Když čtyřletá Amanda McCreadyová zmizí ze svého domova a policie není schopná nalézt žádné stopy, dívčina teta Beatrice najme dva soukromé detektivy Patricka Kenzieho a Angie Gennarovou (Casey Affleck a Michelle Monaghanová). Detektivové otevřeně přiznávají, že s tímto typem případu nemají téměř žádné zkušenosti, ale rodina o ně stojí ze dvou důvodů – nejsou to policisti a znají poměry drsné bostonské čtvrti, kde všichni žijí. Jakmile se Kenzie a Gennarová začnou o případ zmizelé dívky víc zajímat, odhalují temné dorchesterské podsvětí plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. A když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, jsou postaveni před morální dilema, které je rozdělí. (HBO GO)

Romanko99

Skvele, film sa rozbieha sice pomalsie, postupne vsak vytahuje vsetky esa z rukava az do velkolepeho finale a moralnej dilemy, pri ktorej si kazdy divak polozi otazku - co by som spravil v jeho situacii? To najmoralnejsie rozhodnutie, bohuzial, nie je vzdy aj to najlepsie... ()

marty.w

Affleckův debut za kamerou dopadl vysoce nad mé očekávání.Bravurní příběh který vás nenechá vydechnout,excelentní herecké výkony(Casey je opravdu roli od role lepší) a výborné zachycení atmosféry.To vše dělá z tohoto snímku opravdu jedinečnou záležitost.Když asi v polovině filmu přišlo první vyvrcholení děje,přemýšlel sem jak se Affleckovy podaří zaplnit tu polovinu zbývající ale musím říct že se snad povedla ještě víc a režisérovy se povedlo udržet rozjeté tempo.Závěrečné rozuzlení vám v hlavě zůstane ještě hodně dlouho po skončení filmu.Nezbývá než zatleskat a udělit 5 hvězdiček.A příště nedat na předsudky:) ()

Filostar

Ale no to snad nemyslíte vážně... Tohle pouze mohlo být vynikající krimi. Mělo to solidní motiv, zápletku, příběh, na kterém se dalo stavět. Do poloviny vrcholně nezáživné a nepropojené "pátrání", které nedává divákovi šanci sledovat nelogické a nenavazující kroky. Když už se chce člověku spát, tak nastane zlom (který přinese spíš náhoda než předchozí děj). Příběh se stává předvídatelný, lineárně směřující pouze k jednomu jedinému závěru, kterého se divák toužebně očekávající jakýkoliv náznak nečekaného rozuzlení zklamaně dočká (nutno podotknout, že ve scéně, která mohla být tak o polovinu kratší). Přetlak prázdných rozhovorů, klišé. Nemile mě překvapil i Morgan Freeman. Jedna hvězda za atmosféru a vykreslení prostředí a druhá za Edu Harrise (po shlédnutí Shift+delete a rychle zapomenout). ()

Raviola

Bene pověš herectví na hřebík a věnuj se jen režii. Jedno vím jistě. Tenhle film už nechci nikdy vidět. Kdo se na tento snímek podívá, pochopí... ()

St.y.x

Sice jsem se ze začátku trochu nudil, ale když pátrání po zmizelé holčičce nabírá tempo tak se mi tajil dech.Gone Baby Gone mě několikrát překvapilo hlavně hereckými výkony Caseyho Afflecka a Morgana Freemana a výbornou režií Bena Afflecka. ()

damned

Zásadní otázka v civilně natočené mysteriozní kriminálce. Obsazení je velice přijemné a herci podávají výborné výkony. A ačkoli Casey Affleck je tak nějak ve svém projevu mdlý, vcelku mi k celkovému xichtu filmu sedí. Ben Affleck (v poloze herce ho nemusím) svým debutem překvapuje a ukazuje, že má pro režii cit. ()

levhart

Když jsem viděl,kdo to režíroval,tak jsem od toho moc nečekal.Ale po skončení filmu jsem se musel Benovi v duchu omluvit.Naprosto bezchybný film.Víc nemá cenu psát-udělali to za mne jiní. ()

Maya.Angel

Tenhle film bych jinak přešla bez povšimnutí, doporučil mi ho kamarád. A dobře udělal! Okamžitě se mi stal jedním z nejoblíbenějších filmů. Film, u kterého nevíte, co přijde další minutu, co vám 3x za sebou pomotá hlavu..a na konci volba, u které se sami sebe musíte ptát, jak byste se asi rozhodli vy. Přiznám se, asi bych volila jinou volbu než hlavní hrdina Casey Affleck. Jako debut Bena Afflecka skvělé, ale větší bravo patří Dennisu Lehanovi, který vytvořil knižní předlohu ( btw. jeho Prokletý ostrov je také brilantním kouskem, na Tajemnou řeku si zatím brousím zuby) ()

