Zásah policie proti překupníkům drog končí krvavou přestřelkou. Policisté Francis a Ray Tierneyovi objeví na místě zásahu několik mrtvých kolegů a gangsterů. Jejich otec, který také pracuje u policie, přiměje Raye, aby se ujal velení speciálního týmu pověřeného vyšetřováním. Ray další den objeví na místě činu ztracený mobil a svědka, který potvrdil, že po přestřelce odsud unikl v taxíku zraněný gangster Angel Tezo. Mezitím Rayovi kolegové objeví opuštěné taxi s mrtvým taxikářem. Ukáže se, že to je parta zkorumpovaných zločinců v uniformě, kteří jsou do případu přímo zapleteni. Chtějí zpátky peníze, a proto musí najít Teza dřív než jejich kolegové z jednotky vedené Rayem. Aby zdrželi vyšetřování, zapálí taxi a vydají se po Tezových stopách. (TV Nova)

MontyBrogan

Milujem keď je film presne taký aký som dúfal, že bude. Toto je ten prípad! Úprimne neviem, čo viac by ste chceli od príbehu o skorumpovaných policajtoch. A o tých, ktorí medzi nimi musia fungovať a prihliadať na bezprávie, ktoré vykonáva väčšina. Konečne zas raz poriadny charakterový výkon Nortona a tiež Farrella (aj keď ten dostáva v poslednej dobe žiaľ lepšie úlohy). Podobné ako We Own the Night a ťažko povedať, ktoré je lepšie, s oboma som na výsosť spokojný. Tu síce bol miesto Duvalla Voight, čo nie je to isté, ale problematika išla viac do hĺbky a to je bod pre Pride and Glory, film hodný svojho názvu. Až na pár scenáristických nedokonalostí, podľa mňa bezchybné, 85%. ()

genetique

Podľa všetkého si film veľkú česť vo svete nezíska, no sláva mu odo mňa právom patrí. Joe Carnahan vytiahol z vrecka ďalší scenár, ktorý sa u mňa ujal. Film o korupcii v radoch americkej polície. Ja som si pred filmom povedal: ďalší? Keď som však videl Carnahanove meno v úvodných titulkoch, preskočila iskra a už počas úvodných z nej vzbĺkol oheň, ktorý horel až do konca, len miestami to mierne tlelo. Joe tentokrát konečne zahral poriadne tvrdo na emočnú stránku filmu, na čo bolo však treba slušných hercov, a nimi (perfektne hrajúci) Norton, Farrell, Emmerich a Voight bezpochyby sú. K tomu veľmi zodpovedne vyberaná kvalitná hudba, štýlová kamera a filtre. Žiadne zvraty, ktoré vám dajú facku sa nekonajú, tu ide o čistú a hlavne hustú kriminálku so zameraním na mravné hodnoty. 85%. ()

Chrustyn

Povedený a drsný krimi snímek plný skvělých hereckých výkonů, dusné atmosféry a patetických dialogů. Jedná se o nenápadný ale krásně oldschoolový film, který se nebojí přitvrdit. Jedná se sice o klišoidní příběh o dobrém poldovi vs. zkorumpovaní kolegové, který se snaží bránit rodinou čest, avšak v podání takto brilantní režie a výborných herců (z nichž se někteří objevili v poměrně netypických rolích) to vůbec nevadí a já byl velice potěšen. ()

Falko

Opät jeden z dalsich filmov o skorumpovanych policajtoch, tentokrat z protidrogoveho, ktori sami obchoduju s drogami, ale su tu aj ti spravni policajti, ktori s tym nechcu mat nic spolocne. Zo zaciatku mi to bolo dost nejasne, ale neskor ked sa postava Colina Farrella riadne vyprofilovala, mi bolo vsetko hned jasne a dost ma zaujimalo, ako sa zachova Edward Norton. Tento film mi pripominal napr. krimi dramu SERPICO (1973) s Al Pacinom, akcny thriller VYJEDNAVAC (1998) so Samuelom L. Jacksonom alebo STREET KINGS (2008) s Keanu Reevesom - vsetko filmy o skorumpovanych policajtoch. Ak vas tieto filmy bavili, mohol by vas bavit aj tento s kvalitnym hereckym obsadenim. Prvu polovicu som sa zdrziaval pri troch hviezdickach, ale druha polovica pridala na plyn, takze som bol spokojny. ________ Colin Farrell - (Jimmy Egan) +++ Edward Norton - (Ray Tierney) +++ Jon Voight - (Francis Tierney, Sr.) +++ Noah Emmerich - (Francis Tierney, Jr.) +++ Jennifer Ehle - (Abby Tierney) +++ John Ortiz - (Ruben Santiago) +++ Ramon Rodriguez - (Angel Tezo) +++ Produkcia: Toby Emmerich +++ ()

flanker.27

Velmi pěkně vystavěný drama o křivých policajtech s dost drsnejma scénama a dobře napsanejma charakterama. Škoda že na Noaha Emmericha padlo nejmíň prostoru, protože právě jeho postava je ze všech nejzajímavější. Jinak z ústředního tria hrajou výborně všichni (což samozřejmě u takových jmen není s podivem). Scéna "zavoláme sociálku, máme tu popálený dítě..." - brrr. Jen malá výtka ke konci, kterej je podle mě trochu moc uspěchanej. Jinak by to asi bylo za pět. ()

• Příběh se zakládá na pravdě. Bratrům O'Connorům ho odvyprávěl bývalý policista Robert Hopes. (Olík)
  • Slovo "fuck" ve filmu zazní 291krát, což je 2,32krát za 1 minutu. (Dixxx)

Tvůrce Warriora si brousí katanu

Tvůrce Warriora si brousí katanu

13.05.2012

Gavin O'Connor ve skutečnosti přesvědčil už kriminálkou Hrdost a sláva, ale opravdu hrdý a slavný se stal až díky Warriorovi, „nejlepšímu filmu roku 2011, který nebyl nominován na Oscara“. Své… (více)