Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Protestantská královna je trnem v oku převážně katolické Evropě v čele se španělským králem Filipem II., toho času nejmocnějším světovým panovníkem. Bezpečně se navíc nemůže cítit ani v domovské Anglii, kde jí klidu nedopřávají intrikující katolíci, mocně podporováni skotskou královnou Marií Stuartovnou. Aby toho nebylo málo, její rádcové v čele se Sirem Francisem Walsinghamem jí neustále připomínají otázku jejího nástupnictví, kterou by jako nezadaná královna měla nutně řešit. Všechny urozené potenciální uchazeče o její ruku strčí hravě do kapsy okouzlující mořeplavec Walter Raleigh, s nímž je ale jakýkoli oficiální vztah naprosto nemyslitelný. Stahující se mračna nad královninou hlavou vyústí v sérii událostí, na jejichž konci se bude muset postavit do čela svých vojsk, aby bojovala o bytí a nebytí svobodné Anglie proti mnohem silnějšímu nepříteli v jedné z nejslavnějších námořních bitev naší historie. (TV Nova)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (349)

Pedestrian 

všechny recenze uživatele

Pokud čekáte velkolepé námořní bitvy ve stylu Pirátů z Karibiku, rovnou si nechte zajít chuť. Triky mi přišly neuvěřitelně slabé, a námořní bitvy tu spíš než dechberoucí akci připomínají jako byste s kamarádem hráli lodě na papíru. Prostě párkrát se vystřelí z děla a v podpalubí se řekne: Zásah, potopili jsme 2 lodě. A úplně nejvíc mi tu vadil Clive Owen. Ten člověk je prostě z jiné doby. Do 15. st. opravdu nezapadá, sorry. Pěkné kostýmy a skvělá Cate Blanchett. Nic víc, nic míň. A ani jako naučná lekce z dějepisu Zlatý věk neobstojí, pff ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Ku kráľovnej Alžbete sa ako k svojmu jedinému úspešnému filmu vrátil indický režisér S.Kapur a pokles kvality oproti prvému filmu som nepostrehol. Kvalitatívne dosť vyrovnané. Hlavné herecké hviezdy C.Blanchet a G.Rush opäť dominujú, akurát miesto Fiennesa tentoraz kráľovnej Alžbete múti hlavu C.Owen. Film podobne ako predchádzajúci má mnoho interiérových scén a chcelo by to viac exteriéru, trochu to oživiť, napr. pohľadom aj na iné spoločenské vrstvy. Spestrením bola bitva anglických a španielských lodí v závere, ale snímok to z mierneho nadpriemeru u mňa nedvihlo. Film 60%. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tak tomuhle říkám historický velkofilm se vším všudy. A klobouk dolů, že to točil rejža z Pakistánu. Ale ač to překvapuje, Pakistánců je plná Anglie a mají k ní vřelý vztah. A Anglie k nim na rozdíl od českých či polských řemeslníků. Bohužel dnešní Angličané už zapomněli kdo jim pomohl ve chvílích nejtěších sundávat z nebe Heinkely a Stuky na Spitech a Hurouších... Tenhle film měl všechno a nemám mu co víc vytknout snad jen veliké množství statických scén, kdy kolem nasvícené Cate rotuje kamera až se hlava točila. Sama Cate je tu náherná a divím se, že se Raleigh nezamiloval spíše do ní. Ten sám měl život dobrodružnější než běžný smrtelník té doby a sám skončil na popravišti, protože Španělé mu nemohli přijít na jméno a král Jakub I. jej zrovna také nemusel. To vše se událo až po smrti veliké královny. Film zachycuje její slavná léta, popravu Marie Stuartovny i legendární vítězství nad španělskou invazní flotilou. Zkrátka a dobře já byl maximálně spokojen. něco málo tomu chybělo, ale za to nasazení Shekhara Kapura dorovnávám na 5 záplaných lodí ! * * * * * ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„And when this day of battle is ended, we meet again in heaven or on the field of victory.“ Queen Elizabeth ve fenomenálním podání Cate Blanchett roztáhne orlí křídla a vrhne se vstříc Zlatému věku střemhlav do bouře rozpoutané španělskými katolíky. Kapur vytvořil obrazově vytříbené drama (pohled z hlubin na plovoucího bílého koně a růženec padající ke dnu), které však trochu sráží k zemi i přes nabízející se potenciál emoční povrchnost. V okamžiku, kdy na scénu vstoupí do bronzova opálený Owen jako sir Walter Raleigh, nelze si nevzpomenout na Lorda Edmunda Black Addera a jeho poměrně trefnou charakteristiku tohoto slavného anglického mořeplavce: „..panství na venkově, fajnové kočáry a tolik ženských, kolik jeho jazyk zvládne..“ ()

Marius 

všechny recenze uživatele

V snahe byť historickou freskou, drámou, komornou romantikou i odľahčeným rozprávaním utopená záležitosť, ktorá vo výsledku nie je ničím čím by byť chcela. Golden Age splieta priveľa historických línií, ktoré sotva načrtnuté nedávajú ucelený obraz o dobe a vyšumia do stratena každá osve. Pojítkom medzi nimi by mala byť postava Alžbety, ktorá, nebyť fenomenálneho výkonu a charizmy Cate Blanchet, by bola skôr priemerne napísanou postavou než jednou z najvýznamnejších historických ikon svojej doby. Výprava, kamera, kostýmy, Cate a Geoffrey si zaslúžia pozornosť, výsledkom je však popkornová kostýmovka, ktorá nejde do hĺbky ani v jednej oblasti, ktorú by chcela zmapovať. 7/10. A bitka s Armadou snáď horšie a skratkovitejšie ani natočiť nešla.... ()

Galerie (122)

Zajímavosti (29)

  • Aby sa ušetrili peniaze, bola postavená iba jedna replika lode. Na jednej strane to bolo Raleighovo (Clive Owen) anglické plavidlo a na druhej španielska galeóna. Pri natáčaní širokých záberov paluby sa dym použil na zakrytie akejkoľvek nekompatibility v dizajne. (Arsenal83)
  • Niekoľkokrát vo filme sú nechty kráľovnej Alžbety (Cate Blanchett) nalakované vo francúzskom štýle, ktorý vznikol v Paríži až v 18. storočí. (Arsenal83)
  • Do kín bola snímka distribuovaná pod krycím názvom Minelli. (MikaelSVK)

Související novinky

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Přemýšlíte, kam letos na dovolenou? Máme pro vás tip na tři destinace, které vám učarují stejně jako tvůrcům ikonických děl světové kinematografie. 1. Maroko - Středověké medíny, barvami hýřící… (více)

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

11.08.2012

Dívku s prapodivným jménem brzy uvidíme v upírském hororou Byzantium a adaptaci sci-fi románu „twilightové“ Stephenie Meyer The Host. Pak se objeví v historickém dramatu Mary, Queen of Scots, který… (více)

Královna, kam se podíváš

Královna, kam se podíváš

27.08.2007

Je srandovní, že tvorba takzvaných hodnotných oscarových filmů funguje na stejném principu jako běžný komerční Hollywood. Něco zabodovalo, tak to udělejme znovu, akorát v bleděmodrém! Rozdíl je jen v… (více)

Královna Alžběta jako trilogie?

Královna Alžběta jako trilogie?

25.07.2007

V roce 1998 si Shekhar Kapur se svojí Královnou Alžbětou odbyl svůj dosavadní vrchol. Americká filmová akademie se naučila skloňovat jeho jméno, ač v hlavních kategoriích zůstalo jenom u nominací, a… (více)

Reklama

Reklama