Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Sci-Fi

Recenze (824)

plakát

Memoria (2021) 

Má to jistý meditativní náboj a je to něco neokoukaného, ale třeba takového Verbala by z toho chytl psotník. Jsem zvyklá na pomalé artovky, ale tady občas kamera zaměřila scénu na tak dlouho, že by nezúčastněný kolemjdoucí myslel, že mám na obrazovce spořič. Tildu Swinton jsem v takové, téměř normání, roli ještě neviděla, ale svědčí jí to.

plakát

Harrison Bergeron (1995) (TV film) 

Vonnegutovu povídku jsem nečetla, ale tohle mi hodně připomnělo Konec civilizace od Huxleyho. Na televizní poměry hodně slušný, což platí i pro herecké obsazení.

plakát

Hranice (2023) 

To je těžké… Hranice patří k filmům, které reflektují něco palčivě současného a jako takový bude vyvolávat emoce, buď pozitivní, nebo negativní. A pokud stojíte, jako já, někde uprostřed, přiměje vás to ještě k většímu sáhnutí si do svědomí. Každopádně, ať už se rozhořčujete, že jde o sluníčkovou propagandu, nebo smutníte nad necitelným obrazem západní civilizace, pochybuji, že vám bude film lhostejný. Už jen proto, že Agnieszka prostě točit umí.

plakát

Strážci (2024) 

Nejlepší na tomto snímku je ten nápad, ale to je bohužel asi tak všechno. Možná je chyba, že jsem na to koukala odpoledne za světla, ale nejen že mi to nepřišlo vůbec strašidelné, dokonce jsem necítila ani žádné napětí. Za Dakotu a pohádkový motiv bych možná přihodila hvězdičku, ale pak přišel ten směšný konec, SPOILER kdy hrdinka příšeře třemi větami promluví do duše (prozradí velké tajemství, které divák pochopil už dávno před tím) a ta hned potom, za tři vteřiny, úplně procitne a změní své chování.

plakát

Rodinná aféra (2024) 

Tak aby bylo jasno, ty tři hvězdičky jsou jen a pouze za Joey King, jejíž postava prostořeké asistentky mě docela bavila a taky za sem tam nějakou hlášku, parodující manýry sebestředné hvězdičky, ale i z toho se dalo vytřískat o mnoho víc. Dál už je to jen bída. Zacu Efronovi stárnutí moc nesvědčí, protože když člověk pomine vizuál a zaměří se na herecký výkon, tak to není nic moc a Nicole Kidman sice vždy byla naopak skvělá herečka, jenže pak si to zkazila tím výletem na kliniku plastické chirurgie, který jí z obličeje smazal veškerý výraz. Nejhorší na celém filmu byl ten jejich mdlý románek, u kterého jsem měla pocit, že se nenudím jen já, ale i sami herci a vůbec komplet celý štáb.

plakát

Náhlý strach (1952) 

Luxusní kočkomyší noirovka. V hlavní roli hypnotické oči Joan Crawford, výborná hra světla a stínů a závěrečná nervydrásající půlhodina.

plakát

Smršť (2024) 

Pár Karikových knih jsem přečetla, ale tuhle zrovna ne, takže se přiznám, že jsem měla trochu problém pochopit závěrečnou pointu (a zdá se, že nejsem zdaleka jediná), i když mám svoji mlhavou teorii. Ovšem, na rozdíl od zdejší většiny, nejsem ze snímku zdaleka zklamaná. Líbí se mi horrory, které vychází z psychologických vnitřních běsů propagandistů, zvláště, když jsou podpořeny kvalitními hereckými výkony a ponurou atmosférou. A především mi to přišlo opravdu strašidelné, pořád jsem měla vtíravý pocit, že někdo na hlavního hrdinu v pozadí číhá nebo ho pozoruje.

plakát

Na cestě s mámou (2022) 

V hlavních rolích vyprahlá Islandská krajina a absurdní černý humor. Tragikomická černobílá artovka o zmařeném životě a poslední synovské vzpouře, okořeněná svébytnou atmosférou, minimalistickou hudbou a několika surrealistickými výjevy.

plakát

Vražda - Série 1 (2007) (série) 

K legendárnímu seriálu jsem se dostala až teď, ale o to víc jsem si ho užila. Tohle je prostě extra třída kvalita, na které se mi líbilo snad úplně všechno. Příběh, postavy, různé úhly pohledu, různá prostředí i herci, především Sofie Grabol a Lars Mikkelsen, v roli radního pro školství. Bavilo mě hádat vraha, pouštět si jednu epizodu za druhou a ani mi nevadilo občasné natahování a také (přiznávám) trochu zbytečnější zvraty. Také jsem uvítala, že hlavní vyšetřovatelka není žádná alkoholička, nemá aspergerův syndrom a ani ji nepronásledují žádní vnitřní běsi, jak to tak u severských detektivů bývá zvykem. Komisařka Sarah je jen hodně umanutá v řešení případů a zanedbává kvůli tomu svoji rodinu. Hm… Každopádně, bavilo mě to nehorázně a rozhodně jdu i do druhé a třetí série.

plakát

Přišla v noci (2023) 

Pro mě docela zklamání. Jo, baba byla na zabití, ale k tomu slibovanému horroru to mělo pěkně daleko. Asi jsem čekala něco krapet nápaditějšího.