V roce 1980 v Texasu vzrůstá kriminalita a obchod s drogami. Na jeden takový nepovedený obchod narazí Llewenyl Moss, který díky tomu přijde k pěknému balíku peněz. O tyto peníze má však zájem i někdo další... V Texasu se píše rok 1980 a Ed Tom Bell běduje nad zvyšující se kriminalitou ve svém revíru, kde stejně jako jeho otec dělá šerifa. Llewenyl Moss, který je na lovu, náhodou objeví místo, kde došlo k drogové předávce, která se však zvrtla. Moss najde několik mrtvých mužů a psů, ale také zraněného Mexičana, který prosí o vodu. Moss mu ji nedá a vypraví se dál od místa po krvavých stopách. Po chvíli narazí na dalšího mrtvého muže, který má u sebe kufřík plný peněz. Moss peníze vezme a vrátí se domů. Jeho svědomí mu ale nedá spát, a tak se vrátí na místo, aby dal zraněnému Mexičanovi napít. Ten nejenže je již mrtvý, ale na místo činu přijedou dva muži a začnou po něm střílet. Mossovi se podaří uprchnout a dostat se zpět domů, kde poručí své ženě, aby jela za svou matkou. Sám se pak vydá do motelu, kde ukryje kufřík ve ventilační šachtě svého pokoje. Na vypátrání peněz je najat zásadový zabiják Anton Chigurh, který neváhá zabít mladého zástupce šerifa, jen aby se dostal z cely. Při úprku zastaví muže v dodávce, kterého zastřelí, aby si mohl vzít jeho auto. Později se na místě činu setká se svými šéfy. Mossův vůz zde zůstal, díky čemuž Chigurh zjistí Mossovu identitu. Když přijede prohledat jeho dům, on už tam ale není. Moss přijíždí taxíkem do motelu a všimne si, že v jeho pokoji někdo byl. Pronajme si proto další pokoj, který je větrací šachtou propojen s jeho původním pokojem. Čeho si Moss nevšiml, je to, že mezi penězi je ukryto sledovací zařízení a díky němu se podaří Chigurhovi Mosse opět vypátrat. Po příjezdu do motelu Chigurh zjistí, že v Mossově pokoji se ukrývá skupina Mexičanů, kteří na Mosse čekají. Všechny je pozabíjí a Mossovi se mezitím podaří i s penězi uprchnout. Nejde mu do hlavy, jak ho mohl Chigurh vypátrat, a tak prohledá kufřík a objeví sledovací zařízení. Je ovšem pozdě, jelikož Chigurh ho opět našel. Strhne se přestřelka, při které jsou oba zraněni. Moss utíká přes hranice do Mexika. Po cestě zahodí kufr i s penězi do keře na břehu řeky Rio Grande a nechá se v Mexiku ošetřit. Mezitím je na získání peněz a také odstranění Chigurha, který za sebou nechává moc nápadnou spoušť, najat jiný zabiják, Carson Wells. Tomu se podaří Mosse vypátrat a nabídnout mu pomoc. Zjistí také, kde je kufřík plný peněz. Večer je ale ve svém hotelu zabit Chigurhem zrovna ve chvíli, kdy mu Moss volá. Telefon zvedne Chigurh a řekne Mossovi, že pokud mu přinese kufřík s penězi, nezabije jeho ženu, i když jeho zabije tak či tak. Moss jeho nabídku zamítne. Okamžitě volá své ženě Carle, které řekne, že se sejdou v motelu v El Pasu, kde jí chce předat peníze, skrýt ji do bezpečí a poté zabít Chigurha. Carla, která se zatím při schůzce s šerifem dozvěděla, že jejímu muži hrozí velké nebezpečí, šerifovi zavolá a řekne mu polohu Mosse. Zatímco telefonuje, její matka nevědomky prozradí Mossovu polohu skupině Mexičanů. Když Bell přijíždí do motelu, slyší výstřely a vidí ujíždět auto. Když přiběhne na místo činu, najde Mosse mrtvého v kaluži krve... (TV Prima)