BMAXX

Skvělá kriminálka s překvapivým koncem... Úplně mě zaráží, že Ben Affleck mohl natočit tak kvalitní film. Klobouk dolů... ()

Petko92

Kvalitný krimi-thriller? ...to teda hej ...2* už len pre herecké výkony. Ďalšia vec...Ben Affleck toho teda nemá veľa na pľaci režiséra, ale za tento kúsok mu ide ďalšia hviezda. Nemá to ďaleko od Šestého Smyslu veru nemá. Ak to beriem do úvahy spolu s do poslednej sekundy premysleným dejom vychádza mi to na 5* ()

JUX

Z trojice filmu na motivy romanu Dennise Lehaneho (jeste Mystic River a Shutter Island) ten nejlepsi. Patrani po unesene 4-lete holcicce, jejiz matka je fetacka a tak moc ji to zas nezajima. Nektery veci holt nemuzou nikdy dopadnout dobre, zejmena pokud je na zaver na vyber jen ze 2 moznosti, z nichz kazda je spatna. Mozna by se daly vytknout drobne detaily (jako exekuce pedofila, ktera nikoho netrapi), ale jako celek je to skvelej film, kterej ve vas vyvola pocit, ze na predmesti Bostonu rozhodne zit nechcete a da vam namet k premysleni (spis intimnimu nez hodspodkymu rozebirani). ()

Calvus77

Zdánlivě obyčejná krimi, kde si jeden nýmand detektiv nadělá do bot tím, že příjme zakázku vypátrat únosce malé Amandy… Miluju filmy, který si kladou otázky a tenhle film vám rozhodně neservíruje odpovědi pod nos. Nejlepší na celém filmu je vykreslení těch obyčejných bostonských postaviček, člověk ani netuší kolik má šeď odstínů a jak tenký je předěl mezi dobrem a zlem. Některé věci ve filmu mi nepřišli příliš důvěryhodné a někdy to bylo až příliš zjednodušující, ale na kouzlu a účinku tohoto filmu to nic neubírá ()

Pavlisxx

A podívejme se, to je ale překvapeni! Jeden z nejhorších herců Hollywoodu se nám ukazuje jako velmi talentovaný režisér. Skvělý film nadhazující několik nejednoznačných morálních témat, nad kterými lze dlouze přemýšlet a debatovat, ale nelze na ně jednoznačně odpovědět. Takže Bene, odteď už zůstaň jen za kamerou! Hraní nech na bráchovi. Ten umí. ()

gerojmanus

Citlivé téma, které asi musí zasáhnout skoro každého. Nezastírám, že to bylo dějově zajímavý, ale prostě já jsem od toho čekal trochu víc. Až na závěr...ten byl tedy hodně nečekaný a smutný:-( ()

Susanita

Variace na téma "Sofiina volba" aneb meditace o tom, co je "správné" a co je "dobré". Hodně filmů zabije svůj potenciál nepropracovaným závěrem, ale v tomto případě to neplatí, neboť závěrečná scéna je dokonalou třešničkou na tomto filmovém dortu. A musím říci, že to byla delikatesa! Nejdřív to vypadá jako obyčejná detektivka s hutnou a drsnou atmosférou, ale jak hrdina postupně rozplétá nitky svého případu, odkrývají se stále hlubší a hlubší vrstvy a vše vrcholí stěžejním dilematem a vám nezbývá, než se sami sebe ptát: Co bych na jeho místě udělala já? Jsou pravidla, kterými se řídíme, vždy správná? Kde je hranice mezi zločinem a dobrým skutkem? Když hřeším, abych ochránila nevinného, je to stále hřích? ()

jobina

Ano, zase děsivá realita. Člověk přemýšlí, jaké by bylo jeho vlastní rozhodnutí? Pokud beru film, jako "pouhý" film, je linie několikrát zalomena a přesto při odchodu kapitána začne člověk tušit, že reakce není zcela normální... Napínavost není stavěna na bojově akčních scénách, takový velmi vyrovnaný mix, který v pravé chvíli vyváží chuť. ()

dawit86

Opravdu dlouho mi trvalo než jsem se odhodlal ke shlédnutí tohoto filmu. Přece jen krimi filmů s podobným tematem je opravdu spousta a já si nedokázal představit, že by mne právě tenhle mohl nějak nadchnout. Ale opak byl pravdou. Po 50. minutách jsem si říkal, že je konec a o čem to bude snímek dál?, ve skutečnosti to byl teprve začátek celé zápletky. V oblyčeji Caseyho Afflecka jsem stále viděl jeho bratra, který film zrežíroval a pokud Caseyho dosadil z protekce, pak se mu ta protekce vyplatila. Hodnocení * * * * + ()

mindkiller

"Vždy som veril, že nás najviac ovplyvňujú veci, ktoré si nevyberáme." Pútavé, dobre natočené a napísané, a to všetko od začiatku po koniec. Ben Affleck odviedol skvelú prácu, len tak ďalej ;) ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby