Když čtyřletá Amanda McCreadyová zmizí ze svého domova a policie není schopná nalézt žádné stopy, dívčina teta Beatrice najme dva soukromé detektivy Patricka Kenzieho a Angie Gennarovou (Casey Affleck a Michelle Monaghanová). Detektivové otevřeně přiznávají, že s tímto typem případu nemají téměř žádné zkušenosti, ale rodina o ně stojí ze dvou důvodů – nejsou to policisti a znají poměry drsné bostonské čtvrti, kde všichni žijí. Jakmile se Kenzie a Gennarová začnou o případ zmizelé dívky víc zajímat, odhalují temné dorchesterské podsvětí plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. A když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, jsou postaveni před morální dilema, které je rozdělí. (HBO GO)

Krasus

Silné téma, hluboká myšlenka, prvotřidní zpracování, chladně brilantní Casey Affleck. Vše, co od filmu čekáte, ale jen málokdy dostanete. Přízrak filmové kultury. ()

DeathTheKid

Affleckův styl mi velice sedí, má to šmrnc a je to příjemná změna, když se podívám na současné "hvězdy", které jebou reworky starších filmů. Zápletka byla celkem zapletená, ale postupem času ne nepředvídatelná a nezlobil bych se kdyby to bylo trochu míň ukecané a děj by byl více dynamičtější, jinak jsem velmi spokojen. ENG dabing rulezzz. ()

Styxos

Je zvláštní, jak člověk s odstupem doby a času dokáže některé věci docenit nebo se na ně dívat jinýma očima. A tak zatímco před 13 lety, kdy jsem byl středoškolák, co svět detektivek teprve objevoval, to pro mě byla fajn detektivka, letos to pro mě bylo neskutečný drama s obrovským přesahem. Na tom filmu musím obdivovat tu obrovskou civilnost a to jak, Affleck snímá Boston, kterej tu hraje obrovskou roli. Tu civilnost místama dost narušuje jinak super soundtrack Harryho Gregsona Williamse a když znáte ty knížky, přijde vám docela úsměvný, že hlavního hrdinu hraje takhle mladej herec (při čtení jsem si představoval možná Toma Hardyho, ale bratrská protekce je holt protekce ale hraje ho dobře ne že ne). Ale jinak je to herecky obsazený dost fenomenálně a skoro na dvou hodinách se tu rozehrává drama takřka antických rozměrů, kde zločiny z ranku kšeftování s drogami, zabíjení a zločiny na dětech tvoří jenom pozlátko - obal, aby se tomu mohl dát štempl detektivka. Ve skutečnosti je to totiž příběh o věcech, se kterýma se setkáváme dnes a denně. Je o velkejch morálních dilematech, o tom co je dobrý co je špatný. O výčitkách svědomí i o budoucnosti malý holčičky. A celý to funguje neskutečně silně a moc, takže konec vás zasáhne rovnou do srdce ()

Ploutev

Dávám 3* protože se mi ten film navzdory všem výčitkám dost líbil. Nechápu jak tady všichni vychvalujou jak to Affleck dobře zvládl. Podle mě naopak, udělal v tom zmatek který tam být nemusel. V hodně místech filmu jsem nevěděl o co jde. Spousta postav..spousta jmen, kdyby jich byla polovina bylo by to lepší. A hlavně pro mě absolutně špatně zvolený hlavní hrdina, strašný na něj pohled v takové roli...jinak ten film měl velký potenciál který nebyl využit. ()

Looser

O stupínek lepší než Tajemná řeka (je znát, že za námětem stojí stejný autor), velmi civilní a reálné. ()

Soweek

Jojo, tohle je kvalitka. Jak to celé dopadne zjistíte asi ještě dříve, než vám to samotný film prozradí, podstatné ale je, k jakému morálnímu konci se přikloníte vy.... ()

