Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Jasper

V seriálové tvorbě něco hodně vyjimečného. Zajímavý námět, skvělá volba herců, Dextrovy vnitřní monology jsou nezapomenutelné. Diváckému zážitku přispívá také absence cenzury... ()

ona.takova

Nedokážu napsat nic jiného, než to co napsalo spostu lidiček přede mnou. První díl po pár minutách s takřka otevřenou pusou, znechucený pohled "co si mi to pustil?" kam ten svět spěje? A kam až to došlo? Těžko se mi to píše, ale ANO!! Závislost vidět znovu cynika Dextera. Můžu klidně lhát, že to byla jen vyjímečná studie, která mě nadchla pouze jako materiál k rozšírení obzorů, ale nene. Ke všemu si ho dám jako oblíbený seriál..Mám se o sebe bát? ()

Miss_Jones

Třetí série sice už není tak strhující jako první dvě, ale přesto jsem si svého zabijáka zamilovala. A ačkoli si člověk si říká, co ještě může přijít v sérii čtvrté, je to opět dokonalost sama, nelze se odtrhnout. Tudíž zasloužený plný počet. Edit: Po páté slabší sérii přišla opět geniální šestá a už se klepu na další.. ()

stacey99

Som závislák. Lebo normálny človek nemôže takto fandiť vrahovi, klamárovi a niekomu, kto nemá žiadne city. A je to plné nadávok aké ľudia bežne používajú, žiadne do kelu apod. ()

Wolfenzi

Kdyby se mě někdo zeptal na nejlepší film, tak nevím... asi bych vyjmenoval pár hodně dobrých filmů, ale jaký je nejlepší ? U seriálů mám naprosto jasno. U žádného jiného seriálu jsem nikdy nebyl tak napnutý. Dexter někoho zrovna řeže a slyší kroky... mně se v hlavě začnou míhat nápady jak bych to řešil na jeho místě. Říkám si „dpč co ten teď bude dělat?“ a jen si představím, jak by mě naštvalo, kdyby to bylo v televizi a teď tam dali reklamu. Koukám dál abych viděl co se teda stane a potom už jen sedím a řikám „dokonalý, dokonalý, DOKONALÝ ! „. Kdyby šlo jednou dát něčemu 6* , tak je to Dexter. ()

TemnyRytir

Hrozně dlouho jsem se rozhodoval, který současný seriál je ten nejlepší. Dr. House nebo Dexter? Vážně nevím, oba jsou dokonalé, ikdyž samozřejmě diametrálně odlišné. Zatímco mě osobnost Grega House oslovila svým (převážně předstíraným) cynismem hned v první epizodě, k Dexterovi jsem si tak tři díly hledal cestičku. Ta "pomalost" prvních dílů je ale možná záměrná nebo alespoň prospěšná, protože dává vyniknout až neuvěřitelné gradaci, která poté přichází s každým novým dílem. Michael C. Hall je herecky minimálně srovnatelný s Hughem Lauriem (ne-li ještě lepší) a na seriálu Dexter je opravdu výjimečné i obsazení dalších rolí. Někdy mi dokonce připadalo, že Jennifer Carpenter (Debbie) to Hallovi herecky nandavá, jak je neuvěřitelně přesvědčivá, zvláště v emotivně vypjatých scénách. Julie Benz také výborná, navíc se mi líbí jako ženská, David Zayas alias Angel velkej sympaťák atd. Seriál má výborný scénář, úžasné technické zpracování, špičkovou muziku, ale hlavně... naprosto bombastickou atmosféru, srovnatelnou s těmi nejlepšími thrillery. Nejlepší seriál současnosti. Tečka. P.S.: Právě jsem dokoukal čtvrtou řadu a byl to opravdu masakr. Závěr je vysloveně šokující a jsem zvědavý na pátou řadu, která už je ohlášena na září 2010. ()

