Torchwood

TV spot 2
Velká Británie, (2006–2011), 35 h 2 min (Minutáž: 47–60 min)

John Barrowman, Eve Myles, Gareth David-Lloyd, Burn Gorman, Naoko Mori, Kai Owen, Tom Price, Olivia Hallinan, James Marsters, Mekhi Phifer, Alexa Havins (více)

Torchwood. Mimo dohled vlády, více než policie. Vyhledává na Zemi mimozemský život, vyzbrojuje lidstvo pro budoucnost. Ve 21. století se vše změní... a na to se musíte připravit. Torchwood Institute je tajná organizace pod záštitou OSN. Založila jej královna Victorie již v roce 1879 a rozhodla se vytvořit úřad pro výzkum technologií, dokumentování a boj s nepřátelskými mimozemšťany. Děj seriálu se odehrává na základně Torchwood Three ve městě Cadriff ve Velké Británii a jedině zde ze všech čtyř základen Torchwood se monitoruje tzv. "díra v čase a prostoru". Třetí Torchwood vede pět lidí, jejichž vedoucím skupiny je kapitán Jack Harkness, o kterém se dozvídáme velice málo informací. Zůstává tedy zdrojem tajemství, na které se pomalu snaží přijít nová členka skupiny, bývalá policistka Gwen Cooperová. (A.L.E.S.)

TV spot 2

PogoJoe

1. série: 3,6/5 - Velice nevyvážené - výborné epizody se střídají s nudnými či trapnými. | 2. série: 3,5/5 - podobně jako v 1. sérii: lahůdky střídají nudné blivajzy bez chuti a nápadu. | 3. série: 4/5 - jeden příběh rozdělený do 5 hodinových epizod se celkem povedl. Zajímavý nápad s dětmi "We are coming", i když rozuzlení docela skřípalo. | 4. série: 4/5. Zajímavý nápad, přesun do USA (většina děje), nové postavy - Rex je fajn, Esther v podání blondýny, která neumí hrát, bohužel působí trapně. Také je to místy příliš roztahané - max 8 epizod by bohatě stačilo. Autoři naznačili můstek k pokračování, to se však bohužel již neuskutečnilo... ()

Laerry

Konečně nekorektní sci-fi seriál, který se obejde bez tunu patosu a patriotismu, jak nám to doposud představovali amíci, když jim šlo o záchranu naší Země před "šmejdem z vesmíru". Torchwood tu byl dříve než nějací Men in black a jim podobní "profíci". Tenhle seriál je dospělou eRkovou podívanou pro milovníky Whoverse, jenž dala zrodit skvělému charakteru v podobě Jacka Harknesse - aneb dokonalá ukázka nesmrtelnosti - ani když jste rozcupováni na maličké kousíčky, tak to ještě neznamená, že jste mrtví... Těším se na Miracle day!!! ()

kareen

Doctora Who miluju, ale spin-off ve mně bohužel už takové nadšení nevyvolává. Přitom jsem se snažila si ho oblíbit a s každým dalším dílem jsem čekala, kdy už přijde ta pomyslná jiskra, která mě nakopne k tomu, abych se těšila na další díly a nakonec si seriál i zamilovala a ono pořád nic. Nevím, čím to je...možná tím, že v okamžiku, kdy doctorovo universum ztrácí všechnu tu povznášející fantasii, a ironickou nadsázku a přechází na striktně vážnou notu, ztrácí u mě velký kus přitažlivosti a dokonce i originality. Ano temnota je věc, kterou na seriálech velmi oceňuji a tady je jí požehnaně (co se týká rukavice a oživování, přechází to dokonce do morbidity) ale já mám zkrátka kapitána Harknesse raději jako bezstarostného, šarmantního vtipálka a ačkoliv mám docela ráda Eve Myles, tady mi její postava nebyla dvakrát sympatická, o jejím manžílkovi ani nemluvě. Příliš nepomáhá ani změna místa, tam kde se Doctor vesele prohání po celém vesmíru, v časech minulých i budoucích, tam se Torchwood musí spokojit s nevýznamnou dírou v Anglii. Za co má pro mě spi-off malé plus, je to, že se nebojí nechat své postavy umírat i nevýslovně trpět i za svoji sexuální otevřenost, což je při Jackových milostných preferencích více než příhodné. Netvrdím, že je Torchwood špatný seriál, ale mě příliš neoslnil. ()

type_B

První díly opravdu působí poněkud naivně. Když je i přesto dokoukáte a podíváte se na seriál jako celek s určitým odstupem, začne se jasně rýsovat, že postava Gwen je stejně důležitá jako cpt. Jack. A právě vývoj osobnosti Gwen - od naivní hloupoučké po ostřílenou drsňačku nekompromisně bránící vlastní postoje a zájmy - je jakousi paralelou k celému seriálu. Od prvních, ne úplně komplikovaných dílčích zápletek, se seriál přehoupe k sérii osobních i světových krizí, které mají se začátkem společného jen málo. ()

vitajak

Hodnocení 1. série: 1. Everything changes - 60%, 2. Day one - 60%, 3. Ghost machine - 60%, 4. Cyberwoman - 20%, 5. Small worlds - 80%, 6. Countrycide - 60%, 7. Greeks bearing gifts - 40%, 8. They keep killing Suzie - 60%, 9. Random shoes - 60%, 10. Out of time - 60%, 11. Combat Battle - 40%, 11. Captain Jack Harkness - 60%, 12. End of days - 60%. ()

• John Barrowman  a Eve Myles jsou jediní herci, kteří se objevili ve všech epizodách. (Missa08)
  • V 9. epizodě 1. série s názvem "Random Shoes" ve chvíli, kdy Gwen (Eve Myles) navštěvuje videopůjčovnu, běží právě v tamní televizi první díl BBC dokumentu Putování s dinosaury (od r. 1999) "New Blood". (MsUtahraptor)
  • V epizodě Coutrycide se nevyskytují žádné počítačem vytvořené speciální efekty. (PanCitron)

Doctor Who se objeví v novém seriálu

Doctor Who se objeví v novém seriálu

26.09.2016

Jak možná víte, Doctor Who cestuje časem už od 60. let. Televizní legenda se zatím dočkala dvanácti inkarnací a došlo i na několik spin-offů, zejména drsný Torchwood a rodinná Dobrodružství Sarah… (více)