Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

Diskuze

TaanStari

TaanStari (hodnocení, recenze)

Hmm... Já vždycky myslel, že MODOK je Mandarinův poskok a tudíž především Iron Manův nepřítel. Ale vůbec by mi v Kapitánovi nevadil, obzvlášt kdyby ho hrál Peter Dinklage.

Jokerman1

Jokerman1 (hodnocení, recenze)

nepripominalo vam to troska hru "return to castle wolfenstein" z roku 2001 ?? :)

Jokerman1

Jokerman1 (hodnocení, recenze)

AndreyCSFD (hodnocení, recenze)

LokiZombie: Co se týče Shii, tak máš pravdu. Třeba Wall street jsem mu absolutně nevěřila, když seděl na těch finančních schůzích tak absolutně neměl ponětí, která bije:-)
Greenpeacak: Každý US  hrdina má rád srandu, jak by pak mohl hláškovat a nosit divné hadry :-)

LokiZombie (hodnocení, recenze)

Greenpeacak: Světová velemoc stvoří dokonalého arijce, aby to natřel těm, co nechtějí nic jiného než dokonalé arijce a stát se světovou velmocí:-D:-D

Greenpeacak (hodnocení, recenze)

AndreyCSFD:  Výraz jeho tváre ma pocitom, že má rád humor a srandu moc nenaplňuje : ) LokiZombie: Optimus prime by sa išiel hanbiť niekam za Slnko, tak by ho Cap vypráskal :) . Čo zmôže taká veľká kopa kovu a energomu proti vibrániu a šarmantnému účesu ? ???

LokiZombie (hodnocení, recenze)

Greenpeacak: to by ho optimus prime použil jako golfovej míček:-D...
AndreyCSFD: díky, no Shia je hlavně všude takovej praštěnej posera, myslím že mu ve filmech sebevědomí moc nesluší:-D

AndreyCSFD (hodnocení, recenze)

Greenpeacak: Tak to mu asi jde ztuha:-D, ale on je v jádru Mira Dušín a nějakou srandičku pochopí:-)LokiZombie: neskutečně výstižné. Mno ale Evans je větší  fešák než Shia:-)

Greenpeacak (hodnocení, recenze)

LokiZombie: Len aby to nevzal osobne a nepomstil sa ti , keď už je on taký AVENGER ! xD

LokiZombie (hodnocení, recenze)

Greenpeacak: snad se nikdo neurazí, mám ke kapitánovi jakožto významné postavě v dějinách komiksu respekt, ale myslím, že je to prašť jako uhoď, jestli Transformers nebo Captain. Popcorn mi vždycky chutná stejně:-)

Greenpeacak (hodnocení, recenze)

Chudák Kapitán Amerika sa musí v ľadovci obracať xD ....na jeho diskusii preberáte Transformers ...tsss !

AndreyCSFD (hodnocení, recenze)

LokiZombie: No co - Čmelda nebo ho mohli překřtít na Včeloucha popř Trubce :-D. Ono je to těžké, když Bumblebee je čmelák. Nechápu proč mu nemohli dát jméno třeba Sting (žihadlo):-)

LokiZombie (hodnocení, recenze)

AndreyCSFD: ale tak čmelák potom taky neni zrovna důstojné jméno pro obrovskýho robota:-D

AndreyCSFD (hodnocení, recenze)

LokiZombie: já ti ani nevím, ale zní mi to strašně směšně. TaanStari: Tak u X men co jméno to unikát :-)))
 Proto na tyhle filmy chodím zásadně v orig. i za cenu 2D:-)

AndreyCSFD (hodnocení, recenze)

Rouder: V podstatě souhlas.  6. pád Bumblebeeho je za trest:-) A Chewie je prostě Žvejkal:-)

Rouder

Rouder (hodnocení, recenze)

Já osobně jsem pro překlad jmen a to především ne kvůli jménům samotným, ale kvůli znění celé věty. Takový Nebojsa nebo Čmelák se mnohem lépe skloňuje a následně zní dobře v rámci české mluvy jako takové. Když vezmete mnoho anglických jmen a zkusíte si projít ve větách všechny pády, které čeština má, tak to často zní velmi krkolomně. Navíc to nejsou přímo jména, ale přezdívky či kódová označení. Matt nemá strach a tak si říká Nebojsa. Toto auto je žluté, říkejme mu Čmelák. A správný překlad není totéž jako doslovný překlad. Železný muž zní dementně, ale Železňák bych si klidně dokázal představit. Vždy záleží na tom, jak kvalitní je konkrétní překladatel a jak moc si s tím dokáže pohrát. A důležitou roli hraje také zvyk, pro někoho je velkej chlupáč zásadně Chewie a jiný nedá dopustit na Žvejkala

erique

erique (hodnocení, recenze)

ja by som k tomu dodala asi len tolko...chcelo by to film ktory by u mna vyvolal ten davno nezazity wow efekt...ja viem som trapna ale co uz....

Kicker

Kicker (hodnocení, recenze)

Komentář si raději odpustím. I když pro mě film je asi na 3 hvězdičky, možná i 4, protože svůj žánr splňuje velmi dobře, tak si nemůžu odpustit kritiku za konec filmu. Chápu, že se v dnešní době dělá vše proto, aby mohl být natočen druhý díl a tak konce vždy jsou tak nějak otevřené, ale když už tam měli téměř všechna "klišé" amerických filmů tak mu mohli dopřát to blbé rande. :P Film má tak 7-8/10, za ten konec se mi chce dát, ale skoro i 6/10.

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)