Smileface

Ben Affleck dokázal, že se hodí spíše na režisérskou stoličku než před kameru. Nemalý podíl na kvalitě Gone, Baby, Gone mají vynikající herci. Všichni jsou bez vyjímky výborní, měli k tomu také dobře napsané postavy, takže bylo co hrát. Příběh rozhodně není jednoduchý ale dá se pochopit. Když už myslíte, že je konec, příjde naprosto báječný závěr, který vás donutí přemýšlet nad tím, co je správné a co ne. Ještě bych podtrhl výborný střih i kameru a máme pro mě největší překvapení roku. ()

bloodvomit

Ben Affleck je očividně o 300% lepší za kamerou než před ní. Moc dobrý film, se super střihem, dynamickým dějem, který má dvě hodiny a přesto nenudí. ()

ethos

Strasne tazky a deprimujuci film, v ktorom nebol ani zablesk nadeje hadam pocely cas. Az dokonca som dufal v stastny koniec a neviem sa rozhodnut ci som sa ho dockal alebo nie. Kazdopadne sa tento film zaradi medzi top 10 najdepresivnejsich filmov v mojom rebricku. ()

Niella

Posobive, bolo. Ocenujem Bena a drzim palce do buducnosti. Koniec mi vsak neprisiel velmi realny, vobec som nepochopila motivaciu hlavnej postavy. Trosku to zkazilo celkovy dojem z filmu, ale rozmyslanie o osudovych rozhodnutiach ostava. ()

Hortenzia

mohol z toho byť aspoň priemerný thriller nebyť toho,že sme to tu už mali miliónkrát a že mi nesmierne liezol na nervy pseudomorálny hlavný "hrdina", duchapné rozhovory,ktorých pointou bolo zistiť koľkokrát sa dá vo filme použiť slovo "fuck" a nuda,vďaka ktorej mi bolo totálne ukradnuté,kto zločin spáchal a či je to dievča vôbec nažive ()

ZkuKol

Temný a silný příběh. Citlivý výběr herců a civilní kamera (přesto na takovýto film poměrně dost barevná) jsou hlavními atributy, kterými vyšperkoval Ben Affleck své povedené dílko. ()

fruitbueno

Dokonale zapletený děj dramatu, které mě přikovalo k obrazovce s přiblble otevřenými ústy a po celé dvě hodiny mě nic na světě nedovedlo odtrhnout zpět do reality. Silný příběh o zápasu mezi správným a nesprávným rozhodnutím, naprosto padnoucí výkon hlavního hrdiny i vedlejších rolí... citlivé téma zpracované tak, že slova jako působivé, dechberoucí, vhodné k nekonečnému rozebírání nepůsobí jako klišé. Mimochodem.. na Afflecky si budu dávat pozor! Benovi to jde coby režisérovi výborně, o bratrovi snad ani nemusím mluvit... :o) ()

ArdathBay

Ben Askvrna natočil bezesporu zajímavý film, který dokázal, že je daleko lepší režisér, než herec. Role obsadil kvalitní skvadrou herců, kde o délku jeho falu vyčnívá Amy Ryan (není to matka vojína) - tak přirozeně zahrát feťačku, alkoholičku a sebestřednou mrchu - klobouk dolů. Zbytek obsazení je v pohodě hlavně Harris a Freeman i když Affleckův mladší brother mi připadal velmi mdlý a jeho ranařská scénka v baru byla dost nepřesvědčivá. Po filmové stránce také dobré a co velmi chválím je Patrickovo rozhodnutí u kapitána Doyla. Věřím, že ten, kdo má děti dokáže jeho volbu pochopit i když Doyle měl v lecčem pravdu a Helene McCready se samozřejmě změnila jen "kosmeticky". Přesto... Pokud příště Ben více vypiluje scénář a vynechá nějaké to klišé budu spokojen více. 3+ hvězdy ()

