Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

lakikaki

Kraus a Marcin začínali pred pár rokmi ako ešte vtedy vtipní a originálni zabávači. Postupne sa ich kariéra prepadala, až skončili u Susedov. Ich humor je v súčasnosti nemastný-neslaný a často dosť trápny. Marcina som nikdy nemal rád, ako herec je otrasný a ako režisér (Susedia) ešte horší. Krausa som naopak mal rád, aj keď ako herec ani on nevyniká, scénare (Susedia) píše celkom dobre a niektoré dialógy sú v celku vtipné. Najsmutnejším faktom ale je, že najvtipnejšie scény komediálneho seriálu sú tie pokazené, čo už je fakt na zamyslenie. Susedia sú zle zahraným (tá Marcinova seriálová dcéra hrá ešte odpornejšie ako vyzerá), ešte horšie režírovaným seriálom, na ktorom sa bavia asi len osoby ženského pohlavia nad 50 rokov. Aj preto mi je nepochopiteľná tá rekordná sledovanosť okolo 30% (a vyše 60%-ný podiel na trhu). ()

MIMIC

Keď Raoulovi Schránilovi vyčítali, aké debilné sú niektoré filmy, v ktorých hral, hájil ich s tým, že mali divákov príjemne odreagovať. Obrním sa teda argumentáciou rešpektovanej legendy a o "Susedoch" poviem to isté. Najprepracovanejšími postavami sú hedonisticko-sangvinicko-cholerický František a sarkastická Zuzana. Mimochodom, Zuzana Tlučková má perfektnú artikuláciu, je to jediná slovenská herečka, ktorej rozumieť každé slovo (jej americkým náprotivkom je v tomto ohľade Sigourney Weaver). PS: Niektorým prispievateľom musím vysvetliť - "Susedia" nie sú slovenský humor (tak ako New York nie je Amerika), to je humor scenáristu Andyho Krausa. ()

T2 odpad!

Absolútne nechápem ako toto môže niekto pozerať, po vydarenom Uragána natočili tupú Maďarskú propagandu, s ako že výborne hláskujúcu Viki Rákovu, pchaaa, na to sa nedá pozerať, dialógy a ich herecký prejav je pod úroveň ale aspoň že to baví celý Zamerikazovaný Slovenský národ. Kam sa takto asi dostaneme. Najotravnejší seriál! ()

Paldiny

Zmenou televízie prišlo na hurikán v domácej tvorbe a rázom sme tu mali prvý pokus o sitkom, ktorý nedopadol vôbec zle. K+M si z Uragánu vypožičali najvtipnejšie postavy, zasadili ich do rodinných kruhov a vyslali naprieč bežným situáciám. Príbeh sa stal ucelenejším, gagy dostali pevnejší základ, pri tom vedeli schuti rozosmiať. Drahé polovičky do príbehu zapadli, bláznivá suseda menej a bezmenné deti prakticky vôbec. Jedinú charakterovú? povahovú? skrátka črtu, akú si po rokoch pamätám, že syn jedol kompóty. Seriál mal miestami kolísavú úroveň, ale vďaka súdnosti tvorcov nestihol skĺznuť do trápnosti, teda aspoň z toho, čo som videl a to boli prvé tri série. ()

AdamesWWE

[9/10] Najlepší slovenský zábavný seriál. Kraus, Sládečková, Marcin, Tlučková, proste skvelí herci a skvelí humor na ktorom je tento sitcom stavaný, hlavne mali herci veľkú výhody, že vedia do čoho idú. Postavy ktoré sem priniesli poznáme z Uragánu a vytvoriť seriál bol fakt vynikajúci nápad, presne viem čo sa dá od tohto seriálu očakávať, podobná zábava ako v predošlých spoluprácach Krausa a Marcina, akurát že v seriálovej podobe. Všetky tri série mám veľmi rád a stále si niektoré scénky občas pustím a rád sa natom pobavím, ale je mi fakt ľúto, že sa táto doba ked´ títo borci kraľovali slovenskému humoru už pominula. ()

• V epizodě jsou zmíněni italská módní návrhářka Donatella Versace a slovenský zbojník Juraj Jánošík. (Zix.)