Blackberry

Ja na tomto filme nenachádzam žiadnej viny. Tento film mi okrem filmového zážitku dal príležitosť trochu sa zastaviť a premýšľať vedno s osudmi pánov vo filme ... teda môj tohtochvíľny odkaz prečistenej mysle je - plný počet bodov. ()

BuryGol

Až bude náš život u konce, zjistíme s hrůzou, kolik věcí jsme v něm nestihli. Proto se snažim si to splnit už za života. Shánění na poslední chvíli nesnášim. :-D ()

Liqid

Díky tomu, jak jsou představitelé hlavních hrdinů silné osobnosti, tak člověk ani ten film nemusí vidět a už ví, jaký charakter budou Edward a Carter mít. Poslední chvilky života by si měl člověk rozhodně užít, v tom filmu jsme snad nenašel nic, s čím bych nesouhlasil, nebo co bych udělal jinak. Ale také jsem tam nenašel nic nového, tahle stará mašina prostě šlape perfektně, ale nejlepší léta už má za sebou, právě proto nemohu dát *****. ()

Aqualung

Zrovna na to koukám.Nevím, myslím, že jde o jistě parádní herecký koncert pánů Nicholsona a Freemana.Snad i trochu benefiční film.Jde o bušení na nebeskou bránu,ale způsob, kterým to dělají tihle dva.........Nesedí mi to k těmto pánům. Když si vybavím podobné filmy jako Griffin a Phoenixová,Běsnící měsíc, tak je mi z tohoto filmu smutno.Místy skutečně plytká konverzace devastuje tenhle film skutečně hrubě. ()

Ploutev

No není to megabombovní film, který vás zvedne ze židle. Vcelku provařené téma, ALE dostkrát jsem se pořádně zasmál. A co hlavně: ti dva staříci by vyzdvihli na Oscara i Playgirls.Nemůžu jinak než 5*. ()

Heraldika

Takové "Klepání na nebeskou bránu" ve starším věkovém vydání. Dva cizinci, svedeni nemocí a náhodou na jedno místo, se rozhodnou po špatném verdiktu "něco udělat" se zbytkem svého života. Tím něčím je odškrtávání položek na seznamu věcí, které chtějí stihnout prožít před koncem života. Každý z nich má jiný důvod - jeden je pracháč s prázdným osobním životem, druhý 45 let ženatý, rádobyšťastný člověk. Oba dva vyjdou z téhle zábavné hry o něco obohaceni, o co, prozrazovat nechci. Výborně zahrané a i přes slabší chvilky celku příjemné pokoukání. Ale nějak už to tu bylo mnohokrát před tím. ()

ethos

Po varovani, ze to bude nablblo romanticke som od toho vela necakal ale celkom prijemne som bol prekvapny lebo podla mna to bolo super. Ta cestovacia cast bola mozno trosku nablbla ale to mne osobne vobec nevadilo prave naopak a koniec aj ked bol sentimentalny ma dostal. Povedzme si na rovinu ze kombinacia Nicholson a Freeman by spravila aj ordinaciu v ruzovej zahrade pozeratelnou. ()

bloodvomit

Je vidět, že dva mistři herectví prostě film vyzdvihnout do nadprůměru. Kdyby tam hráli jiný dva dědci, stálo by to nejspíš za levačku... ()

Lukoboss

Krásný film s výborným obsazením v hlavních rolích. Není moc co dodat. Snad jen, že kdo nemá rád filmy plné dialogů (a zde jich je opravdu hodně, jelikož film je na nich postaven – dokonce místy bez hudby, což vůbec ničemu nevadí), asi se mu to nebude zdát zábavné nebo dobré. Mě to oslovilo a velice se mně to líbilo, proto dávám plný počet. ()

ZkuKol

Možná, až budu starší (tak přes 60), tak tento film ocením. Ale zatím to promě je málo vtipná, táhnoucí se komedie o umírání, řízlá turistickým průvodcem. Oba hlavní protagonisté jsou skvělí herci, ale zde jsou jejich výkony, stejně jako práce režiséra i scénáristy, max. rutinní. Jak jsem uvedl na začátku, všechny mé negativní dojmy mouhou být pouze mým mládím a pro svou věkovou kategorii to může být zábava; já se nudil až usínal. ()

