Lev Alex, zebra Marty, žirafí samec Melman a hrošice Glorie se chtějí po nějakém čase stráveném na ostrově Madagaskar vrátit do newyorské zoo, odkud pocházejí. Tučňákům se podařilo zprovoznit ztroskotané letadlo a tak nic nebrání startu. Na cestu se je rozhodne doprovodit i král všech lemurů Jelimán, spolu se svým oddaným společníkem Morisem. Letadlo ovšem ztroskotá v Africe a bude trvat několik měsíců, než se podaří znovu zažehnout motory. Nerozlučná čtveřice přátel se tak vydá objevovat nádhernou krajinu rezervace, kde postupně všichni nachází svůj původ. Nejvíc doma je tu však Alex, který zde najde své pravé rodiče. Jako malé lvíče ho totiž unesli lovci, kterým vypadl v krabici z auta a přes oceán doplul až do New Yorku, kde se stal hvězdou číslo jedna v tamní zoologické zahradě. Alexův otec, vůdce smečky Zuba je štěstím bez sebe, ale radost se mu rozhodne překazit zlý lví samec Makunga, který věčně se Zubou soupeří. Upozorní, že Alex musí projít rituálem proměny, zkouškou dospělosti, ve které musí vyhrát souboj s jiným lvem ze smečky. Nic netušící Alex se domnívá, že souboj bude taneční a Makunga mu navíc doporučí, ať si vybere nejsilnějšího lva široko daleko, což důvěřivý Alex učiní. Dojde samozřejmě k nejhoršímu, Alex je ostudně poražen a Zuba ho musí vyhnat ze smečky. Rozhodne se ale, že raději opustí smečku také, protože nedokáže Alexe vyhostit. Nicméně synovi pěkně vyčiní a velmi se dotkne jeho citů. Alex se chce vypovídat Martymu, jenže v obrovském stádu zeber, které pobíhá po zdejší krajině, vypadají všichni stejně. I Marty si všimne, že jeho dosavadní schopnosti nejsou jedinečné a ačkoliv vždycky chtěl být členem stáda, je trochu smutný. Když si ho jeho nejlepší kamarád splete s jinou zebrou, je velmi zklamán a po hádce s Alexem odchází pryč. Žirafí samec Melman se užírá láskou k hrošici Glorii, která o jeho citech nic netuší. Ta si proto užívá přízně zdejšího hrošího samce jménem Moto Moto a souhlasí s jeho žádostí o schůzku. Melman zatím léčí poraněná zvířata, protože jako celoživotní hypochondr má s léčením čehokoli bohaté zkušenosti. Ostatní žirafy mu však namluví, že má šamanskou nemoc a zbývají mu poslední dva dny života. Odebere se proto do jámy, kde v osamění trpí. Najde ho tu samozvaný král Jelimán a dodá mu odvahu, aby Glorii řekl o svých citech, když je stejně v situaci, kdy nemá co ztratit. Moto Moto a Glorie mají rande, na které však vtrhne Melman a řekne hrošímu samci, aby nosil Glorii na rukou, protože ona je ta nejlepší samice na světě. Nepřímo tím vyzná Glorii lásku a ta je z celé situace v šoku. Přichází další komplikace, napajedlo totiž vyschlo. Nový vůdce smečky Makunga však není dobrý panovník a tak chce situaci vyřešit bojem o vodu. To by Zuba nikdy nedopustil. Alex se rozhodne, že se vydá mimo rezervaci, zjistí, co se s vodou stalo a problém vyřeší. Po dojemném usmíření s Martym, kterého jeho věrný kamarád konečně spolehlivě rozezná od ostatních zeber, dvojice mimo rezervaci narazí na hráz, kterou je třeba rozbourat. K jejich velké smůle je Alex chycen do pasti turisty, kteří byli okradeni tučňáky a uvízli ve zdejší divoké krajině. Ti mají bohužel hlad. Marty rychle utíká pro pomoc... (TV Prima)

danny_21

Tohle pokračování a lá Lví král je o hodně slabší než třeba pokračování Doby ledové, je to trochu křečovité co se týče vtipu, snad jen Moto-Moto mě pobavil, jinak žádná invence od prvotiny - 50 %. ()

