Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

JohnnyD

No na to, že na Slovensku sa skoro nič netočí a tradícia sitcomov prakticky neexistuje, to dopadlo celkom fajn. Marcin a Kraus (hlavné brilantný Andy Kraus) sú skvelým duom a na moje prekvapenie im dosť dobre sekundujú aj ich herecké manželky. Ale Marta Sládečková je strašne otravná a zbytočná. Veľkou slabinou je dejová línia, ktorá je strašne biedna a jednotlivé diely sú len zmesou viac či menej vtipných gagov. Skrátiť jednotlivé diely o 7 minút a o koľko by to bolo lepšie. Po otrasných hurikánoch a uragánoch z posledných 2-3 rokov na Markíze (na STV to ešte šlo) som niečo tak pozerateľné nečakal. Spokojnosť. ()

Fiftis

Výborná slovenská situačná komédia o susedských vzťahoch a nielen o nich. Dôkaz, že o dobrú zábavu sa dokáže postarať len štvorica hercov. Každá jedna časť bola o niečom inom. Bolo tu mnoho zábavných scén, ktoré prekypovali humorom. Sledovaním tohto sitcomu sa asi každý divák vedel pobaviť a uvoľniť, veľká škoda že jeho nakrúcanie bolo predčasne ukončené a po ňom nasledovali už len typické slovenské nudné seriály. Pri tomto sitcome som dokonca jeden rok strávil Vianoce aj Silvestra, kedže boli týmto sviatkom venované nejaké časti. Bol to jeden z prvých poriadnych sitcomov na Slovensku, ak nie prvý. Posledný určite. ()

Phillo

Čo dodať? Marcin s Krausom sú tak špecifickí.. Vždy keď začnú s novým projektom (a že ich už bolo) sú vtipní tak 2 mesiace. Potom sa prepadajú do tých najnižších poschodí trápnosti a humusu. Menovite Susedov sa to týka tak isto. Nebyť talentovanej Viki Rákovej, už by tam boli dávno. Samotné herectvo Marcina s Krausom je na úrovni bábiky Barbie nech si myslí kto chce čo chce. Nuž a čo sa týka slovenského humoru, určite nie je primitívny celkovo (viď aj inteligentnejšie kúsky), ale nájdu sa výnimky. Nechcem zabŕdať, ale český humor typu relacie "Na stojáka" alebo starších kúskov Rychlého s Novotným je jednoducho humus 1. triedy. P.S: A už som zistil, čo ma tak baví na všetkých slovenských seriáloch (cháp ako: "Dokážem sa na ne pozerať a neprepnem"). Je to tými ultrafarebnými interiérmi, ktoré sú tak v rozpore s našimi domácimi, že sa na to dobre pozerá. ()

Martin_W

Ze dvou hvězd měním na čtyři. Proč ? Protože Susedia byli první povedený sitcom, který kdy Slovensko mělo. Až po nich přišla další povedená seriálová tvorba - MaFstory, nebo Profesionáli. Humor "susedú" není takový tvrdý, jako u již zmíněných JOJkařských sitcomů. Je spíše zaměřený na mladší publikum. A i přes to, nesmírně baví mé 45 leté rodiče, či většinu slováků. Po první sérii přichází sice menší pád, když na scénu přicházejí potomci "Gergej" a "Milka", ale i přes to je to pořád zábava, při které můžete prostě vypnout. Na Susedy se kdykoliv rád podívám. 69% ()

Rex Mundi

Nóó, nie že by to celé bolo za 3, ale niektoré postavičky to vždy zaručene vylepšujú. Andy a Peter sú už starí, známi a trochu ošúchaní, ale Ildikó a suseda Sladká stoja za všetky drobné (na Marte Sládečkovej vidieť, že si tú psinu nehorázne užíva! :-) Je mi ľúto, že to musím povedať, ale mám pocit, že Zuzana Tlučková je najslabším článkom hlavnej zostavy. ()

• Úspešný scenárista Andy Kraus nezaprie nadanie na písanie a podľa svojho úspešného seriálu pripravil knihu "Susedia na dovolenke". (R4D0)
  • Mená všetkých hostí v prvej sérii: Karol Čálik (poručík Fekete), Zuzana Frenglová (Šimčíková), Lucia Vráblicová (Majka), Peter Marcin ml. (poslíček s pizzou a sused Skotnický), Ivan Vojtek (magister Omáčka), Silvia Petöová (Božena), Martin Malachovský (hral sám seba), Tatiana Poláková (Tánička), Helena Vondráčková (hrala samú seba), Ján Kramár (dedko z blázinca), Jana Hospodárová (hrala samú seba), Tomáš Dorňák (gigolo), Laco Konrád (tanečník v bare). (pista_baci7)