Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

TaNya_

Oh yeah! Všichni jsme alepoň vnitřně sadisti. Proč jinak by byl tenhle seriál v první desítce nejoblíbenějších... Fandíme zabijákovi, který je v tomhle případě vlastně "good guy" a co, že sem tam se mu něco nepovede. Michael C. Hall tady ukazuje takový charisma, že vůbec není divu tolika sérií a nějaké té sošky. Skončila jsem po sedmé sérii, někdo mě varoval, že ta poslední nevyšla tak jak si představoval, nicméně času dost, jednou se k ní dostanu. ()

hull

Jeden z vlny seriálů, které vznikají na soukromých kanálech. Je docela hloupý, ale postava zabijáka ve volném stylu Dextra je dobrá. Účast v desítce není doživotní. Třeba partička "IT Crowd" je docela vážným vyzyvatelem. ()

Pavew

Tento seriál je jeden z nejlepších co jsem měl možnost vidět. Už od druhé série čekám, kdy se zhorší, abych mohl říct: Já jsem to říkal.... Ale i na konci čtvrté série je to pořád za 5*. Mimo jiné i díky skvělému závěru. Začátek se sice rozjíždí trochu pomaleji, ale konec je jak vystřižený z Krajních mezí. Takový ten divný pocit, jako když běží závěrečné titulky a člověk si říká: Sakra, tak tohle jsem teda nečekal. ()

J0hn

Po shlédnutí 1. serie 5*, jen se bojím aby aby si to v další sérii nezkazil, protože ke konci už to ztrácelo šmrnc. Už 4 díly před koncem bylo jasné jak to dopadne což se mi zdá dost a ty vedlejší epizodky co vždycky doplňují příběh už začinaly být dost otravný. Ale jinak super seriál, perfektní Michael C. Hall, místy nádhernej černej humor a skvělá úvodní hudba a titulky. Edit: Ted jsem zhlidnul 1. dil 2. serie a vypada to, že zatím ke zhoršení kvality nedošlo, spíše naopak :) ()

stephano

O první serii se dá říct, že je skvělá a neobvyklá....ale jaky mam pocity z druhy serie po shlednutí 5tyho dílu to se popsat nedá.....fkat naprostá bomba.....nechapu člověka který dokáže dělat tak skvělý díly a hlavne smysluplny a srozumitelnou formou zrežírovany detektivky ()

Cortesz

Tak tohle je opravdová lahůdka, jeden z nejlepších seriálů, který jsem mohl vidět. Mám za sebou 1. řadu, která ze začátku trošičku nudí, seznamuje nás s Dexterem (výbornej Michael C. Hall), a s přibývajícími díly se to lepší a lepší k úplné dokonalosti. Závěr je překvapující a naprosto výbornej. Nemám snad žádnou výtku, možná mě občas štvala Deb(Dexterova ségra), ale jinak je to seriálovej skvost. ()

JK77

maximalne namakany serial!!!! Nemam vyhrady posadilo ma to do kresla kazda cast tesim sa na tretiu seriu. Piata seria a stale ma to bavi :-) Nedopatrenim sledujem 6 a 7 seriu sucasne (kazdy ide na inej TV stanici), ale stale ma fascinuje ako ma serial stale vysoku uroven, aj ked uz sa obcas vyskytuju podobne scenare. juuj, ale preco je posledna seria taka nudna? skoda no, cital som niekde ze vraj finale Dextera je jedno znajslabsich finale oblubenych seriaov, ale podla mna ide do kytek cela seria. Skoda, necham sa prekvapit, este par dielov je predo mnou ()

Zadri

Ještě před pár dny jsem držel placku se seriálem Dexter v ruce a v duchu se ptal, jestli bude vůbec možné vžít se do postavy hlavního hrdiny Dextra masového vraha, fandit mu a přát mu dobrý konec. A ejhle po shlédnutí musím říct, že je to velký sympaťák, který když nasadí svůj kukuč, tak byste mu svou ruku k useknutí nastavili. V seriálu se nekonal žádný logický kotrmelec, žádný herecký výkon ala mýdlová opera a úvodní titulky jsou průvodcem do duše sériového vraha. Tento seriál je opravdu skvělá prácička a po prvním díle víte, že je to "buldok" mezi seriály - chytne a nepustí. První série - 90%, druhá 85%, třetí 75%, čtvrtá 70%, pátá 70%. ()

ewing

moje hodnotenie bolo povodne styri * ale po zhliadnuti druhej serie ktoru so mzmakol za pol dna musim zdvihnut na 5. Stala sa z toho vynikajuca zalezitost ktora cloveka vtiahne do deja a nuti ho pozriet si dalsi diel co najskor. Treba vidiet ()

