Reklama

Reklama

Slavný lovec Pampalini

(seriál)
  • Polsko Pampalini łowca zwierząt (více)

Obsahy(1)

Čau! Jsem slavný lovec Pampalini. Nenahraditelný, spolehlivý, nikdo neslyšel o Pampalinim? Uf! Ani chvilku odpočinku, Pampalini sem, Pampalini tam! Pampalinimu stačí natáhnout ruku a už drží zvíře. Neveříte? To vám dokážu ve svých příbězích.

Názvy jednotlivých epizod:
1. Hroch
2. Lev
3. Medvěd
4. Tapír
5. Kondor
6. Had
7. Yetti
8. Slon
9. Žirafa
10. Krokodýl
11. Pštros
12. Mravenečník
13. Gorila (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (35)

kingik 

všechny recenze uživatele

Soudruzi z Polské lidové republiky Husáka a jeho děti zásobovali animovaným zvěrstvem, ve kterém exotické zvířectvo hrálo prim. Pampalinimu byl určitě předobrazem Pavel Zedníček, lovecký oděv zřejmě budil u socialistické mládeže pocit, že i na nebezpečná zvířata lze jít plážově oděn. Ti vnímavější odhalili, že se jednalo o vyjádření chrabrosti proti imperialistickému nepříteli, kdy lze jeho nátlaku čelit i holýma rukama. Odtud se dochoval sametový výraz "máme holé ruce", mělo tam být i to, že "máme nedostatečný oděv", jenže to na Albertově bouchlo neočekávaně až v listopadu oproti původně plánovanému červenci. A jaké jsou kvality polského animovaného seriálu? Nijak vysoké. Za bolševika jistě bomba, pořád dokola se to dávalo, na některé díly se ani nedostalo, údajně se ani nedochovaly. Pampaliny byl pojatý v duchu kreslené grotesky, které je uzpůsobeno naprosto vše. Mohutný Pampaliniho knír animátoři dovedli k dokonalosti, neb s ním lovec zdatně pohyboval. Pokud jste plážový vágus, oceníte i Pampaliniho šatník. Do prdele, ten chlap byl tak sugestivně živoucí, že jsem ho cítil až fyzicky. Smrděl od zvířat. Prostě puch exotické fauny. Jednotlivé epizody měly výhodu v tom, že byly krátké a nepůsobily natahovaně. Ale když si představím, že tohle opakovaně, rok co rok pořád dokola běželo ve Studiu Kamarád, je mně teskno. Jinde si užívali amerických animovaných grotesek té nejvyšší kvality, my jsme si museli vystačit s lacině importovaným Pampalinim ze spřáteleného Polska. Poláci darovali socialismu ještě větší zrůdnost: Bolka a Lolka! 40% ()

mnx 

všechny recenze uživatele

Musím uznat, že v osmdesátých letech zase takový výběr animovaných seriálů nebyl, navíc s podobnou tragikomickou postavičkou. Bylo to vidět po roce 89, když se do televize začaly dávat disneyovky apod., a po nějakém Pampalinim neštěkl ani pes. Zdejší vysoká hodnocení jsou nejspíš založená na nostalgii, a i mé 3 hvězdičky jsou celkem nadsazené. Kdo by taky kopal do Pampaliniho, i když jde jen o průměrný animáček pro děti. Průměrný, nenucený, a neurazí ()

Reklama

kockodan 

všechny recenze uživatele

Bože, vždyť to bylo zamýšleno pro předškolní děti za socialismu! Vy všichni co tomu teď o 40 let později dáváte 1 - 2 hvězdy a nazýváte to zvěrstvem, se vraťte až tu někdo bude hodnotit v roce 2050 Teletubbies! Vy arogantní kokoti! A nějaký Einstein tu dokonce clocknul, že ta vysoká hodnocení asi budou kvůli nostalgii. LOL! No shit, Sherlock! 🤦‍♂️ ()

mira007 

všechny recenze uživatele

Před pár dny jsem jednu osobu označil, že vypadá jako cestovatel Pampalini. Když jsem si uvědomil, že nevím, co to vlastně jako je, tak jsem na youtubu sjel jeden díl a hle, on to animovaný polský seriál, který asi byl kdysi večerníčkem o nešikovném lovci  divoké zvěře. Technicky hodně slabé ( zlatá česká škola ), ale brutálně zapamatovatelné, ikdyž nevím jestli by se mi to líbilo ve čtyřech letech. ()

kloubich 

všechny recenze uživatele

Nechápu tak dobré hodnocení. Z fleku bych dokázal vzpomenout tucet lepších večerníčků (a to nejen od trnky) a to jak dějově, tak zpracováním, možná jsem, ale ovlivněn tím, že jsem seriál neviděl jako dítě. V recenzi Karlose80 čtu, že nebyl vysílán od poloviny 80. let, což by odpovídalo, protože si opravdu nepamatuji jedinou epizodu. Seriál jsem viděl při hlídání tříletého synovce, který by, kdyby mohl jistě dal pět hvězdiček, já mam radši Fíka. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama