Jízda smrti

• Kanada End of the Line
všechny plakáty

V noční lince podzemní dráhy se několik osamocených cestujících vydává na jízdu smrti! Nic netušící lidé jsou vydáni na pospas tajemné sektě, která v temných tunelech praktikuje své vražedné rituály. Vyznavači zvráceného náboženského kultu brutálně likvidují své vyděšené oběti. Před svými šílenými pronásledovateli se malá skupinka snaží uniknout ve spleti podzemních cest. Z podzemní pasti však není úniku! (oficiální text distributora)

MM_Ramone

Karen je zamestnaná ako zdravotníčka. Pracuje s psychysicky chorými ľuďmi. Potom čo jedna z jej pacientiek spácha sebevraždu, začne mať desivé vidiny. Tie ju varujú pred cestou nočnou linkou podzemnej dráhy. Karen však predsa len do vlaku nastúpi a zažije najhroznejšiu noc svojho života. Nemám v obľube takéto nízkorozpočtové horrory. Prostredie metra sa mi nezdá ani atraktívne, ani strašidelné. No a nápad o vraždiacej náboženskej sekte vyčíňajúcej v tuneloch podzemky mi prišiel úplne hlúpy. Kanadský horror "Jazda smrti" je poriadna chujovina. * ()

Terva odpad!

Nějak nemůžu překousnout že nejen na nástupišti není ani živáčka, ale že i metro, které přijede je prázdné - těžko tomu uvěřit. Ale jak to tak bývá když chceš zabíjet tak je lidí dost. A scénář nám prostě nějaké lidi dodá. A tak i když je v metru pusto a prázdno v následujících scénách se zjevuje stále víc a víc lidí. Nakonec mám dojem, že tam pro samé lidi není k hnutí. Paráda, vlaková souprava začíná být přeplněná - jak lidma, tak mrtvolama. CITÁT - Bůh tě miluje........ Tak stupidní film jsem dlouho neviděl. Ten film......vem čert !!! ()

sniper18

Vizuálne a tématicky skôr priemernejší horor, ktorý by som nemal problém po chvíli odpísať, keby nevynikal až prekvapivo vydarenou hororovou zložkou. Tématika vraždiacej náboženskej sekty ma aj napriek tomu, že nie je zase až tak moc využívaná nikdy moc nezaujímala, ale zase pre tú atmosféru blížiaceho sa konca a útoku pekelných síl, ktorú sa tento film snaží už od začiatku navodiť som mal vždy slabosť a tak mi to sadlo už od začiatku. Prvá tretina sa nesie skôr v neistote, ako bude dej ďalej prebiehať, ale následne je to už klasická vyvražďovačka, no s veľkým plusom očakávania, čo za tým celým skutočne je. Ale na rozdiel od väčšiny podobných filmov tu ani záporáci nemajú moc vyvolávať rešpekt a navyše majú aj dosť priestoru. A finálna fáza je opäť trochu zlovestnejšia a záver už ani nemohol byť lepší, len mal byť strihnutý o pár sekúnd skôr, vtedy by to bolo dokonalé. Ako som spomínal, hororová zložka sa až prekvapivo vydarila. Film ma hlavne tú prvú tretinu výbornú atmosféru a viacero pôsobivých scén, občas je to aj slušne napínavé a nesklamú ani krvavé scény, nájde sa tu pár drsných zabití. Ale hlavnú pochvalu si zaslúžia rozhodne ľakačky, tento hororový prvok som síce už dávno odpísal, kedže už dlhé roky na mňa žiadna nezapôsobila, ale tu sú dve výborné a ešte jedna dosť slušná, ale tá úplne prvá je nezabuduteľná, lepšiu som asi ešte nevidel. Obsadenie nie je najhoršie, medzi kladnými postavami sa dajú nájsť dve, tri sympatické postavy, ktorým som fandil, samozrejme obzvlášť hlavná hrdinka, ale ani záporáci moc nezaostávajú, hlavne tá ich fanatická šéfka. Režijne sa to určite dalo podať ešte lepšie, rôzne vizuálne a kamerové prvky pôsobia dojmom úplne lacného filmu, ale radšej si tentoraz nebudem sťažovať, lebo po hororovej zložke ma to zase veľmi bavilo a to je tu predsa len to hlavné. Takže pre mňa veľmi príjemné prekvapenie, kanadský horor, ktorý rozhodne stojí za pozornosť. 75% ()

Hrabka

Co tohle jako mělo být? Zabijáci mi připadali jako mimozemšťani z Četníka, chovali se jako největší geňa a ještě u toho zpívali. Já bych takový zmagořený sektaře vystřílel. Jo, měl tam dovalit Rambo a všechny je na jeden zásobník rozsřílet na sračky, blbce vylízaný. Jen tu babku bych nechal umírat dlouho. Začátek byl hodně nadějný, ale pak se to změnilo v náboženskou vyvražďovačku, která je možná pro někoho poháněná zajímavým námětem, ale já tohle prostě nespolknu. Jedna hvězdička za první lekačku, která byla luxusní! Potom šlo volume doleva a s tím šel do háje i celý film. 25% ()

Radko

Na konci štandardnej línie života je veľmi často rozširujúca sa skupina extrémnych náboženských fanatikov. Tá sa rozhodne ostatných spasiť. Samozrejme, že spása spočíva v odovzdaní duše, majetku a života hriešnika do rúk sekty, či konkrétneho náboženstva. Koľkokrát tu už bolo. A je úplne jedno, z ktorého náboženského či filozofického smeru sekta vychádza. Všetko jedno. Mansonova rodina  - 6 zavraždených (idey hippie a kresťanstva). Japonské Óm šinrikjó (12 zavraždených po útoku sarínom v metre, vyše 5000 zranených,  myšlienky budhizmu a vplyv hinduizmu ), Svätyňa ľudu  v Guyane (900 samozavraždených členov sekty -1978, kresťanstvo + socialistické idey), Chám ľudu vo Švajčiarsku - 48 mŕtvych (vesmírna ezoterická ideológia), Islamský štát, Taliban, Boko Haram - tisíce mŕtvych (islam). Celkom trefný film, ukazujúci, kam zdanlivo nevinné odovzdanie sa sekte hlásajúcej spásu a rozdávajúcej, zrejme narkotikom napustené, hnedé muffiny môže viesť. ()