Ponjo z útesu nad mořem

• Česko Ponyo z útesu nad mořem (více)

Vítejte ve světě, kde nic není nemožné. Neobyčejná animovaná pohádka se odehrává v malém městečku u moře, kde syn námořníka, pětiletý Sosuke, žije poklidný život v domě na útesu ses vou matkou Lisou. Jednoho osudného dne objeví Sosuke na pláži krásnou zlatou rybku jménem Ponyo uvězněnou v láhvi. Jak se však ukáže, Ponyo není obyčejná zlatá rybka, ale dcera mocného podmořského čaroděje. Ponyo využije kouzel jejího otce a promění se v mladou dívku, aby mohla být se Sosukem. Mořské hladiny se začnou vinou kouzel nebezpečně zvyšovat a Ponyin otec vyšle mocné mořské vlny, aby našly jeho dceru. Ponyo a Sosuke musí podniknout velké dobrodružství, aby zachránili svět a splnili Ponyin sen stát se skutečným člověkem. (oficiální text distributora)

katusia

Miazakiho filmy by som rozdelila na dve skupiny. V prvej sú prvotriedne rozprávky s atmosférou a pozadím, ktoré nedovolia pár nocí zaspať mladším detvákom. V druhej skupine sú filmy s veľkým F, magické, neuchopiteľné, plné veľkých myšlienok. Ponyo patrí žiaľ do tej prvej skupiny. Napiek tomu mi na konci ostal na tvári priblblý úsmev a pocit krásna. ()

Margotka

kdyby už nic jinýho, tak písnička k závěrečným titulkům je velice nakažlivá :-) jinak samozřejmě klasicky perfektní Miyazakiho práce ()

Potmehud6

Miyazaki produkuje dvojaký typ filmov. V prvom type dominujú veľkolepé príbehy o boji dobra a zla, v druhom zasa skromnejšie príbehy, ktoré diváka len tak unášajú tvorcovou fantáziou a neriešia žiadne zložité problémy. Podobne ako Kiki's Delivery Service a Totoro, aj Ponyo patrí do druhej kategórie. Miyazaki opäť buduje farebný svet, ktorý sa hemží životom. Na rozdiel od mnohých iných statických animovaných filmov, môžeme v Ponyo (ako aj v Miyazakiho filmoch ako takých) pozorovať množstvo detailov, ktoré robia režisérovu víziu dynamickou a živou. Jediné, čo možno Ponyo zazlievať je prešvihnutá stopáž, ktorá zráža film do priemeru. Dej filmu tak často stagnuje a nevynahradí to ani dokonalá animácia a opäť svieže nápady. ()

Turtle

Tohle je pro mě osobně asi nejslabší Miyazakiho film. Začíná zajímavě ale potom se tak nějak zasekně a stane se z něj bezdějový sled scén. Useklý deus ex machina konec je dost slabý i na pohádku. ()

Rider@

Pro mě jeden z nejlepších filmů z dílny Mijazakiho (potažmo studia Ghibli). Je úplně jedno, zda to je dílo cílené spíše pro dětského diváka nebo dospělé, že má jednoduchý příběh, ale tolik pozitivního a hravého, co jsem v tomto filmu našel, je až neuvěřitelné. Překvapivě si u nás vydávaná díla Mijazakiho na DVD drží i vysokou úroveň dabinku, tedy se rád podívám i na dabovanou verzi s dětmi. Škoda, že jich není více. ()

student_P321

Buďto sem blbej já a nebo vyprávění příběhu...aha, tak už jsem přišel na to, proč mi některý věci hlava nebrala - český dabing (teda spíš samotný překlad) je fakt špatný. Jinak v orig. znění paráda a zkrátka je to věc určená opravdu malým dětem, kterým vůbec nebudou vadit některý superpraštěný věci a budou jenom žasnout nad hyperaktivní Ponyou běhající na útesu s úspornou žárovkou na hlavě :-) ()

agent_R.M.

jako oddychovka "Ok", ale pokud máte v plánu se na něco dívat pospolu se svými dětmi...jinak pěkně udělaný...ale prostě už moc infantilní .... ()

baronGrga

Dosavadní bilance Mijazakiho od nejslabšího k nejlepšímu: Doručovací služba čarodějky Kiki = jednoznačně dětské a nejslabší. Můj soused Totoro, Ponyo = dětské, ale originální. Zámek v oblacích = na pomezí filmu pro děti a dospělé, dějově silně západně laděné, místy až plytké. Cesta do fantazie = na pomezí dětského a dospěláckého filmu, spolu s Naušikou nejlepší co do obrazivosti a fantasknosti. Mononoke, Naušika = jednoznačně nedětské a spolu s Cestou do fantazie dosud nejlepší. ()

Osemhodin

Zatial je toto podla mňa najslabší Ghibli film. Prišlo mi to extrémne nudné a nezaujímavé. Ale aj cez to je to slušná zábava a malé decká sa na tom budú baviť určite. Ale radšej by som pre deti volil Totora :D ()

HJ-FILIP

Moc pěkný film- jeden z těch veselejších kde polovina postav tragicky neumírá. Fantastické motivy moře podkreslený dojemnou muzikou. ()

Filmasia 2010 – asijské „best of“

Filmasia 2010 – asijské „best of“

30.11.2010

„Neúspěch“ Temného rytíře?

„Neúspěch“ Temného rytíře?

01.09.2008

Temný rytíř už v celosvětových tržbách přeskočil laťku 900 milionů dolarů, ale honbu za vytouženou miliardovou hranicí mu kazí nepříjemný fakt: v Japonsku je film propadák. Zatímco Batman začíná… (více)