Každý hřích i zločin zanechávají nějakou stopu. Ambiciózní, chladnokrevný Rus Nikolaj Lužin pracuje v Londýně pro významnou mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Ani na okamžik neváhá porušit zákon, použít násilí či někoho dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu, a rozhodne se pátrat v její minulosti… Kriminální thriller režiséra Davida Cronenberga (tvůrce známých titulů eXistenZ, Moucha, Mrtvá zóna, Dějiny násilí) byl na Torontském mezinárodním filmovém festivalu v roce 2007 oceněn hlavní cenou za režii (David Cronenberg), další získal za výpravu, střih a zvuk. Kromě toho mu patří ještě další významná filmová uznání. (Česká televize)

aciss

Tak takhle dobrý film jsem již pekelně dlouho neviděl. Napětí, akce, aroma gangsterského prostředí v Rusku, krásně se vynoucí děj ... nádhera. Scénář je na jedničku s *, na konci filmu jsem ... ale to každý zjistíte sám :) Herecké výkony byly na velmi slušné úrovni až na jedno "přehrávání" scény. Viggio hraje parádně, Aragorna jsem v něm poznal až podle fotky zde na CSFD. Co říc více - doporučuji každému, komu nevadí brutalita a má rád gangsterky. ***** ()

Khanemis

Velmi zajímavý film. Téměř bych řekl, že jakoby zlehka našlapoval směrem k novému zpracování proslulého Kmotra, jelikož v některých jeho částech je z něho cítit velmi podobná atmosféra, naštěstí však tento odér nezavání žádným zápachem plagiátorství či přespřílišné inspirace. Příběh je trošku jednodušší, vysloveně nečekaných zvratů se zde člověk nedočká, ale není to ani na škodu. Samotné tempo si jde svou cestou, dá se skoro říci, že Východní přísliby nikam nespěchají, uvolněně směřují ke konci. Nepřehánějí to s dramatičností a hlavně se věnují komornímu vykreslování postav, na které je tu kladen hlavní důraz. A ty jsou vyobrazeny velmi dobře, s trochou archetypálnosti, nicméně s dostatečnou dávkou uvěřitelnosti. A to vlastně platí pro celý film, který umně balancuje mezi mírnou šablonovitosti, jež si žádá samotný námět a prostředí, v němž se Přísliby odehrávají, a mezi nenucenou uvěřitelností a až civilností některých částí. Jen občas scény podřezaných krků, které samotné nepůsobí příliš realisticky, drobet narušují přirozenost filmů, naštěstí jich není tolik. Naopak propíraná scéna v sauně je opravdu dobře zvládnutým soubojem, bez žádných nadpřirozených výkonů postav, kterých se dnes tolik nevidí. Chcete-li vidět dobrý film z prostředí mafie, ve kterém ale není každých pět minut nějaký výbuch a divoké přestřelky, pak jsou pro vás Východní přísliby tím pravým. ()

gonzo

Hloupoučkou zápletku jako z německého krimi seriálů vynahrazují herecké výkony, atmosféra, pečlivě budované napětí a rvačka v lázních. ()

NaTe

Tento film vypráví o ruské mafii , kdy hlavní hrdina, kterého hraje Viggo Mortensen a který podává opravdu vynikající výkon dělá šoféra a „hrobníka“ svým nadřízeným. Ničí zabité mrtvoly k nepoznání, tak, že jim například uřezává prsty, trhá zuby atd. Jeho vlastní mafie ho však zradí a dojde i na velmi efektní bitku, kdy se Mortensen dere o život úplně nahý. Tento příběh o krutém podsvětí Londýna je velice silný, až na skoro „trapné“ vypomáhání si scénaristy u konce, kdy do sebe vše musí zapadnout. Ale i přes některé zádrhely je to výtečný thriller. ()

Cycake

Neobvyklé klišé, které rozhodně stojí za to vidět, kdyby pro nic jiného, tak pro výkon Viggo Mortensena. ()

f1

V případě, že by nějakého rusa hrál dokonce italský herec, ne-li Etiopan, dal bych hvězdiček 6. Velice mě potěšila óda na normálního hrdinu dnešního světa, o kterém se nikdo nikdy nedoví. Jo, jo, nablýskané péro a la James Bond vychází z módy. A to me vskutku těší :-) ()

blick

Velmi silně emotivní a působivý mysteriózní snímek z jádra ruské mafie. Krásná ruská angličtina a skvělé výkony chladnokrevného dua Mortensen a Cassel. Cronenberg stejně jako před lety v History of Violence vsadil na Mortensena který mu jeho důvěru náležitě oplácí. 90% ()

Jurcekk

To je tak, keď nemecký herec a francúzsky herec a celebrita z Pána prsteňov hrajú ruských mafiánov... A medzi nimi milovaná Naomi... Hviezda za bitku v parnom kúpeli. ()

wrzec

Viggo Mortensen si za roli v tomto filmu, zaslouží nekonečnou ůctu. Uvěřil jsem mu všechno, včetně jeho ruského akcentu. Stačil jenom unavený a zároveň nevzdávající se výraz v jeho tváři, abych dokonale pochopil a vnímal, příběh a osud jeho postavy. David Cronenberg byl vždycky zajímavý a jedinečný režisér, už po "History of Violence" mě posadil na zadek svým vytříbeným emocionálním divadlem. Bez zbytečných otázek, s minimálním výrazem a maximálním zážitkem. S "Eastern Promises" to definitivně zpečetil. ()

Pignon

Syrová podívaná, opatřená poměrně věrnými charaktery hlavních hrdinů. Taky tak trochu báchorka s dlouhou stopáží a skutečným filmovým "přemýšlením". Tak dneska točí generace, která se s novou realitou nechce smířit, napadá mě Eastwoodvo Torino. Není to ale ani krimi ani drama ani thriller. Nejlépe na to padne slovo sága. ()

Monyfik

Nemastné, neslané, takové zdlouhavé a skoro o ničem. Děj začíná od něčeho a končí otevřeně až skoro ničím. Přitom film ze začátku vypadá zajímavě, ale takový konec... ()

montel

Anna (Naomi Watts) je porodní asistentka, která hledá rodinu právě narozenému dítěti, kteremu matka zemřela u porodu. Netuší, že se tak dostane do velkého nebezpečí, protože pátrání ji zavede mezi ruskou mafii...Velké očekávání a zároveň velké zklamaní. Od Cronenberga bych čekal více napětí i trochu víc akce i když brutální je to dost. Těšil sem se ale na pořádné jatka, avšak místama jsem se dost nudil. 55% ()

stylR

Jojo, takhle má vypadat Drama/Thriller/Krimi. Jedná se , dle mého názoru, o jeden z nejlépe natočených filmů tohoto rázu. A musel bych dlouho přemýšlet, co bych tomuto filmu vytknul, protože v tuto chvíli mě nic nenapadá. 95 procent a pět stááárů samozřejmě.. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Statham v pokračování Východních příslibů?

Statham v pokračování Východních příslibů?

04.12.2020

Pokračování thrilleru Východní přísliby bylo v plánu prakticky od premiéry snímku v roce 2007. Hlavní roli v původním filmu o ruské mafii ztvárnil Viggo Mortensen (Zelená kniha) a patří mezi nejlepší… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie