Když čtyřletá Amanda McCreadyová zmizí ze svého domova a policie není schopná nalézt žádné stopy, dívčina teta Beatrice najme dva soukromé detektivy Patricka Kenzieho a Angie Gennarovou (Casey Affleck a Michelle Monaghanová). Detektivové otevřeně přiznávají, že s tímto typem případu nemají téměř žádné zkušenosti, ale rodina o ně stojí ze dvou důvodů – nejsou to policisti a znají poměry drsné bostonské čtvrti, kde všichni žijí. Jakmile se Kenzie a Gennarová začnou o případ zmizelé dívky víc zajímat, odhalují temné dorchesterské podsvětí plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. A když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, jsou postaveni před morální dilema, které je rozdělí. (HBO GO)

RXP

Vždy ma pohľad na Bena afflecka neskutočne vytáčal, nemám ho rád, ale s Caseym som tento problém nemal.Sympatický herec,ktorý mi trochu pripomínal Leonarda DiCapria z filmu Skrytá Identita. Drámička to bola excelentná a nenudil som sa pri nej ani chvílu.Vôbec mi nevadilo kolísanie napätia a že to bolo trošku rozvláčne, ale čo mi vadilo, bola absentujúca logika, ako tu už popísalo viacero užívateľov. Tak preto tri. Pri záverečnej pointe som slzy neronil a morálnu dilemu nemal. Prostredie spodiny veľkomesta bol nesmierne vzrušujúce, mám ho oveľa radšej ake keď zomierajú milionári...atď atď. ()

codyak

Ne každá správná věc znamená dobro a ne každá špatná věc znamená zlo. ... Pustil sem si tenhle film asi ve dvě hodiny ráno, protože jsem nemohl usnout. A nejen že jsem ho dokoukal až do konce - a podotýkám, že s otevřenou hubou, ale i dlouho potom, co skončily závěrečný titulky, jsem čuměl do stropu a ptal se "Proč ?". Ben Affleck dokazuje, že se pro film narodil. A je jedno jestli hraje, píše scénář nebo sedí na režisérský sesli. V hlavní roli bych si sice dokázel představit někoho jinýho, než jeho bratra Caseyho, ale budiž. Tenhle film totiž vůbec nevysí na hercích (a že pánové Freeman a Harris sou nějakej kalibr), ale na atmosféře a pocitech, který vyvolává - a že jich je! Jen tak dál pane Affleck a za pár let tu máme novýho Eastwooda. ()

Mark1983

To je pro mě další dobrá kriminálka s tajemnou atmosférou.A ještě je tajemnější a hrůznější,když se ublíží dítěti,což bych trestal smrtí,ale škoda,že se to dítě vrátilo k tý feťačce.U toho policisty by se mělo určitě líp. ()

Bosh1207

Byl jsem smutnej. Fakt smutnej ale zároveň někde vzadu mě těšilo, co Patrick nakonec udělal. Přesto, že tušil, že se s tím bude muset asi do konce života prát. Opravdu vynikající silný a dojemný příběh, skvěle odrežírovaný Benem Affleckem. Casy Affleck, Ed Harris i Morgan Freeman jsou výteční. Hudba nádherná! 10/10 bez výhrad! ()

Life

Kdokoli chytřejší by se na konci rozhodnul "řekněme chytře" Nehledě na lásku, na svůj život. To rozcestí na konci filmu má svůj hlubší smysl, ale cesta k němu nebyla na 5 hvězdiček. 4 podtržený taky nejsou špatný si myslim!! PS: Netušil sem, že Ben Affleck je takovej parádní režisér! ()

enzo_cz

Velice mě překvapilo zjištění, že toto natočil Ben Affleck. Vybral si výborné téma i herecký ansábl. Spolu se zručnou režií jde o film s mnoha zvraty, překvapeními a hlavně krásnou pointou, že ne vždy má dobro a spravedlnost smysl. ()

Vlkopec

Dost komplikovaný film, který je na americké poměry překvapivě syrově natočený. Afflleckova režie je suverénní, herci výborně hrají, a i přes některé drobné zádrhele v ději, ve vyznění velmi přesvědčivé, tedy přesvědčivě nejednoznačné. ()

mentos.