Peršanka

Začátek napínavej, ale suma sumárum je to o tom, že některý lidi si nedaj pokoj, když jde o drogy a prachy a jiný nad tim kroutěj hlavou. ()

chatwenna

Tak vám nevím... Film, kde je v prvních deseti minutách dvacet mrtvých - nic pro mě. Tak nějak si uvědomuju, že ten film je dobrý, ale nestihl mě upoutat, jen znechutit. Muž na útěku, dva miliony dolarů, jedna krvelačná bestie... Herecký výkon Bardema je fantastický. Ale to je tak asi všechno. ()

gizi

Dost dobrý drsňácký, ale ke konci už moc rozvláčný a závěr moc do ztracena. Přesto 80%. 14.11.10. ()

skunkos

Takhle to dopadne, když jeden herec "udělá" film. A Javier Bardem (Vicky Cristina Barcelona) je skutečně pan Herec, jak ukázal snad už v desítce filmů. Když ke všemu přidáte citlivě volenou hudbu a kulervoucí střih, tak tady máme bombu. Ale je třeba dodat, že se jedná o natolik NE-mainstreamový film, že leckomu bude proti srsti. Ale to není můj případ. ()

perw

Trošku drsnější krimi, ale v dobrém slova smyslu. Tomuto filmu nechybí napětí a hlavně kvalitní herecké výkony. Ti tři týpci se opravdu dobře sešli a Javier je mazaný záporák. Je to sice film více pro pány než pro dámy (jenom můj názor) , ale musím ho doporučit všem. Dvě hodiny filmu zlhtnete jako by nic. já dávám 80%. :-) ()

Mackro

Predlohu som nečítal, ale možno sa k nej dostanem. Každopádne, tento film ma dostal hneď z niekoľkých dôvodov. Obligátne - Brolin, Bardem a Tommy Lee Jones sú bez debaty skvelí. Krajina a jej scenérie v kombinácii s kamerou sú taktiež skvelé a dotvárajú atmosféru. Záver, kedy sú uzatvorené osudy všetkých postáv je síce mierne divný, trpký, ale veľmi, veľmi silný. No a smozrejme, réžia Coenovcov je super-štýlová. Nervy mám nadranc ešte aj teraz (hotelová konfrontácia je jedna z najnapínavejších scén, aké som videl za dlhšiu dobu). Dej je dobre budovaný, ku koncu už divák (oprávnene) čaká Chigurga za každým rohom. Oscara si to podľa mňa zaslúžilo. Svojsky umelecký, drsný a napínavý príbeh, ktorý vlastne rieši jednoduchý problém. A ja som to zožral s navijakom aj s udicou aj s rybárom. ()

zipS

>> tak toto bola jazda.. oči na stopkách plných 122minút, Javier Barden geniálny, Brolin skvelo sekunduje..tento film bude patriť medzi klasiku a naše deti si ho budú zháňať FullHD tak ako sme si my dakedy zháňali napr. Godfathera na VHS ()

Z258

Poněkud rozvleklý a poměrně jednoduchý příběh, ale s dokonale vykreslenou atmosférou. Tento film nemusíte vidět dvakrát, přesto vám hodně scén utkví v paměti. A co vám utkví nejvíce, je výkon Javiera Bardema. ()

aidam

Řadím k nejlepším filmům, které jsem viděl. Po dlouhé době jsem zase týden otravoval všechny známé, že tohle musí vidět. ()

SONYAGENT

Neivěřitelně mrazivý příběh, který prožíváte, cukáte se, krčíte se a vstáváte při každém menším rozruchu!! Je až obdivuhodné, jak dokáží Coenovci napnout publikum a najít nektar tam, kde je pouze písek a kaktusy.. Dlouho mi trvalo, než jsem si film pustil a hned jsem to napravil nejvyšším hodnocením! ()

Bohulib

Anton Chigurh je drsňák, který si sám vyndává kulky a klidně odejde s otevřenou zlomeninou ruky, a když se rozhodne nechat si prachy za obchod s drogami, tak mu na nějaké té mrtvole navíc nezáleží. Celkem nechápu, jak ho mohl zatknout ten polda na začátku. Llewelyn Moss je taky drsňák, který se k těm prachům dostane náhodou dřív. Vypadá to na rovnocenné soupeře, jenže ... Ale k hodnocení: atmosféra i herecké výkony super, ale kvůli ději jsem se musel občas vracet. Kdybych to viděl v kině, asi bych se v tom ztrácel. Původně jsem měl pocit, že Chigurh pracoval pro protidrogové a vymkl se kontrole, ale po diskusi s kámošem a když jsem si pustil některé scény znovu, tak spíš ne. Nicméně byl bych radši, kdyby bylo trochu jasnější, kdo za jakou ligu kope. A z toho konce a závěrečného šerifova výstupu jsem byl velmi rozpačitý. Když to celé shrnu, tenhle film se mi ze všech od bratří Coenů líbí nejmíň. Pořád to ale stačí na čtyři hvězdičky. ()