Bobšule

Od počátku pro mě trochu zklamání. Čekala jsem, že se z Madagaskaru dostane ta sebranka chlupatců trochu dál, než jen na nejbližší kontinent. Obecný dojem z dvojky jsem pak měla takový, že kde si Američané přeslazeně až uslzeně neopakují své mantry o důležitosti rodiny, tam se vyloženě nudím. (Až na pár momentů s důchodkyní cestovatelkou, ale rozhodně ne všechny.) Při tanečních kreacích Alexe jsem pak už vyloženě odcházela, neb slovo nuda nepostihuje ani zdaleka mé stavy. ()

Rudyamon

Madagaskar pokračuje ve svém osvědčeném stylu. Myslím, že není co vytknout, děj má logiku i spád a hlavně hodně super hlášek ( „Já vám dám beztřídní společnost, lůzo!“ - „Jelimáne, demokracie je jen módní vlna.“ - „Zastavte ho, má sebou kolínskou, nůžky na nehty a pilník!“). Čtveřice kamarádů, a pochopitelně skvadra jejich společníků, se tentokrát vydá na cestu do Afriky. Lev Alex tam najde domov a rodinu, Glorie lásku, Melmen odvahu a Marty spoustu kopií, které způsobí pár problémů. Hodně mě pobavila „náboženská“ scéna, ve které Jelimán vysvětluje, jak funguje oběť bohům a její následné vyústění („Pospěšte, než všichni přijdeme k rozumu!“) - ještě nikdy jsem neslyšel, tak stručné a přitom výstižné vyjádření o nesmyslnosti náboženství... :-) Pochopitelně nechyběli ani tučňáci, jejich armádní jednotka opět vyřešila nejeden problém - a nejeden způsobila. Řekl bych, že je to důstojný a vyrovnaný následovník prvního dílu. Pro mně opět 4 hvězdičky - 80%. ()

rublik05

Druhé pokračování Madagaskaru je opět jedna velká bláznivá jízda plná vtipných scén a trefných gagů, které pobaví diváky snad všech věkových kategorií. Nejvíc bodují samozřejmě potrefení tučňáci, ale ani naše oblíbená parta nezůstává s humorem vůbec pozadu. Příběh, ač jednoduchý, se mi vcelku líbil, emoce fungují, tvůrcům se povedla příjemná a uvolněná atmosféra, oceňuji i minimum hluchých míst a také slušné tempo a spád. Hudba z dílny Hanse Zimmera je už jen takovou pomyslnou třešničkou na dortu. Já jsem spokojený, i druhý díl si udržuje jistou úroveň a dodnes mě dokáže perfektně pobavit, stejně jako před těmi 13 lety. 8/10. ()

TSZ

Hodinka a půl, která celkem rychle uteče. Komu se líbila uřvanost a uječenost prvního dílu, tomu se bude líbit i tohle africké dobrodružství. Z mého pohledu skutečně zůstalo prakticky vše při starém, tedy jedná se o jeden z těch spíše lepších animáků, na které sice za chvíli zapomenu, ale u kterých jsem se několikrát celkem slušně pobavil (hlavně militantní tučňáci jsou zpět v plné síle, zde jim navíc výborně sekundují tlupy přituplých šimpanzů). Dvojka Madagaskaru tedy rozhodně nikoho neurazí, ale zda se u toho bude nějak nadstandardně smíchy plácat do kolen i divák, kterému je více než 12 let (fyzicky či duševně).. o tom docela pochybuji. ()