glide4ever

"Blood, sometimes it sets my teeth on edge. Other times, it helps me control the chaos." Tak tohle je jedna z vět, kterou nás Dexter Morgan, soudní znalec - specialista na krev, přivítá ve svém světě. Světě plném vražd a krve, ale také plném sluníčka a rozpáleného písku, kde za zvuku samby páchá a řeší vraždy... Po shlédnutí první várky dvanácti dílů člověk snad ani nemohl doufat, že druhá série bude tak dobrá. Není. Druhá série je totiž ještě lepší! Ano, napětí v každém díle se dá krájet a čekání na další episodu je nekonečně dlouhé! (Nutno podotknout, že scénáristická stávka se naštěstí seriálu Dexter nedotkla). Přidejme k tomu fantastickou hudbu Daniela Lichta a na světě je dílo s velkým D. Opravdu nevím co bych vytknul, tudíž - 100%_________Po třech episodách ze třetí série prostě nemám slov. Dokonalost sama. To čekání je zničující! ()

butterman

přesně tak.. prison break, heroes a dokonce i himym se už válej ve sračkách. třetí sérka dextera si ale pořád držela úroveň. měla to ale taky zatraceně těžký, když první dvě série byly boží :) ()

tenista

Vůbec jsem netušil, co mám od Dextera čekat, sehnal jsem si ho vlastně jen proto, že už jsem měl všechno ostatní shlédnuto. Dostal jsem brilantní seriál s velmi zajímavým hlavním hrdinou a propracovaným dějem, který mě okamžitě vtáhnul do sebe a nedal mi spát. Já na to prostě musel koukat, koukat a koukat, dokud jsem to nedokoukal až do konce :o) ()

deep

Před seriálem jsem si přečetl knižní předlohu a ta na mě nijak extra nezapůsobila takže jsem k seriálovému Dexterovi přistupoval s určitou rezervou. První díl mě nijak zvlášť neoslnil, ale dál už se to se mnou vezlo...je skvělý, že tvůrci se nedrželi striktně předlohy. Vlastně z ní zbyla jen kostra, na kterou nabalili obsah, který knihu převyšuje ve všech ohledech o 1000%.Výborně napsaný a uvěřitelný postavy, který jsou bez výjimky skvěle zahraný, filmový zpracování, hudební doprovod...za první sérii jedoznačně nejvyšší hodnocení a vrhám se na druhou. Go Dexter! ....druhá série je jiná a ještě lepší. Jen doufám že to třetí neskazí 16.1.09- Zbytečné obavy,třetí sezona potvrzuje, že pan Dexter Morgan je výjimečný sérivý vrah a Dexter výjimečný seriál. A zase je to trochu něco jiného než předchozí řady. 14.10.10- Dexter jako milující rodič, dobrý (nebo se aspoň snažící být) manžel, vzorný (-II-) soused, kamárád, člověk, který se rád nechá poučit, co se rodinných vztahů týče, a taky samozřejmě sériový vrah. Jo, a taky by bylo škoda nezmínit suveréně nejlepšího, tedy nejujetějšího a nejšílenějšího, záporáka, co se zatím v seriálu objevil. Tak to vše ve čtvrtý sezóně. Spokojenost, velká spokojenost. 27.1.11: Je pravda, že pátá sezóna je slabší než čtvrtá, ale opravdu se dalo stoupat ještě výš? U mě naprostá spokojenost a rozhodně nesouhlasím s tím, že pátá série je jen vata, která postavu Dextera nikam neposunula. Snad poprvé mi dějové linky některých ostatních postav nepřišly přinejmenším zbytečně natahované a s minimálním vlivem na hlavní příběh. Dexter je oproti dřívějšku maličko upozadněn ve prospěch ostatních a seriálu to prospívá. Jediná věc, který jsem příliš nevěřil, bylo vyřešení Quinnova problému, ale vzhledem k tomu, jak mě seriál i po pěti letech baví, přivírám oko a těším se na šestou řadu. 15.3.12: TENTOKRÁT TO BUDE NEJSPÍŠ SE SPOILERY. Připadá mi, jako by Dexter začal být drobet rutinní a utahaný. Respektive, děj je pořád zajímavý, vraždy byly až nebývale brutální (ačkoli hlavní padouch by se dal řadit spíš k těm slabším, ale to je spíš problém obsazení), Dexterovo hledání víry bylo dobře vymyšlený i vypointovaný (btw: výbornej Mos Def), ale asi by to už pomalu chtělo pozměnit kostru scénáře. Vlastně na mě tahle série působí dojmem, jakoby se scénáristi snažili na jednu stranu držet osvědčených postupů, ale na druhou stranu vnášet nový věci, který ne vždy úplně fungujou. (Vystupuje v šestý sérii Dexův hlavní protivník pro sedmou sérii? Ale tohle se zrovna povedlo.) Obzvlášť cca poslední tři díly mě občas díky scénaristickým kličkám až vytáčely- čekání ostatních na příjezd Dextera před místem činu, Debřin nově objevenej cit k Dextrovi a díky tomu i finální (těžce přenošenej) cliffhanger. Opravdu musela Dextera odhalit, díky takový hovadině, jak z její, tak z jeho strany? Vážně to nešlo vymyslet líp? A to že vedlejší postavy fungujou jen podle toho, jak se to scénáristům zrovna hodí v tý který sérii už snad ani příště nebudu zmińovat. Pro mě prozatím nejslabší řada. () (méně) (více)

