Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Dž@Dž@

Ďalší vynikajúci serial pri ktorom sa dobré odviažem a viem, že každá minúta tohto seriálu nevyjde nazmar. 95% ()

jafuska

rozhodně zajímavý seriál, zatím hodnotím po prvním díle, ale určitě to má dobrý potenciál, a jsem zvědavá na další díly, hlavní hrdina je opravdu bezcitný mizera, psychopat, který si hraje na slušného a marvného kolegy od policie, ale na jak dlouho mu toto může procházet?doufám, že ne na dlouho. ()

Katte

Skutečně zajímavý nápad na vskutku netradiční krimi seriál. Policejní krevní specialista a zároveň sériový vrah. A jak velmi šikovně to skrývá a nikdo netuší co je vlastně zač. "Naštěstí" zabíjí jen ty co si to zasloužili? Je na každém jak bude hlavního hrdinu chápat. Rozhodně ho většina bude milovat. Za zmínku určitě stojí i knižní předloha, která se velmi liší od seriálu, lépe řečeno seriál od ní. Určitě fanouškům Dextra doporučuji. "Am I a good person doing bad things... or a bad person doing good things?" Vskutku dobrá otázka... ()

angyy

Někdy si připadám tak trochu jako Dexter. Ne tím co dělá, ale tím že si někdy připadám tak trochu jako takovej malej Asociálek :) ... Ne vážně ... Dexter je pro mě nejlepší (a vlastně jediný který mě opravdu baví) nekomediální seriál. I když ruku na srdce - toho černočernýho humoru je tam vcelku dosti. Téměř všechny postavy mě baví a docela jim to věřím. Nikdy bych nevěřil že budu držet pěsti takovému člověku. Njn. doby hrdinů - Vysloužilců armády, vzorných rodičů kterým žena umřela a oni vychovávají sedum dětí, samozžejmě křesťan atd.atd. u mě už na dobro zkončily. Teď přichází na řadu Dexter. ()

maoc

Vynikající první série netradičního detektivního thrilleru mne namlsala a manželku okouzlila natolik, že s Dextrem žijeme už několik let. Bohužel, chce se mi říct. Další série byly vždy o stupeň horší. Teď veřejně deklaruji, že pátá série je naše poslední. Scénáristi jsou v křeči, neví, kam to vést, lavírují a výsledek je plný WTF momentů. Drama se vytratilo, politická korektnost a uhlazenost narostla a těch pár dobrých věcí to nezachrání. Už je to nuda, a to je opravdu tristní výsledek tak dobře rozjetého seriálu. Není nad to přestat v nejlepším, ale vysvětlujte to hamižným producentům a majitelům Showtime kanálu.----Edit po konci 5. série: 5x01 byla velká slabota, ale další 2 díly byly dobré. Pak to upadlo zase a velmi, ale cirka od 7. dílu byla kvalita dobrá a posledních pár dílů dokonce výborná. Konec mne docela uspokojil, i když pro mnohé byl asi obtížně skousnutelný. Ovšem náznak, kam to povede v další sérii, mne nepotěšil. Dexterova rodina je to poslední, co by mne nějak zajímalo, ale zase se tam nasáčkovala. Škoda. Pár dílů 5. série naznačilo, že by to šlo i bez ní a já bych byl jen rád. Ale když divačky jinak nedají... :( V každém případě zase hvězdičku přidávám, protože se objevil náznak stoupající kvality.-----EDIT 2016 Zkusili jsme z nedostatku jiného čumiva kouknout na 6. sérii. Stále to má něco do sebe, i když škoda, že bizarní vraždy Doomsday Killera neukázaly více gore parády. Některé díly jsou velmi dobré, jiné o to více trpí, protože musí tu vachrlatou stavbu z karet udržet pohromadě a taky někam posunout, ale koukat se na to dá. Jakoby si i scénáristé uvědomovali, že rodina Dexterovi nesluší, upozadňují malého Harrisona, až to hezké není. Chůva na plný úvazek, Angelova švica, to je taky postava, která zoufale šustí papírem a je tam jen proto, aby nějak toho malého čičmundu vyřešili a přitom měl Dexter dost času na svoje záležitosti. V jednom díle s vírou a školkou se jim ale podařilo skloubit vraždy a rodinu dobře. Škoda, že to nešlo udržet déle. I jinak se občas objeví facepalm, ale jak už jsem psal, koukat se na to dá. A po návratu z práce a uložení vlastní drobotiny člověk skousne ledasco, hlavně, když u toho nemusí moc myslet.-------EDIT po dokoukání: Uff, je to za mnou. Otevřený konec sice ukazuje, že produkce je stále připravena těžit, kdyby to šlo, ale pro mě je Dexter mrtvý a nemám v úmyslu se k němu vracet. Zas až tak dobré to opravdu nebylo. 4 hvězdy za prvních pár sérií, dále s bídou 3. ()

yaqwsx

Dexter je špičková ukázka perfektní scénaristické práce. Tak sympatického hlavního hrdinu jsem už dlouho neviděl. Během prvních pár dílů se s ním seznámíte a už nebudete chtít, aby vás opustil. Všechno s ním budete prožívat; jak jeho běžný život, tak i život jeho "černého pasážéra". Pochopíte jeho nitro, uvidíte svět jeho očima. Stanete se "the same damaged as him". K tomu si přidejte originální zápletku umístěnou v nádherném Miami, spoustu vedlejších postav, sem tam trochu černého humoru, perfektní atmosféru a máte úžasný seriál. Jenže to není všechno. Všechny postavy se vyvíjí, mění své pohledy na život. Scénaristi je stále staví do nových, velice originálních situací. Vy stále pozorujete a všechno hltáte. Musím však i vyzdvihnout obsazení - scénář by určitě tak nevyniknul nebýt Michaela C. Halla, jehož schopnosti jsou úchvatné. Navíc jeho hlas dává vyniknout Dexterovým myšlenkám, tak, že už je nikdy nezapomenete. Celý seriál je zabalen do velkofilmového kabátku s honosnou hudbou. Suma sumárum považuji Dextera za jeden z nejlepších seriálů současnosti. Uěhlo už 5 sérií a jejich kvalita neklesla. Snad jen 3. sérii považuji za slabší, ale to vzápětí vynahradila 4. Dextera nelze jinak než doporučit. "Nejsou žádná tajemství. Jsou jen skryté lži" ()