dolin1

Dexter je v mnoha ohledech "jiný" seriál. Za prvé - hlavní hrdina: seriálu se daří převrátit klasický schéma záporná vs. kladná postava a otočit ji vice versa (kolik z nás drží palce spíš Dexterovi, aby nebyl odhalen, než Doaksovi, Lundymu, Debře, aby ho vypátrali?) Za druhé - skvělý scénář: tak dobře vygradovaná, hutná atmosféra (po skousnutí prvních pár ne tolik záživných úvodních dílů, jejichž absolvování je ale pro budoucí děj nezbytné) se jen tak nevidí ani ve filmovém žánru. Propracovaná psychologie postav (v čele s interní sondou do hlubin deviantní Dexterovy duše) je příkladná, rovněž jako jejich herecké ztvárnění - na tom nevidím sebemenší chybičku. Za třetí - jedny z nejlepších dialogů (a monologů :-)), co kdy v seriálu či filmu byly - tady se u mě jedná přímo o orgastickej stav, protože kvalitní dialogy jsou u mě jednou z největších brzd, abych si film/seriál mohl nerušeně užít - a přiznejme si, na tomhle poli pokulhává valná většina současné tvorby.. Abych nebyl jen u kladů - po druhé sérii s už lehce neuvěřitelným Dexterovým neodhalením (jakkoliv se mi líbila snad ještě víc, než první) začíná seriál trpět klasickou produkční chybou "natahované kaše" a třetí série (ještě jsem jí nedokoukal) by raději měla nabrat rychlý spád, zakončený Dexterovým odhalením, jinak seriál ztratí dech stejně, jako se to stalo jeho kolegům (Lost, PrisonBreak etc.) a to by byla VELIKÁ ŠKODA. 90% ***** Dodatek po 4. sérii: Seriálu se nedaří držet bravurní tempo, spád a napínavost prvních dvou sérií; třetí série byla nejméně povedená a čtvrtá jen o trochu lepší. Stále je to ale vynikající seriál, jsem mu ale (doufám, že po páté sérii budu moci říct, že jen dočasně) v současné době nucen jednu hvězdu odebrat (hodnotím seriál jako celek). **** ()

monikka87

Konečne som sa dostala k toľko ospevovanému seriálu - č. 9 v Top 200 - a naprosto zaslúžené. Nekonvenčný hlavný hrdina, zlatá Debra "fucking" Morgan a prostredie Miami umocnenené latino hudbou. Kvitujem, že sa v jednej epizóde nevyriešia dva až tri prípady ako na bežiacom páse (C.S.I.), ale séria tvorí celok, v ktorom postavy majú možnosť vyvíjať sa. Nebezpečne návyková záležitosť. 7. séria: WTF... žeby kosa narazila na kameň? Akoby sa seriálu chopil úplne iný team a urobil z neho paródiu. Scenár ma núti chytať sa za hlavu a z tých dialógov je mi trápne za hercov. Ešte aj známe melódie zo soundtracku sa v tejto sérii vytratili. ()

Burrows

„Tonight´s the night“ a já se chystám sepsat komentář na seriál, který se stal pro mě návykovou látkou. Dexter – masový vrah se službách policie, držící se svého kodexu, pravidel, která mají zaručit, aby nebyl chycen a jeho identita byla utajena před okolím, pravidel, podle kterých si vybírá budoucí oběti svého rituálu. Chladnokrevný, bez emocí, s jedinečným pohledem na svět a současně pravdivý. Jeho vnitřní hlasy – řízné, vtipné, sarkastické a neberoucí si servítky z mezilidských vztahů, nebe, pekla, Halloweenu, o sobě samém – doprovázejí každý díl a vynášejí kvalitu seriálu na vyšší mety. Dexter našel svoji podobu v Michaelovi C. Hallovi, poměrně neznámému herci, který se díky této roli dostává do hvězdného seriálové nebe. Ale není to pouze hlavní postava, která by byla zajímavá. Každý charakter má osobité kouzlo a určitou roli, bez které by v Dexterovi zbylo prázdné místo. Ať je to Dexterova nevlastní, sprostě mluvící sestra Debra, detektiv Angel Batista, poněkud chlípný Masuka, prvotřídní vyšetřovatel Lundy, Dexterova přítelkyně Rita, Lila, nevlastní otec skrývající tajemství a další. Dexter těží z výborně napsaných postav a geniálního scénáře, který nepřestane bavit ani po třech sériích. Vizuální stránka je také prvotřídní, zejména chladnokrevné vraždy na místech obalených v igelitu, následně použitá pilka, krev a mrazí mi v zádech. 1.série – Icetruck Killer (****1/2), 2.série - Bay Harbor Butcher (*****), 3.série – Skinner (****). Objektivně za silnější 4 hvězdy, subjektivně musím dát plný počet, neboť Dexter byl mou drogou. Dexter – pro někoho vrah, pro jiné hrdina, který čistí svět od násilníků a vrahů, i když takový je on sám. Jak se píše na konci první série „go, Dexter, go!“ ()

