Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

borec999

Po Uragáne a Hurikáne prišli Susedia, ktorí boli ešte väčším úspechom. Dnes síce viacerí pravdu nepriznajú, ale osobne si pamätám že Susedov v čase vysielania sledovali takmer úplne všetci a všetci sa na nich bavili. A podľa mňa zaslúžene. Humor bol jednoduchý( kombinácia slovných skomolenín Lászla a Ildikó a situačného humoru) no funkčný a istým spôsobom sa v ňom veľmi trefne zobrazovala aj povaha všetkých nás a typických kamarátskych/susedských situácií a konfliktov. Navyše, v tej dobe bol žáner sitkom v slovenských televíziách úplne novým pojmom a Susedia dodnes predstavujú to najlepšie čo u nás v tomto žánri vzniklo. Prvé 3 série zostanú u mňa navždy zapísané ako kultová záležitosť na ktorú nedám dopustiť a ani dlho chcený a očakávaný návrat nedopadol podľa mňa zle. Chyba bola jedine v tom, že seriál sa po X dieloch vôbec nikam nepohol a ja osobne som sa opakujúceho sa humoru až prekvapivo rýchlo prejedol.  I tak však 5* z nostalgie a úcty k prvým 3 sériám nechávam. V tých časoch ma František,Žužu,Ildikó,Lászlo a Marta Sladká vedeli zaručene pobaviť. 100% ()

burina

Je to bieda. Marcina a Krausa som mala rada na zaciatku, este v Uragane.Potom to uz slo dolu vodou a zacali sa viacmenej len opakovat. Sitkom Susedia uz neprinasa nic nove iba stale opakovanie tych istych vtipov. Uz to bohuzial nevyznie ani trosku vtipne. A najsmutnejsie je na tom fakt, ze je to najsledovanejsim programom na Slovensku. ()

T2 odpad!

Absolútne nechápem ako toto môže niekto pozerať, po vydarenom Uragána natočili tupú Maďarskú propagandu, s ako že výborne hláskujúcu Viki Rákovu, pchaaa, na to sa nedá pozerať, dialógy a ich herecký prejav je pod úroveň ale aspoň že to baví celý Zamerikazovaný Slovenský národ. Kam sa takto asi dostaneme. Najotravnejší seriál! ()

klokyn

Prvá séria ešte mala nejakú úroveň, potom však tento seriál čoraz viac upadal a tretia séria už stála len na prvoplánových vtipoch a akože smiešnych grimasách hercov. Nečudujem sa, že Marcin spoluprácu ukončil, zrejme sám videl úpadok a postupný krach nielen seriálu, ale aj jeho spoločnej spolupráci s Krausom. V čase písania tohoto komentáru som momentálne dokonca zo susedov znechutený, pretože akonáhle prepnem na Markízu, tento seriál tam beží. Momentálne prebieha asi štvrtá repríza sitkomu, čo už je len pre silné žalúdky. Markíza chce z toho asi ťažiť donekonečna. ()

jasse

Slovenský sitcom, u kterého se ráda zasměju a rozhodně bych ho neházela do odpadu. Dlouho jsem nevěděla, že oba protagonisté - Peter Marcin a Andy Kraus, jsou také jeho scénaristé. Jednotlivé příběhy celkem přesně vystihují epizodky ze sousedského života, akorát je jen mírně zveličují. Nemůžu si pomoct, ale herectví Andyho Krause mi hodně připomíná Rowana Atkinsona. A jeho Mr. Beana nikdo do odpadu nehází...Ocenění zaslouží svižné dialogy a úžasně prořízlá pusa Zuzany Tlučkové. Epizoda "Velká noc" je například bohovská. :)..Souhlasný komentář: vrba68 ()

• Seriálová dcéra Františka (Peter Marcin) a Zuzany (Zuzana Tlučková) Milka sa narodila presne v deň svadby Ildikó (Viki Ráková) a Lászla (Andy Kraus). (tommy187)
  • Bytovku, v ktorej predstavitelia seriálu v prvých troch sériách bývajú, a môžeme ju vidieť na exteriérových záberoch, nájdeme v Bratislavskej mestskej časti Dúbravka, konkrétne na adrese Hanulova 2. (Onstefano)