pride

Veľmi tažko pochybujem o tom, že kým moje nohy budú chodiť po povrchu zemskom sa dočkám lepšieho seriálu akým je Dexter. Skutočne "dokonalý" seriál ktorý snaď nemá nedostatky. Od úchvatného scenára, ktorý proste nemá slabé miesta až po samotného hlavného "hrdinu". Seriál si ide svojim vlastným temmpom, žiadne zvraty a trápne náhody "len aby sa čosi udialo". Neodporúčam ale pozerať v slovenskom príp. českom dabingu, tie mi totiž prídu ako výsmech tomuto umeleckému dielu. Ale to je zrejme iba môj subjektívny názor. ()

Plastík

Viděl jsem první dva díly. A jsem šokován. Velice mile. Sháním další a další díly. Dexter mi trochu leze na njervy, zároveň mě přitahuje. Díly mají samozřejmě spád, a lze to očekávat u dalších. Jsem celej natěšenej, jak dopadne toho profi vraha, co odkrváuje své oběti a který vyzval Dextera ke hře. ()

pekas

Když to je na CSFD mezi seriály tak vysoko, něco na tom musí být. Tak sem s tím. Hm, poklidná atmosféra, pěkná hudba a kvalitní zvuk. Hm ono se to vyvíjí a netočí se to pouze kolem jednotlivých vražd spáchaných Dextrem. Hm, ono je to čím dál zajímavější. Hm, kobliha, ale to jsem v jiném seriálu. Konec pěkně gradoval do, bohužel, malinko překombinovaného finále.Takže celkem za lepší čtyři a běžte. Aspoň první serie. ()

dol2004

1.série ***** 2.série **** 3.série ***** 4.série (nevěřil bych, po tom co se dexter ožení a má malé, že to ještě o něčem bude, ale nejradší bych dal těch hvězd 6.) ()

_-0-_

Neotřelý nápad, slušně propracované postavy, většinově neslepovaný příběh (na rozdíl od typických seriálových slepenců) - dalo by se napsat ještě mnohé kladné. Nebýt následujících řádků, tak bych dal 4*. ALE: Po shlédnutí 2nd řady mi bylo špatně nikoliv od žaludku, ale od duše. Nevím, jaký jsem podvědomě čekal konec, ale stav, kdy hrdina - psychotický maniak, vraždící dle jeho vlastního mravního kodexu - ustojí všechny počiny a nástrahy okolí za opakovanou cenu lidských životů (bytostí většinově mnohem cennějších), ve mě nevzbudil velké nadšení. Už jsme si zvykli, že se umíme identifikovat s válečným hrdinou (i když není ničím jiným, nežli obyčejným vrahem, vraždícím na základě odpustku jeho vlády nepřátele - tedy bytosti z opačné strany, vybavené týž odpustkem. Letitý brainwashing (po staletí prováděný) nám vnitřně nastavil normy tak, že vraha - idiota se zbraní v ruce - jsme ochotni akceptovat jako "jednoho z nás". Masového vraha tak ZATÍM nevnímáme. Druhá řada Dextera představuje značný posun ve smyslu změny normy, podle které hodnotíme počiny ostatních. Nejsem rigidní křesťan, ani mravokárce, ale snad poprvé při sledování filmu (seriálu) jsem pocítil, že to není správné. V poslední době jsou plné sdělovací prostředky keců o tom, co a jak může negativně ovlivnit mladistvé, dokonce na to existuje paragraf. V naprosté většině případů se jedná o stupidní emotivní reakce nevzdělaných matek a psychologů, připosraných (prosím případného cenzora, aby NEupravil expresivní výraz) z případné odpovědnosti - svému potomkovi jsem nechal volné pole působnosti při výběru toho, co chce sledovat. Hodnocený seriál je ale dalece za hranicí, kdy bych si mohl myslet, že je "bezpečný". Profesionálně dokonale vytvořený VZOR anetického jedince, který úspěšně překonává překážky a nakonec se stává součástí "amerického snu", to je opravdu k zblití. Doslova. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021