mr.cartman

Perfektní seriál co má hlavu a patu. Dexter je opravdu geniální a precizní v tom co dělá, takovýmu vrahovi bych fakt asi taky fandil. Jeho hlášky (co má v mysli) jsou taky úžasný. Jediný, proč ubírám 1* jsou ty otravný flashbacky/vzpomínky/myšlenky/vidiny s jeho otcem, ty mě dost rozčilujou! ()

Borecz

Skvělý, ne ještě lépe naprosto skvělý seriál. Rozhodně jeden z nejlepších. Z počátku jsem netušil, o co půjde a jak se k tomu mám stavět, ovšem se vzrůstajícím počtem shlédnutých dílů a s mou vzrůstající závislostí na tomto seriálu mi bylo jasné, že tohle je něco nevídaného, neobvyklého, ale skvělého! Dalším kladem budiž fakt, že ani po čtyřech sériích neztrácí seriál na kvalitě a koukatelnosti, což je, přiznejme si, v dnešní době dost neobvyklá, ale mimořádně potěšující okolnost. Bezesporu jeden z kandidátů na nejlepší seriál vůbec. ()

DKNY

říkala jsem si, co na tom všichni mají. a pak jsem Dextera poměrně nedávno začala sledovat a začal mě vtahovat víc a víc do zvláštního světa, ze kterého není úniku. skvělé postavy, herci, scénář, zápletky, hudba..všechno. ()

Romeroo

Soudím dle první dílu, že mě čeká celkem originální seriál, který by se mohl shodovat s mými chuťovými pohárky : - ))) ač mě některé momenty a události nemile překvapili svou tupostí…tak snad ve mně zůstane pocit dokonalosti tohoto seriálu, co taky od TOP 10 očekávat, že? ()

Nessos

Dlouho jsem přemýšlel nejenom jak ohodnotit, ale především jak okomentovat tento seriál. Živě si pamatuju, jak jsem stáhnul 1. díl a říkal jsem si: "No to jsem zvědavý..". A? Jedná se o úplně odlišný seriál, než na jaké jsem doposud sledoval. Prvních pár dílů mě nijak nezaujalo, jako u každého seriálu (snad kromě Přátel, ale to je jiná věc), postupem času ale přešel stav "sledování" na stav "hltání". Nebudu hodnotit každou sérii zvlášť, nemělo by to podle mého názoru smysl, každopádně považuju za nutné konstatovat, že je to bezpochyby jeden z nejlepších seriálů všech dob. M. Hall jakoby s Dexterem splýval. Vlastně, slovy nelze popsat dojmy. To každý musí vidět..Doposud shlédnuto 6 sérií. Prvních 5 je prostě úžasných, 6. série je slabší, objevují se v ní technické a logické chyby. Škoda. Ohlášeny poslední 2 série seriálu, tak snad se Dexter vrátí do starých kolejí. Nevím, jestli se Dexter v 7. a v 8. sérii kvalitou vrátil k prvním sériím, ale ten konec byl prostě naprosto devastující. Nikdy bych nevěřil, že budu sériovému vrahovi přát šťastný život a když k tomu nedojte, tak mi ho bude líto. Stalo se. ()

Dž@Dž@

Ďalší vynikajúci serial pri ktorom sa dobré odviažem a viem, že každá minúta tohto seriálu nevyjde nazmar. 95% ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021