Jevablo

Plný počet hvězdiček ani ne tak za příběh, ale za postavy: zejména pohled na Brolina s Bardemem stojí za to. Z Bardema mrazí, vypadá fakt hnusně, Brolin je zase takovej správnej samorostlej kovboj, který se hned tak něčeho nelekne. Je to tradičně mírně coenovsky zmatené, zejména v závěru. Celkový pochmurný dojem trochu kazí (bohužel tradiční rys) příliš chytré zlo, kterému všechno projde. Bardem, i vzhledem k tomu, že je psychouš, toho prostě ví příliš - občas mu musí někde v zákulisí pomáhat křišťálová koule. Také si zcela nerealisticky hrozně dovoluje - přijde vraždit do mrakodrapu, do hotelu vejde už s připravenou puškou v ruce (všichni v pohodě), na stanici zabije policajta a žádnej problém atd. Zkrátka s tímhle stylem komunikace s lidma by nám do konce filmu realisticky nevydržel. Trochu perplex jsem byl z postavy Harrelsona - chytrej a blbej zároveň. Ale celkově asi nejlepší coenovka mimo Fargo. ()

ananke

Třešničkou na dortu v tomhle "texaským filmu" je určitě herecký výkon Tommyho Lee Jonese a Javiera Bardema. Atmosféra je skvělá, mrazivá a klidná, hudba doplňuje děj a zůstává jen otázka, zda tahle země opravdu není pro starý... ()

montel

Válečný veterán Llewelyn Moss (Josh Brolin) najde v poušti mrtvá těla drogový dealerů a kromě velkého množství drog také kufřík plný peněz. Ten ukryje v jednom motelu a peníze začne utrácet. Ovšem jen do doby, kdy zjistí, že po něm jde šílený zabiják Anton (Javier Bardem), který za sebou nechává dostatečné množství mrtvol. Případ začne vyšetřovat šerif Bell (Tommy Lee Jones), který se snaží dostat Antona za každou cenu a zabránit tak dalšímu krveprolití...Výborný film bratří Coenů. Nejlepší je ovšem zbraň zabijáka Antona. Takhle nelítostného a zároveň zábavného vrahouna jen tak někde nenajdete a i kdyby vás samotný film příliž nebavil, což je málo pravděpodobné, Anton vás bavit opravdu musí. 65% ()

hyde1987

Plíživé, mrazivé, delikátě kruté. Javier Bardem je opravdu zabiják, co nemá smysl pro humor. Špičkový thriller. ()

DorianGreene

Zabiják Javier Bardem s vizáží blazeovaného dandyho, exkluzivním účesem a démonickým výrazem. Kdo se s tímto vyslancem samotného ďábla jednou setká, musí zemřít, výjimku určuje pouze mince. Drsný, nerudný, málomluvný Josh Brolin s řádným knírem, mastnými vlasy a kostkovanou košilí, ze které sálá pot i skrz obrazovku. A do třetice stárnoucí a filozofující šerif Tommy Lee Jones s přesným úsudkem. Tahle země není pro starý je variací na klasický western, kde mezilidské vztahy a zákon určuje právo silnějšího a rychlejší zbraň. Noblesní záležitost plná střídajících se brutálních scén bez řečí a vynikajícími, až filozofickými dialogy. „Call it!“ ()

roboxxl

Tento film ma chytil predovšetkým svojou temnou a mrazivou atmosférou vďaka tomu, že vo filme nie je prakticky žiadna hudba.... Takisto excelentné herecké výkony Javiera Bardema s Joshom Brolinom, ktorým sekunduje vždy skvelý Tommy Lee Jones. Zaujala ma zbraň Antona Chigurha.... ()

Nocturnum

Skvěle zahrané hlavní postavy, nejlepší Josh Brolin. Taková pěkná, táhlá potyčka, při které jsem se stále snažil odhadnout, nakolik je jeden ze soupeřů schopný vyřídit druhého. Brolinův konec je hodně nečekaný a hodně drsný, bez patosů a film pro něj nedává zvláštní místo - zobrazuje ho jako běžnou událost, jen tak mimochodem. Potěšil mě Woody Harrelson, dobrá naivka :-) Film vede trochu k zamyšlení o šíření zločinu, který vůbec nemusíme aplikovat pouze na jižní Texas, téma je stále aktuální, ale jestli to měl být hlavní úkol filmu, zrovna na výbornou se to nevydařilo. Přesto nemůžu jinak, než dát plný počet. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014

Denis Villeneuve se v poslední době blýskl dramatem Zmizení a mysteriózní hříčkou Nepřítel, jeho další film tedy nebudí zrovna malá očekávání. Na co se máme začít těšit? Kanadský režisér se rozhodl… (více)