Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

kebom odpad!

Neposudzoval by som tento seriál tak, že má byť odrazom slovenského humoru. Podobné "vtipy" sú úspešné iba u vrstvy nenáročných divákov, ktorí sa smejú aj slovu "zadok". Je mi len ľúto, že sa tu dokáže niekto takto zhadzovať - herci, účinkujúci a hlavne diváci. Ak toto je súčasný slovenský humor, tak sme sa dostali na úroveň zábavy v krajinách tretieho sveta (tuším "rozvojové" sa už nepoužíva, lebo sa nikdy nerozvinuli). ()

Skuby47

Nebýt malé vnučky, která si seriál velmi oblíbila, byl by mě tento slovenský sitkom minul. Neviděla jsem všechny díly, ale působil na mne sympaticky a díky měkké slovenštině se dobře poslouchal. Vtipné hlášky a příběhy z každodenního manželského a sousedského soužití mě občas rozesmály. Jedná se o lidovou zábavu v rodinném duchu a proto nelze tento počin slovenské televize porovnávat s americkou či britskou produkcí, které mají v tomto žánru dlouholetou tradici a zcela jiný druh humoru. Nenucenost herců a jejich plné nasazení, vzájemné popichování a přehrávání dává tušit, že i oni se při natáčení dobře bavili. Slušný průměr a na přání vnučky musím ještě hvězdičku přidat. ()

trpaslixx

Slovensky sitcom stavici predevsim na manzelskem a slovnim humoru. :-) Myslim, ze srovnavat toto se soucasnymi amrecickymi sitcomy typu Big bang theory a HIMYM neni fer, notabene pouze po jednom shlednutem dilu, prece jen - jiny kraj, jiny mrav, jiny druh humoru. Po shlednuti cele prvni serie, v porovnani s ceskoslovenskou serialovou tvorbou 4*. ()

burina

Je to bieda. Marcina a Krausa som mala rada na zaciatku, este v Uragane.Potom to uz slo dolu vodou a zacali sa viacmenej len opakovat. Sitkom Susedia uz neprinasa nic nove iba stale opakovanie tych istych vtipov. Uz to bohuzial nevyznie ani trosku vtipne. A najsmutnejsie je na tom fakt, ze je to najsledovanejsim programom na Slovensku. ()

klokyn

Prvá séria ešte mala nejakú úroveň, potom však tento seriál čoraz viac upadal a tretia séria už stála len na prvoplánových vtipoch a akože smiešnych grimasách hercov. Nečudujem sa, že Marcin spoluprácu ukončil, zrejme sám videl úpadok a postupný krach nielen seriálu, ale aj jeho spoločnej spolupráci s Krausom. V čase písania tohoto komentáru som momentálne dokonca zo susedov znechutený, pretože akonáhle prepnem na Markízu, tento seriál tam beží. Momentálne prebieha asi štvrtá repríza sitkomu, čo už je len pre silné žalúdky. Markíza chce z toho asi ťažiť donekonečna. ()

• V prvej sérii Františkova mamička nadáva Zuze, že nebola na pohrebe jej milovanej mačky Diany. V tretej sa však dozvedáme, že mamička vždy chcela mačku a vyslovene hovorí, že toto želanie jej nebolo nikdy splnené. (matthew.17)