macetoma

Máte rádi krev? Já ne. Nejsem upír. Máte rádi morbidní humor? Já ne. Dávám přednost tomu černému. Nemáte emoce? Já ještě jo. Jste citově vyprázdnění a je vám to jedno? Já jo a není mi to jedno. Máte rádi vrahy s výše popsanými vlastnostmi? Já ne a proto nemám rád Dextra. I am sorry, mne to zatím neoslovilo. Dávám 2 hvězdy za možná pro někoho zajímavý nápad, víc ne. ()

Mikel LetsGo

Pro mně naprostá jednička mezi seriály..Dexter má víc charizma než celá posádka ztracených, víc vtipu než všichni přátelé a poznávači matek, a je napínavější než všechny superschopnosti Hrdinů. Možná přeháním, ale kdyby byl kreslenej tak strčí do kapsi i futuramovskej vesmír a žlutou rodinku Simpsnů. Dexter a jeho černý pasažér u mně zkrátka zabodovali. ()

intro

Velmi podařený seriál s nevšedním hlavním hrdinou. Něco podobného tu chybělo. Zatím hodnoceno po prvních pár dílů. ()

Solverino

Nevím, viděl jsem pilot a přišlo mi to strašně nudné, plytké a o ničem. Opět strašně naivní, nepromokavé, nesmyslné, prostě typická US detektivka. Vše je asi tak napínavé jako reklama na dámské vložky nebo prací prášek. :( ()

Lexis

První série: Těžká závislost už od prvního dílu, kterou jsem si nevypěstovala na žádný jiný seriál. Dexter je prostě originál vyčnívající nad všechny kriminálky, sitcomy atd... Michael C. Hall ztvárnil hlavní postavu naprosto přesvědčivě a já mu všechno žeru od první chvíle, kdy jsem ho spatřila. Všechno stojí na skvělém a inteligentním scénáři, který je hlavním pilířem seriálu a každý si v něm najde své hlášky. "Morgane hni prdelí!" - "Prdel už běží..." ()

lord Ball

Těžko něco dodávat, všech prozatimních 5 řad si drží vysokou úroveň, což se nedá o jiných seriálech, které mají velký potenciál říct. Výborné vykreslení jednotlivých postav, skvělé dialogy a výborně zvládnuté, trochu choulostivé téma Dexterovi úchylky. Celkově lze vše jen pochválit - nápad, režii, herecké obsazení,. Nemá cenu to tu vykreslovat, to se prostě musí vidět!! ()

Queendom

A je to tady! Přes počáteční pochyby (způsobený přečtením knížky na jeden nádech tejden před uvedením prvního dílu) roste moje nadšení až do topkovejch výšin. Jsem oficiálně závislá. Po 5.serii: S01 *****, S02 ****, S03 ***, S04 *****, S05 ****, S06***, S07***** ()

Nepoviem

Človek sa každodenne vyhýbal a vyhýbal tomuto seriálu,možno aj tým,že na jednej nemenovanej komerčnej(možno naj) TV stanici bežal.Odstupom času,som si ho ale stiahol s originál zvukom a v HD kvalite.A musím uznat,že som spravil náramne dobre.Atypický seriál s kladnými aj zápornými vlastnosťami hrdinu,len navonok podobný nejakej tuctovej kriminálke,krásne zaostrený na psychiku hlavnej postavy(mimochodom skvelé zahraná Michael C. Hallom).Veru takýto seriál tu ešte nebol a pravdu?Poprosím rýchlo natáčat šiestu sériu. ()

Kutkey

U žádného jiného seríálu mě tolikrát nezamrazilo v zádech jako právě u Dextera. Příběh vraha, který se řídí pěstounovým kodexem a pomáhá tak společnosti. Na Dexterovi je úžasné to, že i když nemá city a je to sériový vrah, pro diváka je to stále kladný hrdina a já osobně jsem první a druhou sérii prožíval s ním. 1. série: 98%, 2. série: 97%, 3. série: 80%, 4.série 98%, 5. série: 85%, 6. série: 90%, 7. série: 93% 8. série 90% ( ukončení seriálu mě zklamalo nedá se absolutně porovnat s koncem Breaking Bad ). Na druhou stranu si tady můžeme všimnout, že seriál nikterak neztrácí na kvalitě, jediné pokulhání bylo u 3. série. Navíc tohle je jeden z mála seriálů kde jsou soundtracky skvěle vyvážené a přidané do děje, doporučuji poslechnout si: Blood Theme, Hide Your Tears, Photo Album, ty se mně osobně líbily nejvíc. ()

Virtue

Je člověk divnej, když má rád masového vraha? NE! Tento masový vrah je jiný. Zabíjí pouze další vrahy, někdy neodsouzené, někdy ani nečeká na soudy a zahraje si na soudce sám . Jenže mrtvol je už moc a jednou se na to přijít musí. Jen Dexter Morgan ví, jak z toho ven. Tedy vlastně neví, ale na konci série na to určitě přijde. Každá řada se točí kolem nějakého člověka, který to na konci vždy odnese. A Dexter si dává sakra záležet, aby se nám to líbilo:-) ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021