezemocinálním psychopatem z 1. sezony.+++ No, 7. sezona je v proudu a já jen konstatuju, že člověk může být vždy překvapen. Paráda. ()

LuccaS27

Parádní scénář, parádní hudba, parádní režie a úctyhodný herecký výkon. Michael C. Hall vystoupil na vrchol, doufám, že se na něj nezapomene. Sérioví vrazi, máte zelenou! Dexter vás všechny dostane. ()

Kikaa_B

Dexter, tento seriál je úplně něco jiného, než tu doposud bylo. Napínavý od prvního dílu do posledního. Podíváte se na první epizodu a pak zvládnete vidět třeba celou sérii v kuse a pořád Vás bude stejně intenzivně zajímat jak to celé dopadne a co se bude dít dál. Dexter nemá chybu!!! Mě si tento seriál získal na 10000% procent. A ty hlášky a zamyšlení co v seriálu zaznívají jsou uplně že WOW! ()

YvLeZa

Dexter je výborný seriál a jeho velkým plus je, že jak sérií přibývá, tak jeho hodnota stoupá a stoupá, což je u seriálů velmi výjimečné. Má skvělý děj, který je jedinečný. Výběr herců je taky dobrý, hlavně M. C. Hall, který hraje Dextera opravdu senzačně. Podle mého názoru je nejlepší pátá série, kde je děj opravdu dobře vymyšlený. ()

MAX33

První dvě série mě velice uchvátily, pak to ale začalo jakoby vše na jedno brdo, ačkoliv jsem čekal od tohoto seriálu více, časem mě začal nudit. ()

MaxDamage1

Nejlepší seriál poslední doby (nepočítám komediální), každá série byla famozní a chci vidět další a další a další a další série. :-))) ()

lamerjakcyp

Asi nejlepší drama seriál vůbec, a ostatně - nevím o lepším dramatickém filmu. Dexter je sériovým vrahem, bez emocí, tedy původně. Je to příběh o tom, jak se sériový vrah skrývá před okolním světem, původně ale osoby, které byly jeho krytím se stanou jeho přátely, jeho rodinou, začne cítit přátelství, lásku, otcovství, zatímco zpočátku měl jen pud sebezáchovy, postupem času se z něj stává emočně vyvynutá osoba, která si začne uvědomovat, že tento svět není pouze o tom přežít, ale hlavně si jej užít. Dexter na své pouti životem učiní spoustu rozhodnutí, které ovlivné jiné lidi, zpočátku zasahuje pouze tehdy, hrozí-li jeho odhalení, posléze ale začne myslet na to, co se stane s lidmi kolem, zda jim to ublíží, jak na něj budou nahlížet, jestli to zničí jeho rodinu. Přestože by se dal považovat za zápornou postavu, přeci jen - je to vrah, tak nejen podání jeho příběhu člověka postupně nutí mu fandit, a přát mu jen to nejlepší... ()

Keledaia

Nemyslím to nijak zle, ale fakt z toho mám pocity jak z melodramatu zakomplexovanýho chudáka, kterej neví co sám se sebou... Kdybych to možná viděla všechno, tak třeba změním názor, ale momentálně mi to přijde jako zbytečné plýtvání časem. Připomíná mi to upíří deníky zaobalené do něčeho rádoby na úrovni. ()

boocteer

Nemám ráda dlouhé seriály a toto je jeden z nich. A uvázat se každý den na určitou hodinu k televizi, to fakt nechci. Ale těch pár dílů co jsem viděla mi stačí k tomu, abych se přidala k hodnocení. Podle mě jeden z nejlepších kriminálních seriálů co jsem kdy viděla. Český dabing Saša Rašilov & Dexter, je VÝBORNÝ, troufám si říct, že bez něj by to nebylo úplně ono. ()

Arminbuuren

Geniální, originální, napínavé. Nic na tento způsob jsem ještě neviděla a i když hlavní hrdina není typický krásný lamač ženských srdcí, ostatně ani zbytek osazenstva neseskočil z módního mola, zaujme, uchvátí, člověk mu musí fandit, i když veze toho svého "temného pasažéra". Asi poprvé, co fandím sériovému vrahovi a držím mu pěsti, aby ho nechytili. Moje sympatie mají i jeho blízcí, kteří mají problémů víc než dost. Těším se na další sérii, protože tahle 6. skončila slušným cliffhangerem, tudíž jsem zvědavá, jak se to dál vyvine. ()

RolandMOV

Best Serial Ever. 1 sezona - 90%, 2 sezona - 95%, 3 sezona - 65%, 4 sezona - 85 %, 5 sezona 80%, 6 sezona - 90%, 7 sezona, první dva díly 95%. Tohle je mistrovský kousek! V životě jsem nevěřil, že bych na něčem mohl být závislý ale na Dextrovi "bohužel" jsem :). EDIT : 7 sezona 90%. 8 sezona 80%, konec byl takovy diskutabilni, osmou serii se toho tolik nedelo a vse se stalo v poslednim dile.. No nic, sbohem Dextere, na tenhle serial nezapomenu. ()

Ospalek

Seriál, který mě svou nepředvídatelností doslova srazil ze židle. Utichnutí, rozbouření a to se točí dokola - okolo Dextera, jako ústřední postava seriálu se ze svízelné situace dostane vždy lépe on než jeho protivník, což se dá celkem předvídat a není to to, co mě dostalo. Nepředvídatelnost vývoje celého dění, je to co mě dostalo, není to seriál, kde nejsem napnutý co se bude dít. Je to vyjímečný seriál - jak příběhem, tak i výběrem hlavních postav a zápletky. Dexter si mě bezvýhradně získal také psychologickou dokonalostí a neobyčejně vytvořenými zvraty v případu (Geller, který byl jen v Travisově hlavě). Dexter je typ člověka, který dokáže utajit skutečně cokoliv, což snad nikdo nemůže popřít. Dalo by se říci, že v každé řadě narazil na sériového vraha, kterého vždy vystopoval dříve něž policie. Jsem neskutečně napjatý a velmi se těším na sedmou sérii. Šestá série skončila velmi, řekl bych zajímavě, zaujmul ten konec prostě :-). Dexter si zaslouží své místo v mých oblíbených seriálech! 300% !! ()

parekkoty

Přesně to, co jsem hledal, jsem našel. Mysteriozní zápletky, sem tam nějaký ten vtípek a uplně chladný a sociálně neschopný Dex. ()

subo.psycho

nič iné ma nedokáže držať tak dlho pri obrazovke ako je Dexter..za tri dni som v pohode zvládol aj celú sériu..páči sa mi,že s pribúdajúcimi sériami kvalita neuberá..dejovo je to spracované fantasticky..teším sa na 7.sériu :) ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021