sedm.1

V první řadě musím konstatovat,že ačkoliv námět,téma a vlastně i celý příběh nahrává syrovým thrillerovým vodám,s tímto žánrem si Gone,Baby,Gone smočí jen nohy a se syrovostí si neorosí ani prsty u nohou.Jde o čistokrevné drama,kde spíš než zobrazení úchylek,násilí,surovosti a brutality kohokoliv a na kohokoliv,sledujeme psychologický rozbor lidí,kteří se pohybují na životní hranici dobra a zla a zaznamenáváme jejich nejtěžší životní zkoušky a rozhodnutí,které na 100% změní osudy mnoha dalších lidí,sousedů,přátel,partnerů,což pak celé potvrdí pointa,která na každého svého diváka přímo ukáže ukazováčkem a doslova na něj zařve "...a co bys udělal na mém místě ty?!".Ben Effleck vytvořil sice silný film,plný emocí,zvratů a umě se mu daří vtáhnout diváka do děje a až do oné závěrečné pointy nepustit,zároveň však až příliš často střídá silné momenty s tima slabšíma,až příliš si v průběhu vypomáhá nejrůznějšíma berličkama a děj je chvilemi i dost krkolomný a nesmyslně překombinovaný,více přímočarosti a jednoduchosti by tentokrát neuškodilo.Problém vidím i v atmosféře,která nemá ty správné "undergroundové" grády(drogy,únosy dětí,pornografie,pedofilie,apod. nejsou doménou běžného života,kdežto zde je vše podáno až moc obyčejně,běžně,všudepřítomně a především neskutečně měkce a nenaléhavě) a dost pokulhavá i napětí.Sice celou dobu jsem byl do sedačky připoutaný a neustále očekával co přijde dál a jak se to celé vlastně vyvrbí,ale že bych si kousal nehty a byl šokován nastalými událostmi,k tomu má film dost daleko.Ani obsazení Casey Afflecka mi nepřišlo zrovna nejšťastnější,je dost chladným a bezvýrazným hercem a jeho důležitá postava tím dost ztrácí na intenzitě.Gone,Baby,Gone je ale celkově výborným filmem,kdy jedním z reklamních sloganů je,že o něm bude divák po jeho skončení ještě dlouho debatovat a já mu musím dát za pravdu,takže ikdyž má celý snímek i spoustu svých výrazných much,klidně ho každému doporučím a zajímaly by mě výsledky ankety,jak by se dotazovaní na místě hrdiny rozhodli oni.Možná že by jsme se všichni dost divili. ()

LexBarker

Silnej film,kterej mě rozhodil svým koncem,protože já bych se zachoval jinak(alespoň si to myslím).Tak moc jsem si přál,aby se ta malá nedostala zpátky do toho pekla ke svý drogama zblblý -matce-,že jsem ve chvíli ztratil všechny sympatie dosud chované k soukromému detektivovi v podání Caseyho Afflecka... ()

Zemi11

Hlas Casey Afflecka se perfektně do jeho role hodil. Promyšlená dějová linie doplněná nečekanými zvraty. Závěr depresivní. Aani já bych nevěděl, jak se zachovat. Doufám, že se do podobné Sophiiny volby v životě nedostanu. ()

Lencha

Po první půlhodině filmu jsem si říkala, proč natočil Affleck film o tom, jak děvce, feťačce a alkoholičce někdo unese dítě jako pomstu za to, že mu ukradla prachy z fetu. Pak začal nabírat film obrátky a já si začala říkat, že tohle už je o dost zajímavější. Myslím, že se Affleck jako režisér nemá za co stydět, film má spád, je v něm akce a hlavně asi všechny, kdo film viděli vede k myšlence, zda je pro dítě lepší být s matkou, feťačkou, alkoholičkou, děvkou, která o něj nejeví zájem, ale je to matka, či je pro dítě lepší být s někým, kdo mu věnuje čas a hlavně lásku a dítě v jeho přítomnosti působí šťastně...já si tuhle otázku po dokoukání filmu a vzhledem k posledním záběrům kladla a kladu...Caseyho jsem snad ještě nezaznamenala nebo možná jo, ale nepřišel mi ničím zajímavej, tady podal výbornej výkon. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby