Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (474)

Arachneuss 

všechny recenze uživatele

Jelikož na seriály jsem nikdy moc nebyl (vyjma toho co mám v profilu), tak nemohu hodnotit s Dexterem. Tento film mne uhranul a nepustil ani do svého konce. Tak perfektně vymyšlený scénář a zároveň Costenerův comeback se jen tak nevidí. Update: Po shlédnutí všech tří sérií Dextera snižuji hodnocení o jednu hvězdu. Televizní tvorba na stejné téma je mnohem lepší. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Velké překvapení. Opravdu hodně velké. Od snímků s Kevinem Costnerem jsem se už časem naučil neočekávat hodně, ale když jsem četl, že se sešel v jednom snímku s Demi Moore a Williamem Hurtem byl jsme potěšen. Děj snímku není komplikovaný a ani se zde nedočkáme ukázky velké várky vražd, ale rozhodně je divákovi naservírován film plný velmi kvalitní hereckých výkonů. Kevin Costner překvapuje velmi mile a drží celý film v nadprůměru a (občas) odolává šeptání svého špatného já, (opět výborného) Williama Hurta. Mrazivá atmosféra, které dodává punc kvality hlavní postava, která je chladně klidná a vše má do puntíku promyšlené mnohem dříve než si to divák stihne uvědomit (až na drobnosti). Závěr je na první pohled zdrcující, ale na konec se nevyhne klišé. ()

Reklama

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Potencionálně silný, v momentech okouzlující, ale v celku roztřesený film, který postrádá sebevědomější tah na bránu. Costner je sice fajn "maniak", ale to skutečné požitkářství mi v jeho režii uniká, Demi je pro změnu otrokem malé charakterizace a tak jediný skutečně uvolněný part připadá Williamu Hurtovi, který si Brooksovo druhé já patřičně užívá. Tvůrci zřejmě viděli seriál Dexter a chtěli se mu přiblížit, ale k tomu jim chybí jak 1) rafinovanější vraždění, tak 2) lepší dialogy a především 3) lepší postavy. Rozhodně jsem se nenudil, ale právě proto, že je Dexter dle mého nejlepším seriálem nové vlny, nemůže být v mých očích Mr. Brooks ničím víc, než pouhým dalším zabijákem z řady… i když má Costnerův šmrnc. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Je libo moderní verzi slavného Podivného případu Dr. Jekylla a pana Hyda? Račte si pochutnat! Kevin Costner je během dne spořádaný obchodník a ambiciózní muž, v noci se ale mění ve chladnokrevně vraždící monstrum, jemuž je na stopě sexy inspektorka Demi Moore. Ďábelské alter ego toho, jenž tančil s vlky, si střihnul William Hurt, a to si pište, že se na tohle zabijácké divadlo náramně dívá. Přál bych si vidět, jak by s uvědomělým maniakem pochodil takový Dexter. Asi by to nebylo nic moc příjemného. ()

Asia_Power 

všechny recenze uživatele

To mě poser na holý záda, jakou já měla mezeru na zacpání. 11 let starej film, bo už skoro 12, a já o tom neslyšela ani hovno. Každopádně konečně se ke mně Mr. Brooks dosral a já tak měla možnost sledovat Kevina Kostěje jako osekanou verzi Dextera, kterýho nahání stále šukézní Dejmi, More! Film má tolik zvratů, že sem z toho byla zvrácená taky páč pana A, kterej je i panem B vidí pan C, ale nechce donášet paní D, po které jde pan E a paní F, které využije pan A+B, zatímco se musí kámošit s panem C, kterej chce zabít pana G, ale nakonec má jít po panu H, kterej prcá paní CH a rozvádí se s paní D, která začne jít po panu C a pan A+B toho chce využít kvůli divce I, která.....No do prdele !!! Tam se to střídá častějc než v bordelu ve dne otevřených dveří. Všechno to má zvrácenou logiku a tak člověk ty watafak momenty bere s nadhledem. Co na tom, že krásná holka rozsekává lidi sekerou páč se potatila a koho sere, pochcat se na místě činu a to ještě před činem. A kterej Muž Roku, kurva v dnešní době nevlastní hřbitov, že? To Vám pak nějaká milionářka, co dělá policajtku páč táta chtěl dicka a ne škvíru, přijde naprosto v pohodě stejně jako celej tenhle film. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (21)

  • Po úvodní scéně – „Muž roku“ si paní Brooksová sundává v šatně z pravé ruky prsten a dává do šperkovnice, v dalším záběru si sundává opět ten samý prsten, který má už ale být ve šperkovnici. (Pavlínka9)
  • Ve scéně s dodávkou, kde bojuje detektiv Atwoodová o život, jsou od počátku otevřeny posuvné dveře, ale v jednom závěru si můžeme všimnout, že jsou zavřené a v další vteřině jsou opět otevřené, přestože tam nebyl moment na zavření a otevření. (Pavlínka9)
  • Modlitbu, kterou během filmu Brooks několikrát pronese, používají již od čtyřicátých let Anonymní alkoholici. Jmenuje se "Modlitba vyrovnanosti" (Serenity Prayer) a napsal ji teolog Reinhold Niebuhr. (Othello)

Související novinky

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)

Reklama

Reklama