ArdathBay

Příjemná jednohubka s prvky klišé (Nicholsonova dcera), která nenadchne, ani neurazí. Charizma obou staříků v pohodě utáhne celý film, ovšem jejich role už bylo mnohokrát vidět a tak se nedostaví pocit příjemné změny. Příjemný humor (Kopi Luwak) a cesta kolem světa spoludotváří poloplný nebo spíše poloprázdný scénář, což je trestuhodné. Škoda, ale nevadí, já bych to nenatočil líp :) ()

Mr.Jackass

Chvíli jsem uvažoval i o 5*, ale musel jsem vzít v potaz, že jde pouze o předělávku a typické americké zmegalomanštění filmu Klepání na nebeskou bránu. Ale rozhodně výborně natočený a hlavní herci jako téměř vždy nezklamali. ()

Danoboss

Bol to skvelý film ale... skrátka tam bolo príliš veľa "ale". Ten príbeh bol skutočne príliš umelý a snaha za každú cenu v každom filme dostať z Freemana filozofa, ktorému by aj Platón závidel ma už unavuje, najmä preto, že vždy ako je takýmto mysliteľom zároveň robí aj nejakú manuálnu prácu, kde mu mozog paradoxne príliš netreba. A keď ten jeho hlas počujete v pozadí hovoriť nejakú pseudointeligentnú myšlienku o význame života vo vodičovi slečny daisy, potom v Shawshanku... a nakoniec aj v "než si o po nás prijde" tak to začne byť dosť otravné. Obsadenie sa mi veľmi páčilo, Freeman je klasik a zahral ako vždy, ale Nicholsona som už videl aj v lepšej forme. ()

sedm.1

Pravdou je,že jsem od tohoto filmu čekal naprosto něco jiného a je dobře,že se tak stalo,neboť to co jsem očekával já,tomu bych dal asi pěkně na frak.Naštěstí,Než si pro nás přijde se ubírá směrem,který neuráží a neznechutí trapností a vydřenou dojemností.Sice je to celé až moc jednoduché a jakoby jen načrtnuté,a to jak dějově,tak především s ohledem na postavy,přesto díky oboum hercům a nenuceností se k nadbytečné dávce slzopůdných emocí se to dá velmi dobře snést.Komediálních scén tu až tak moc není(vlastně si neuvědomuji ani jednu),z mého pohledu jde o čisté drama o lidech,kteří se prostě musí smířit s osudem a je jen na nich,jak s tím naloží.A to se mi právě líbilo,že autoři se skutečně co nejvíce věnovali právě těmto scénám a ne trapným výstupům,jak si chěj dva páprdové ještě něco dokázat,přesto že mají úplně jiné a důležitější věci na starost.Než si pro nás přijde je pro mě prostě film na jedno kouknutí,který mi zpříjemnil hodinku a půl života,ale za nějak obohacující ho zkrátka nemůžu považovat ani náhodou. ()

Michelle75

Příjemný film, postavený na dvou výborných hercích a jednoduchém ději. I když přesně nevíme jak film dopadne, tak předpokládat se to dá. Nicholson udělá svůj škleb a je to jako by hrál pánpůh, to se někdo uměl narodit. Minimum námahy a takový efekt. Freeman mu příjemně sekunduje a příběh přátelství dvou staříků, kteří se seznámí v nemocnici téměř na sklonku života a snaží se poslední chvíle užít originálními kousky a s nebývalou energií působí i přes smutný nádech velmi pozitivně. ()

slovan1

Vtipné i dojemné. Co jiného od filmu na toto téma čekat. Navíc s takovými herci jako je Freeman nebo Nicholson. Film je ukázkou a návodem pro ty, kteří jsou unavení životem, nebo stojí na prahu jeho konce... Neřikám, že je každý multimilionář, ale jde o ten postoj k celé věci... Možná je to naivní, ale mi se tento postoj líbil. Souhlasím s názory jiných. Buď ve věci toho, že jde o Jumpera pro seniory, nebo že konec je předem daný... Ale s tímto se setkáváme u mnoha filmů. ()

Arius

Námet je slušný,dalo sa z neho vyťažiť vela. Výber Nicholsona a Freemana do hlavných postáv rozhodne šťastná voľba, nebol to žiadny extra doják ale bolo tam pár fakt skvelých rozhovorov a myšlienok a tiež musím uznať že pri istú skupinu ludí musí byt "bačkorový seznam" špecifický. A ako spomínal jeden z nich, 45 rokov ubehne ako dym cez klúčovú dierku, keď som sa pozrel na Nicholsona v Bezstarostnej jazde a na Bucket list, asi smutne skonštatujem, že to tak skutočne bude. ()