Wolf

Výrazně lepší než první díl, nejsou tam žádné zbytečné, zdlouhavé scény. Film má náboj a je zajímavý od začátku do konce a o smích také není nouze ()

awokado

Tak tento film u mě splnil očekávání, s kterými jsem na něj šel. Tedy film, u kterého člověk vypne a nechá se bavit. Rozhodně jsem viděl méně zábavné a zdlouhavější animáky, i když je to tady řadou lidí tomuto filmu vytýkáno. Přesto ale scénu, kterou si mohli tvůrci odpustit, byla ta bitka babky a Alexem - to bylo skoro trapný. Jinak zábavu táhnou Morris (a jeho moravskéé přízvuk) + král Jelimán, tučňáci. ...a abych nezapomněl na obtloustlého hrocha Motta Motta a jeho uchylnej hlas:)).....celkově nějakých 65% ()

wOOzIe

Madagaskar dvojka je téměř bez nějkého hlavního příběhu. Jednou jsou tady, jednou jsou tady pokaždé se rozvíjí v podstatě nová zápletka, která je i záhy vyřešena a v tomhle animáči je to sakra dobře. Dlouho sem se tak nenasmál u animované filmu, nebýt sem tam trochu vážných scén smál bych se pořád. Dokonale vymyšlené a vtipné a ještě lépe nadabované, opravdu si nepamatuji animáč, který by byl tak suprově nadabovaný a teď hlavně žirafa v podání Václava Vydry, tučňáků, a krále Jelimána a jeho přisluhovače. A ty jejich hlášky, no to je něco :-). Je to prostě celé dokonalé, včetně nepřátelských duchodců v čele s babičkou. ()

Jozka7

Zběsilost na plátně s nezpochybnitelnými vrcholy - komanda elitních tučňáků a dvojky "z Brna" Jelimána a Maurice. ()

Fildas

Osobně velké zklamání, jednička byla o hodně lepší, sice jsem našel pár vtipných scének za které dávám 2 * ,ale nějak mě nechytnul děj. ()

BaronX

Ale jo, proč ne?! Sice mě jednička bavila o něco víc, přesto tahle partička animáků dokáže skvěle pobavit. Hlavně teda Morton, to je king. "Proč se směju?" :-))))) ()

Edit13

Mě pokračování Madagaskaru dost zklamalo. Ze začátku jsem měla problém se zorientovat. Témata se opakují, mnohokrát už nejsou ani vtipná. Místy mi přišlo, že tvůrci dvojky moc neví jak dál, a tak děj "opepřily" dalšími minipříběhy, které ale už tak plytký scénář rozmělňují. Dost mě šokovala scéna souboje lva s babičkou, kterou ještě poté porazili (tuším) tučňáci džípem. Nejsem vůbec prudérní, beru když se takové scény objeví např. ve filmu, který je určen dospělým, ale na tohle se koukají šestileté děti. Druhá polovina už byla lepší, proto ty dvě hvězdičky. Nicméně Madagaskar 2 pro mě zůstane film poslepovaný, jak se jen dalo. Docela zklamání. ()

winstonik

Vtipná komédia s detailne prepracovanými dialógmi a skečmi, výrazne lepšia než jednotka! Navyše treba oceniť, že sa nesústredí na nejaké závažné posolstvo, čo je v prípade amerických animovaných filmov často lepšie, ako keby ho malo - obvykle to totiž nedopadne dobre. ()

fridge

Dvojka, ač z ní přímo čiší dostatek finančních prostředků, mi přišla zdaleka méně spontánní než jednička. Opice jsou organizované, lvi jsou organizovaní, turisté jsou organizovaní a zábava je také organizovaná. Dá se říci, že sledujete jedno obří scénáristické klišé. Stavba letadla, boření přehrady, tichá pošta, to vše je sice hezké, ale ne invenční ani vtipné. Za břicho jsem se popadal v podstatě jen při vtipu o jednom nejmenovaném českém lékaři. Době ledové 3 jsem dal 3*. Opravuji na 4*. ()