Tři metry vysoký, zuby jak žiletky, drápy jak ostří nože. Nejděsivější žijící tvor na zabíjení je právě za tebou…
Osm problémových mladých lidí je odsouzeno k týdenní službě v komunitě ve vzdáleném kalifornském parku. Pod dohledem rangera Boba dostane skupina možnost odpykat své činy tím, že absolvuje cestu lesem. Bob jim bude jen poskytovat vodítko. Mezitím se v parku objeví uprchlý sériový vrah. Už v sobě nemůže držet svou krvežíznivost dál a hledá si své nové oběti. V lese však není jediným predátorem. Třímetrový grizzly si chce také přijít na své a skupinu sleduje. Z nevinné cesty lesem se tak stává boj o přežití. Počet mrtvých stoupá a idylické tábořiště se zalévá krví. (oficiální text distributora)

Hunter2222

Ak toto bola komédia, ja som nepochopil ani jednému vtipu. Ak toto bol horor (thriller), tak potom pekne primitívny a nudný. Nápad je celkom dobrý, ale v takýchto filmoch by som čakal, že bude lepšie zobrazené ohrozenie od prírody. Lenže tu sme videl skunka, bieleho vlka (!) a čudného medveďa. K tomu plno teenagerských kecov, trápnych situácii a ešte trápnejšieho konca. Až na pár vrážd a pekného prostredia nemá film čo ponúknuť. ()

Kangaxx odpad!

Keby som mal uviesť príklad primitívnosti dnešnej doby, siahol by som po tomto...tejto......dokonca ani neviem ako by som nazval bezhraničnú blbosť, aby to nevyznelo vulgárne. Dovolím si dokonca tvrdiť, že psychicky zdravý a vekovo zrelý jedinec tomuto dielu nemôže dať iné hodnotenie ako odpad. Okrem prípadov, keď tento počin berite ako komédiu, pretože dôvodov na zasmiatie tu nájdete viac než dosť. Takže tvorcovia nám ponúkajú klasickú partičku hlúpučkých pekných mladých opoľudí, ninja medveďa s najvyšším stupňom tréningu "search and destroy", masového vraha, ktorý vzhľadom na vek a skutočnosť, že ak každé dve hodiny niekoho nezabije, tak mu zlyhá srdce, musí mať na svedomí tisíce obetí a rangera Čističa, najlepšieho priateľa ninja medveďa. Obsadenie je pevne dané, rovnako ako dej. Najskôr vraždí masový vrah aby sa udržal pri živote, neskôr trénovaný grizzly len tak zo zábavy. Najviac sa nasmejete práve pri performácii medvedíka. Či ide o ekcelentne rýchly pohyb smerom k tvári opočloveka a následneho vycucnutia mozgu, alebo pohyb tichý, keď sa bez ohľadu na svoju váhu dokáže nepozorovane a nehlučne priblížiť k cieľu na 20 centimetrov behom niekoľkých sekúnd, alebo vynikajúci "rozkladací" pohyb, po ktorom sa od obete oddelia končatiny bez akéhokoľvek ďalšieho pričinenia útočníka. Ešte stále váhate či si jedného kúpiť? Tak vedzte, že vám poslúži aj ako skvelý zosilovač - s medveďom totiž prichádza signál aj do najodľahlejších kútov národného parku. Taká holka pre všetko. V balení vám dajú aj výnimočného vĺčka - ak ste si mysleli, že vlci napadajú človeka len výnimočne a že žijú vo svorkách s prísnou hierarchiou na čele s alfa párom, tak vás film rýchlo vyvedie z omylu. Taktiež inštinkt vlka zadusiť korysť je blbosť, on radšej útočí na palce na nohách.....aspoň podľa režiséra. Vážne - toto je druhý najhorší film aký som kedy videl (alien vs hunter už asi nič neprekoná), nenájdete žiadne pozitívum nech sa akokoľvek snažíte (okrem spomínanej komediálnej zložky ), vyvraždovacie scény sú slabučko prevedené, zostrihané, zahrané... Radšej využite tých 90 minút pozeraním z okna na stenu susedovho domu. Bude to účelnejšie využitý čas. Vážne. ()

J*A*S*M

To zas byla jednou kravina... Ochotníci si vyrazili na výlet do lesů a rozhodli se natočit tam horor. Scénář sesmolili ze všech možných i nemožných klišé, přihodili pár záběrů divoké zvěře (všehovšudy asi čtyři), a aby se diváci nenudili, umístili do okolí i masového zabijáka. Záměr se však hrubě nepovedl a divák se tedy nudí opravdu hodně. ()

darkrobyk

„Možná, že šel...uááá!" „Teď ho žere...už ho neslyším." Skupina mladých delikventů odjíždí do přírodního parku uklízet odpadky. Na místo je doveze odsouzený uprchlý vrah, což nikdo ze zúčastněných jaksi neví. V lese ovšem číhá něco děsivějšího -vlci, medvěd a pozor: skunk není kočka! Povedené titulky a pak už návštěva parku v čase podzimu, kdy stromy září barvami - poetické. Vůbec příroda je zde krásná a mohlo jí být více. Postavy jsou samozřejmě idiotské, ale o to ani nejde. Správný fanoušek stejně čeká až na čas krmení. Toho se samozřejmě dočká, byť kamera mohla být více přítomna ve vrcholných momentech útoků a žranice. Od osmdesátkových filmů, kterým se tenhle počin podobá, se film liší absencí nahoty, byť příležitosti by byly... Jistě, současný divák ji v době internetu lehce oželí, ale zpestřením by byla. Dojde na utržené ruce, nohy, hlavy i střeva ven. V závěru se divák dozví odpověď na jednu z klíčových otázek, zda Bebe má silikonky, či nikoliv. „Já jsem dobrej medvěd, hele! Uááá!" Svist. Šplouch. Plesk. ()

eraserhead666

Tak tohle byl hodně zábavný film. Ani chvilku jsem se nenudil, pořád mě něco bavilo. Postavy tak zábavně přitroublé, ranger Bob skvěle napsaný a ještě lépe odehraný. Nakonec i té krve, ač se to zpočátku nezdálo a přivádělo na mysl lehké zklamání, bylo dost. Ten ironický nadhled, eruptující závěrečnou scénkou. Zajímavá hudba, parádní příroda, velmi slušné záběry zvířat. Prostě nečekaně poměrně zajímavý a povedený film. 3,5* ()

• Tom Skull sa k réžii dostal náhodou. Na jednom filmovom festivale sa stretol s producentkou Belle Avery a ukázal jej svoj film, ktorý natočil ako osemročný. Tá mu následne ponúkla post režiséra. (beso74)