Mafstory

Slovensko, (2006–2012), 122 h 2 min (Minutáž: 21–51 min)

Peter Batthyány, Peter Sklár, Ivan Macho, Martin Vanek, Gabriela Dzuríková, Igor Adamec, Roman Fratrič, Ján Lehotský, Martin Malachovský, Karol Čálik (více)

Príbehy Mafstory ponúkajú divákom obrázky zo života slovenskej mafie plné smiešnych situácií a drsných bonmotov, ktoré nikoho nešetria. Humor v Mafstory je niekedy veľmi tvrdý, svoje miesto by pred desiatou hodinou hľadal iba ťažko. Základná zostava hercov (Peter Batthyány, Roman Fratrič, Igor Adamec, Martin Vanek a Ivan Macho) bude hrať všetky úlohy – mužské aj ženské postavy. Časom sa však určite objavia aj hosťujúce celebrity a herci. (TV JOJ)

Mania odpad!

Tak tenhle typ 'humoru' mi opravdu nic neříká. Je možný, že jsem pravý obsah nepochopila, to nepopírám, i když pochybuji, že tam nějaký jiný obsah je. Nudná a trapná záležitost, při které divák opravdu jen ztrácí čas. Oh a musím říct, že jsem se opravdu snažila a několik celých dílů shlédla, co kdyby, že... ()

MM_Ramone

Keď som "Mafstory" uvidel prvý krát, hovorím si, že to bude len ďaľší televízny odpad. Ale časom mi tento seriál tak prirástol ku srdcu, že som sa snažil nepremeškať žiadnu novú časť. Humorné príhody mafiánskej rodinky z Veľkého Medera sa mi silno zapáčili. Najväčší boss Ali Krasňanský, jeho preafektovaná frajerka Pipina, Aliho pravá ruka úderený Banán, Banánova mama Márgit, ustrašený účtovník Milanko zvaný Krtek, večne ožratý doktor Béla a primitívny násilník Prco, sú postavy z tohoto doposiaľ najlepšieho sitkomu česko-slovenskeho. *** ()

Forsberg11

Bezkonkurečne najlepší slovenský sitcom. Každá časť je originálna a má čo divákovi ponúknuť. Aj keď zo začiatku to tak vôbec nevyzeralo, predsa len sa Mafstory zapíše do análov slovenskej kinematografie ako kult a môže kľudne odštartovať novú vlnu kvalitných sitcomov. Veľmi dôležité sú herecké výkony jednotlivých aktérov, ktoré sú na veľmi vysokej úrovni, čo pri slovenských "výtvoroch" býva skôr výnimkou ako pravidlom. Peter Sklár je proste skvelý, tohto chlapíka som si všimol v S.O.S. a už tam ma svojim hereckým prejavom dostal, no tu je ešte o 2 triedy lepší a suverénne ťahá Mafstory do výšin. Nezaostávajú za ním ani ďalší aktéri mafiánskej rodiny. Petter Batthyany v dvojroly podáva unikátny výkon (kde tento chlap do teraz sakra bol??) a spolu s Ivanom Machom tvoria bezkonkurečný pár vypaľovačov :). Gabika Dzuríková ako afektovaná, namyslená dedička majetku Molnárovcov sa v tejto roly doslova našla. Pochváliť ale treba aj Martina Vaneka s Igorom Adamcom, ktorí to z detského Kakaa dotiahli k mafiánom a tieto postavy im naozaj seknú. Najpotešujúcejšie na Mafstory je ale to, že epizódy majú stúpajúcu kvalitatívnu tendenciu. Áno, pôvodne som chcel napísať krátky výstižný komentár, ale nedalo mi nevyzdvihnúť aspoň to málo čo momentálne slovenská seriálová tvorba ponúka... ()

JohnMiller

Rodina Molnárovocov.. (to som aj ja :-)) mafiáni s južného slovenska sú mi naozaj k srdcu blízky .. Po susedoch asi jediný seriál ktorý stojí za 4 hviezdy. Vulgárne vyjadrovanie kšefty s podsvetím, a zopár naozaj kvalitných hercov pozdvihuje seriál o úroveň vyššie a možno aj o dve ako napríklad kopírujúci Profesionáli s poslednou veľmi úbohou sériou. ()

tron

"Ta Milan ta to čo robíš, to čo je s tebou?! To čo ti to mám po anglicky povedať, šak ja po anglicky neviem, chlapec!“ Peter Sklár je podľa mňa už nejaký čas najvýraznejším respektíve najsamostatnejším respektíve najtalentovanejším komikom z exbandy kedysi známej ako S.O.S. Napriek (práve) preto, že na to nevyzerá. Práve tajomstvo, ktorým je jeho osobnosť zahalená, mu však dáva náskok pred "obyčajnými komediantami" a vďaka nej má svojim fanúšikom stále čo ponúknuť a čím ich prekvapiť. Keďže navyše dostal takých výrazných spoluhráčov, ako sú niekdajší frajeri z markizáckeho "Kakaa" (páni Igor Adamec a Martin Vanek, o Banánovi a Prcovi nehovoriac), je výsledná jojkárska šou patrične excentrická, sama sebou a všetci v nej naplno využili neskoré večerné vysielanie (čo sa prejaví predovšetkým na sprostom dialógu). ()

• V desiatej sérii sa v dome mafiánov zmenil nábytok. (Johnny.ARN)
  • Banánova priateľka Bejátka Farkašová sa v seriáli nikdy neobjavila. (VasylDeBylak)
  • Námet dielu Feďovo dedičstvo vychádza z filmu Podivné dedičstvo (1972). Okrem samotnej témy deja na film odkazujú tiež niektoré repliky hercov, ktoré sú takmer totožné s hláškami zo spomínaného filmu. Sú to vety ako: "Banán, keby si ty držal hubu, možno sa dozvíme, kto to je." / "Tu sú veci, ktoré mal tvoj otec oblečené, keď sme spolu boli poslednýkrát na akcii." Podobný prípad inšpirácie dejom iného filmu sa odohral tiež v dieli Klub bitkárov. (Hudino)