Zajímavě pojatý film. V podstatě příběh pěkně graduje, jedna zápletka se vytváří v další. Myslím, že Casey je rozhodně lepší herec než Ben. Benovi tady zase dobře sedla role režiséra. Role Michelle se mi tady popravdě moc nelíbila. Při sledování filmu jsem si snad milionkrát opakoval otázku "Co bych udělal v podobném případě já?". A moje odpověď byla vždy stejná- NEVÍM. Příběh mě svým tématem zasáhl a ještě dlouho jsem nad ním přemýšlel. Asi 85% [viděno 19.12.2012] ()

cajda77

Mohu říct, že tento film je jedno z nejlepších krimi, co jsem kdy viděl (přiznávám, že až se mi film více uleží, tak třeba hodnocení změním ...). Rozvíjející se příběh, propracované charaktery postav...mírně depresivní závěr. Skvělé! ()

Potrublo

SIlná záverečná myšlienka a filozofické odkazy v zmysle, kde sú hranice konania vo viere "vyššieho záujmu"... je to hlavné a žiaľ jediné, čo sa mi vybavuje s mesačným odstupom od zhliadnutia filmu. Scenár na 5 * ale celkové spracovanie podľa mňa šedo-priemerné. ()

chicotomas

Bez ohledu na předsudky jsem si po polovině filmu říkal, že to je čistě podprůměrné dílko s předvídatelným dějem a ne příliš složitou zápletkou. Druhá půlka je ale strhující a bořící vše, co jsem právě napsal v předchozí větě... Pro mě jeden z nejsilnějších zážitků a jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

90125

Asi jediné čo ma dokázalo zaujať je dilema, ktorú na konci hrdinovia riešia. Kde bude dieťatu lepšie. U slušných ľudí, ktorí by sa mu venovali a pravdepodobne ho lepšie vychovali, alebo u biologickej matky-fetáčky, ktorá mu asi neposkytne ani toľko lásky, ani výchovy. Rodič je predsa ten čo ťa vychová a nie ten, čo ťa splodí. Inak bohužial len priemer (hoci kvalitne natočený), s prapodivne prekonštruovaným spôsobom rozpravánia inak nie moc zaujmavého príbehu. Čo som fakt nepochopil bolo, prečo sa dievčina s naším hlavným hrdinom v závere rozišla. Prečo, do toho momentu dobre funkčný vzťah bol zrazu položený do pozície "buď bude po mojom, alebo sa s tebou rozídem". Prečo zrazu povýšila problém cudzieho dieťata nad svoj osobný vzťah... 63% ()

Zu.Kr

První část filmu jsem se pozastavila nad tím, co tam ta Michelle Monaghan dělá, proč je obsazena do nic neříkající postavy chodící jako stín za překvapivě drsným a pro tu roli se více než hodícím Cassym Affleckem. Rušila mě tam ale a až s ubíhajícími minutami, které mě přesunuli ke konci mě to došlo. Svým konečným ultimátem přidala k hloubce už tak precizně zrežírovanému , skvěle napsanému a citově naplněnému veledílu. Skvělá práce Benna Afflecka + geniální obsazení Eda Harrise a Morgana Freemana.Za mě velké ANO. Myslím,že Casey si nyní může říct: Můj brácha má prima bráchu:))) ()

mirodevil

Viděno právě podruhé..A sem teda fest v šoku, že sem až teď přišel na to, jak je ten film boží. Jedno z nejlepších krimi dramat, co jsem kdy viděl. Supr čupr film, který vás nutí stále si klást otázky, kdo, kde, proč??? A stejně vám to bude k hovnu. Jeidná vada na filmu by ten cyp Casey, který se vlastně ani neužírá finálním morálním dillematem, jako vy všeci tady:-)) ROZHODNĚ NESLEDOVAT S DABINGEM!!!! 95% ()

bl.e.cha

Každý snad od začátku čeká happy end a doufá, že se ta malinká čtyřletá holčička najde... A když se najde, tak si mnoho z nás přeje, aby se nenašla... Palčivé morální dilema a správné rozhodnutí, které neexistuje... ()

jozindodulik

Skvělá detektivka..výborné zvraty..ale ten konec? Říkáte si, sakra..budu ten debil, který se bude řídit rozumem a zákony nebo srdcem a city? Co je správné? No právě, co je správné?! Obrovské morální dilema. ()

lubica1995

film, na ktorý sa už nikdy nepozriem. Nie preto, že sa mi nepáčil, ale preto, že na neho nezabudnem. Realistický záver. Takto to proste bude. A je to smutné, ale má to tak byť. A to je dobré. ()

rationibus

Ben Affleck veľmi príjemne prekvapil hneď svojou prvotinou. Tento civilný, na prvý pohľad obyčajný film vo mne vyvolal mnoho otázok. Prinútil ma o tom veľa rozmýšľať, čo je správne, čo je dobré. A zriedkakedy jedna jediná poznámka na konci vyvolá zas toľko ďalších otázok. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby