Když čtyřletá Amanda McCreadyová zmizí ze svého domova a policie není schopná nalézt žádné stopy, dívčina teta Beatrice najme dva soukromé detektivy Patricka Kenzieho a Angie Gennarovou (Casey Affleck a Michelle Monaghanová). Detektivové otevřeně přiznávají, že s tímto typem případu nemají téměř žádné zkušenosti, ale rodina o ně stojí ze dvou důvodů – nejsou to policisti a znají poměry drsné bostonské čtvrti, kde všichni žijí. Jakmile se Kenzie a Gennarová začnou o případ zmizelé dívky víc zajímat, odhalují temné dorchesterské podsvětí plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. A když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, jsou postaveni před morální dilema, které je rozdělí. (HBO GO)

Wartord

Benova režie mě nepřestane překvapovat. Má ten člověk talent, nebo udělat kvalitní film jde samo? Asi ne, protože sám Morgan Freeman v uniformě o dvě čísla menší jen těžko zajistí úspěch. K tomu se přidá mladší z vrhu Afflecků a máme tu snímek, na který jistě všichni čekali, aniž by věděli, že bude natočen. Shromáždění lidí na ulici je perfektně zachyceno. Jako byste byli součástí toho davu, jak kamera snímá lidi pře lidi. No a srdce každého přecitlivělého jedince změkne, když jde o únos malé dívenky. Hodinu a půl musíte trpět jakousi divnou zápletku s jakýmsi gangsterem, který nic neudělal, ale tváří se jako že udělal, no a pak přijde vrchol! Co si budeme namlouvat, ono rozhodování, zda dítě "ponechat", či vrátit je naprostá bomba, a řekl bych, že jsem dlouho neviděl, že by se protagonista rozhodnul tak, jak bych se rozhodnul já. ()

Kivis

Parádní thriller s vynikajícím rozuzlením - a otázka, jak bych se zachoval v situaci hlavních hrdinů vrtá hlavou dlouho po doznění posledních tónů závěrečných titulků. Naprosto mě nadchl i (ne)herecký výkon Caseyho Afflecka. Zahrál svůj part tak neuvěřitelně civilně... to už jsem dlouho neviděl. Do některých filmů by se možná takový civilní herecký projev ani nehodil, ale sem sednul a podpořil solidní syrovost podporovanou "obyčejnými" záběry z bostonské ulice. Klobouk dolů před všemi hereckými výkony, scénářem, režií i hudbou. Pro mě jeden z top thrillerů. Jen v některých místech mu ubíra překombinovanost a trochu podivné a ne zcela pochopitelné jednání některých postav. ()

dundu

Zdrcující, fantastická práce. Skvělý scénář, perfektní režie a pozadu nezůstávají ani herecké výkony. Po shlédnutí jsem film velmi dlouho nemohla dostat z hlavy a především závěrečné dilema jsem sama se sebou řešila i ve spánku. Nedokážu si představit člověka, kterého by se film nedotkl aspoň v něčem a nechal ho naprosto chladným. ()

RoyBatty444

Dobre natočené a dobre zahraté, aj keď mi tam niečo chýbalo čo by dalo vyznieť takým hercom ako je Harris a Freeman. Ale aj tak sa mi páčilo, že chlapec dostal šancu a nebol nadmieru zatieňovaný však mu to režíroval brat, či? Príbeh tiež odsýpal a nebol nadmieru deprimujúci bol to skôr thriller ako dráma. ()

Lukkyn

Drsný příběh z drsného předměstí Bostonu!!!Z Afflecka se klube celkem schopný adept na režisérskou stoličku mnoha nadějných projektů. V gone baby gone pracoval s citlivou látkou násilí na dětech , kterou šikovně dávkoval bez cíle jen a pouze šokovat. Používal ji jako doplněk k příběhu , který končí jedním velkým dilematem co je vlastně to správné???Můžeme pro dobro jiných obejít pravidla??Je člověk schopný se změnit???Konec dává prostor divákovi hodně přemýšlet co měl Patrick udělat!!Ben slušně kočíruje zajímavou hereckou sestavu a jeho bratr mě rozhodně nezklamal a zřejmě jeho přítomnost není protekčního charakteru!!!!Affleck to udělal chytře a ještě dlouho po filmu ve mě hlodala myšlenka - udělal bych to jinak??odpověď zní určitě ano!!!!!!!!!!!! ()

Signore

Není to čistých pět, ale menší hodnocení by nebylo namístě. Filmu je možné vytknout leccos (převážně se ztotožňuji s kritikou uživatele Shadwell), ale jeho klady si zaslouží vyzdvihnout. ()

