Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

Monini

Možná bych to i na ty 4 hvězdy vytáhla, ale závěr jsme prostě nestrávila (spoiler - ano, myslím operaci srdce). Navíc vzpomínky Johnova otce z jedničky se moc neshodovaly s post-apokalyptickou skutečností (snad) posledního dílu. Jinak jsem čekala, že film bude postaven na Johnu Connorovi (tak jako ostatně všechny díly předtím - myslím i jedničku) a to rozhodně nebyl. John je jen jakýmsi ukřivděným pěšáčkem, kterému přidává na vznešenosti a váženosti pouze velmi dobře známý obličej Christiana Bala (který opět dokazuje, že výborně zahraje snad opravdu cokoli). Film je postaven na dosud neznámém Marcusovi, v jehož roli je Sam Worthington opět k sežrání - ale to už jen tak do počtu, protože fakt, že Sam je neskutečně přitažlivý mé hodnocení filmu rozhodně neovlivnilo ;-) ()

gunko

Film sa snaží dodržiavať dejovú líniu, ktorú mu predchádzajúce časti načrtli. Vykresľovanie deja je postupné a pôsobivé, žiadne dejové spory, ktoré by odporovali príbehu som nepostrehol. Taktiež sa snaží priniesť niečo nové pre budúce časti, nežne slávu len zo svojich predchodcov. Pár nedomyslených vecí, ale to sa už pri tak komplikovaných a mnoho dejových sériovkách stáva. Pre mňa takmer plná spokojnosť, 95%. ()

Priest

Velice zajímavé pokračování, ve kterém se podíváme do zuřící války mezi Skynetem a Odbojem. Veliké překvapení pro me byl nový T-800, který měl lidské orgány. ()

romanz123

Od "T4" jsem toho moc nečekal, ale první zhruba dvě třetiny filmu se mi líbily, mělo to slušné tempo, bylo to určitě vizuálně působivé a mělo to i jakous-takous atmosféru. Závěr už ale byl na můj vkus příliš "happy", lidé to měli příliš snadné a až příliš se vytrácela logika. Celkově to není špatný film, ovšem z celé série je (dle očekávání) nejslabší. Pevně doufám, že žádný "T5" už natočený nebude, tato série už je podle mě vyčerpaná a nezaslouží si další rozmělňování. ()

Palizer

Terminator to je moja srdcovka, ale toto bolo sklamanie! Kde je pôvodný dej. Pán McG zabudol? Ako u mnohých filmov: actions, effects,.... that´s all? Nechapem ako moze niekto takto pokazit tento kultový snímok. Ja len dúfam, že päťka vylepší skore. ()

Esquirol

Miluju filmy o Terminátorech a fakt hodně jsem se těšila na Christiana Balea jako Johna Connora. Doufala jsem, že se této role zhostí tak výtečně, jak se zhostil ztvárnění Batmana. Bohužel ale ani jinak vždy perfektní Christian Bale či hvězda hitu Avatar Sam Worthington nedokázali zachránit dost slabý scénář! .. Pokud je v plánu další Terminátor, modlím se za to, aby ho opět točil James Cameron!! ()

Stinger78

Tak u tohodle filmu jsem dlouho uvažoval, jak to ohodnotit... V jednu chvíli jsem byl pro 4 hvězdy, , pak zase pro 3, a zase dokola... Nakonec tři a důvodem je to, že s původním termošem to má společného snad jen hudební motiv a Johna Connora. Jinak je to už jen natahování a ždímání dobrého jména série. Co musím ocenit, je skvělý výběr herců, Bale je schopný zahrát cokoli a kohokoli, Worthington je eso budoucnosti a v menší roli stále démonický Michael Ironside. Co v podobných filmech s časovou osou už pomíjím, je uvažování nad hloubkovou logikou. Ano kostra sedí, ale kdybych chtěl , najdu bambilion chyb. Neuvažuju, nepřepínám a jen se zajímám o konec. Ale už teď se děsím pátého dílu... ()

machaceko

První díl ze sci-fi série, kde v hlavní roli neuvidíme Arnolda Swarzeneggera. Již úvodní titulky na mně zapůsobily zvláštním, trochu depresivním dojmem, který mně neopustil v průběhu celého děje odehrávajícího se v ponuré post-apokalyptické krajině. Tento snímek nelze, co se týká kvality, ale ani děje, srovnávat s předchozími díly. Ve filmu je použito množství nejrůznějších strojů – terminátorů, děj je dostatečně dynamický a výkony hlavních aktérů stojí taktéž za zhlédnutí. ()

Chlo0opek

Bohatě stačí 1. dva díly, tohle už je pouze nadstavovaná kaše. I když jistě akční, ale chybí tomu ta správná atmosféra např. 1. dílu. ()

raadec

Ztráta času. Film je neosobní, jednotlivé akční scény jsou sestříhané a slepené, žádný příběh, žádné emoce. Kromě jmen hlavních hrdinů pro mě film nemá žádnou spojitost s dokonalým T1 a 2 od Camerona. ()

Jartian

takhle zkurvit jednu z ikon moderního filmu. Jak mohlo někoho napadnout dát do pracek režii McG. Vždyť ten člověk je diletant a neumělec. Z asi posledního pokračování nadělal jen hromadu sraček. Vyzdvhnu třebas jen jednu pašáž která mi utkvěla v hlavě až do teď. Kdy buchta pustí Chris. Bale z okovů na základně rebelů po přesvědčujích třech větách. Tady a i jinde nás diváky McG staví na úroveň intelektuální vyzrálosti sebe sama, tedy dementa bez špetky úcty. Dvě hvězdy za solidní apokaliptyckou scenerii ()

pirate

Z terminátořích filmů mi tento přijde nejslabší. Čekal jsem "šťavnatější" bitvy se stroji. Ale má ještě čím upoutat a zabavit. Jedna z těch dobrých věcí jsou například nové druhy Terminátorů. Není k zahození. ()

jkomar21

Tak jsem to právě shlédnul podruhé. Po první projekci jsem byl zhnusen a dal jsem pouhé dvě hvězdičky, ale teď musím dát vyšší hodnocení. Při prvním shlédnutí jsem od toho očekával obrovské maso, konečně budoucnost, postapokalyptická vize atd....teď, když jsem od toho vůbec nic neočekával mě to naopak poměrně nadchlo. Až na toho digitálního Arnolda to bylo vlastně docela super. Triky dobrý a vlastně jsem se vůbec nenudil. Čtyři hvězdičky s odřenýma ušima, ale musí se na to pohlížet ne jako na pokračování Cameronových Terminátorů. ()

teseth odpad!

Zplácanina, která nemá pořádně co nabídnout krom trocha akce. Herecky nenadchne, scénáristicky nasere a trikově nepotěší. Vytočilo mě i to, že film se moc nezabývá svýma předchozíma dílama a dopouští se hromady chyb vůči svým starším bráškům. Na závěr je to zakončeno nejsračkoidnějším klišé v dějinách filmu. ()

Mr.Sock

Nepáčila sa mi už trojka, ale po zhliadnutí tohto som pochopil, že trojka bola vlastne ešte celkom dobrým a dôstojním pokračovaním ... ()

Raziel811

Porovnávat film s původní trilogií, respektive spíš jen s prvním a druhým dílem je zavádějící. Toto je zkrátka film nového milénia. Pro mě osobně na původních filmech byl dobrý jen Arnold, ale režie nic moc. Tu McG zvládl lépe. Sice Sam Worthington je docela iritující, ale Anton Yelchin i Bale jsou v pohodě. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013