Vsacan

No,.. ten film měl možná par zajímavých scén a dohromady netrvaly déle než vykouření jedné cigarety. Jsem velmi nenáročný divák ale narazit během dvou dní 2x na film dobře hodnocen na CSFD a přitom se dívat na odpad vhodný na spláchnutí do wc se jen tak nestává. ()

kyblik2

Ten pocit kedy si myslíte, že ste prišli na to a rozlúskli kriminálku skorej než Vám to vysvetlia vo filme? Ano? Stalo sa Vám to? Mne často. No stalo sa Vám, že po rozlusknutí a pomalom ukončení filmu sa v posledných minútach dej otočí naruby a vy len otvárate ústa? Nie? Tak si pustite tento film :) ()

surprise

Sbohem baby, sbohem. Tak takhle snadno s tímhle filmem nelze skončit. Jednak proto, že jste stále vtahováni do nesnadných reálných situací a druhák vás závěrečné dilema nadlouho neopustí. To je ten případ, kdy každé rozhodnutí je špatné a vy jen přemýšlíte, které méně. Takto nastolovat otázky a přizvat do hry umí jenom umění. Díky za něj. A díky i za podkres křesťanskou vírou, která nijak netrčí, ale je přirozená jako krajina. Otázka, jak mám obstát ve zkaženém světě, dá zazářit lakonickým slovům evangelia: Posílám vás jako ovce mezi vlky. Ano, ovce mezi vlky! Jak to asi může dopadnout? ()

sk.Martin

Dlouho jsem přemýšlel jestli čtyři nebo pět. Dlouho jsem přemýšlel jestli se na to vůbec podívat. Jméno Affleck na mě nepůsobilo moc lákavě. Nastěstí to bylo bylo ne(jen) za kamerou. Překvapili oba, hlavně Ben, který ve svém věku a ještě k tomu při debutu dokázal natočit výborné drama. Čímž v podstatě trumfuje ostříleného Eastwooda a Mystic River. Každopádně se do budoucna vyplatí sledovat Dennise Lehanea, jelikož z jeho knižních předloh už vznikli 3 geniální podívané :) ()

Gamine

Když správné rozhodnutí nemusí být vždycky správné.. tohle dílo ve mně zanechalo silný dojem, z velké části díky (Caseym dokonale zahrané) postavy Patrika.. hrdina, který jediným rozhodnutím v podstatě zničí budoucnost několika lidí včetně sebe, je si toho vědom a přesto nemůže jinak. Moc by mě zajímal psychologický rozbor takové postavy.. trochu mi v něčem připomínal detektiva Cohlea z True Detective ()

Pokri

Lehanova predloha sľubovala parádny film. Ale ako sa s tým vysporiada Affleck? Zvládol to na výbornú, pre mňa ešte kvalitnejšie prenesenie na plátno ako v prípade Eastwoodovej Tajomnej rieky. Tá mala atraktívnejšie herecké obsadenie, no tu ma oveľa väčšmi pohltila atmosféra aj dejové zvraty. A čo sa týka morálnej dilemy v závere, tá patrí medzi najzaujímavejšie aké som vo filme videl. ()

Trescha

Co to kurva?!! Ben vypadá jak předseda klubu voličů Jirky Drahoše,hraje kolikrát hůř než Robert Rosenberg a pak si sedne na director's sesli a vykouzlí krimi jako by vylezl Fincherovi z prdele!!! Teda tenhle film už si od začátku koledoval o hvězdičky,jako miss Monaghan o smetanový knírek. Casey sice vypadá jako drsnější verze Péti Lexy z gaybendu slza,ale celkový dojem rozhodně neruší.... Do toho Morgen Svobodný muž , který umí i když neumí,on totiž žádný sfušovaný role nedělá. A jako kapička na Benově žaludu,Ed Harris kterému tady k dokonalosti chybí akorát jabko na bodlinách... Ovšem jak již jsem s grácií a něhou sobě vlastní naznačil o pár řádků výše roli bodliny v tomhle majstrštyku zvládla levou zadní Michelle. Čili Beníku jen tak dál,jak zpívá tvůj dark jmenovec "život je Sweet chilli live song" ()

as-minor

Surové a emóciami nabité dráma pohrávajúce sa s ľudským úsudkom. Gone Baby Gone nevyniká len originalitou scenáru, ale predovšetkým famóznym režijným uchopením s brilantným hereckým ansámblom a komplexnou hudobnou zložkou. Vynikajúco napísanými postavami s rozpoltenými charaktermi, kde sami dumáme nad tým, kto je vlastne obeťou a kto vinníkom. Premyslenou hrou na diváka, ktorý má zodpovedať na otázku, ako by riešil danú situáciu on. Všetky tieto faktory robia z diela fascinujúci a nezabudnuteľný počin v kinematografickom svete. A záverečná gnóma s bábikou je čerešničkou už na tak vynikajúcej torte! ()

Monellito

Ten konec? Zkazil cely velmi povedeny film. Z 5 hvezd to u me padlo na 3. Chtelo se mi celej film zmackat a hodit do kose, kdyby to slo. Promarneny 2 hodiny zivota ()

BStone

Špičkové drama o únosech dětí které se bráchům Affleckovým mimořádně povedlo. Brilantní příběh s geniální pointou, který nemá žádné vítěze. 85% ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby