Režisér a scénárista Frank Darabont, známý především filmovým zpracováním románů Stephena Kinga Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle divákům nyní představí další zpracování povídky Mistra hororů. Výtvarník David Drayton (Thomas Jane) se společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) a nepříjemným sousedem Nortonem (Andre Braugher) ráno po neobvykle silné bouři vydávají do nedalekého městečka nakoupit zásoby. Krátce po jejich příjezdu supermarket obklopí hustá a tajuplná mlha, která, jak se zdá, v sobě ukrývá cosi vražedného a děsivého… Ještě větší zlo se ale ukrývá v duších obyčejných lidí, kteří jsou postaveni tváří v tvář zoufalé situaci. Hrůza se pozvolna ale jistě prodírá na povrch... (oficiální text distributora)

jenik71

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet a dost možná ještě dál ... Ne, nežije Rákosníček, ale několik vystrašených osob uvězněných v supermarketu, kterým mlha a cosi v ní ukryté, nedovoluje odejít pryč. Zdařilý atmosférický horor, ve kterém mě ale neskutečně štvala dáma posedlá bohem. Lépe řečeno - jejího pánbíčkaření tu bylo až zbytečně moc. Jinak ovšem povedený kousek, kterému nechybí napětí a dost šokující závěr. ()

zolo23

Júj tak toto sa Frankovi Darabontovi naozaj podarilo. Nie horor,ale psychologickodramatické sci-fi jak vyšité. Skvelá réžia,kamera a zvlášť hudba(pri poslednej scéne som mal z nej zimomriavky) dáva tejto snímke nálepku DOKONALOSŤ. ()

BlackTom

Od Darabonta som čakal oveľa viac. Atmosféra á la Vojna svetov / Úsvit mŕtvych, otrasní herci na čele s Thomasom Janeom a nuda, nuda a ešte raz nuda. Klišé strieda klišé (ten najväčší páprda to vie samozrejme so zbraňami najlepšie), všetci majú smrteľne vážne ksichty a celé to klincujú zmätené dialógy. Och, skoro som zabudol na neznesiteľnú bigotnú kresťanku... Takže som sa poučil - Darabont a Kingova predloha nemusí vždy znamenať dobrý film. ()

ImNotThere

Až moc přechválený horor, řekla bych. Řadím ho do naprostého průměru a jen pro to, že to točil nějakej Darabont nebudu dávat vyšší hodnocení, to ani omylem, protože The Mist si ho prostě nezaslouží. Když na tím tak přemýšlím, tak už kvůli tomu, že to režíroval jindy skvělý Darabont bych Mlhu měla šoupnout do lehkého podprůměru. Mimochodem, dle mého názoru je to bohužel jedna ze slabších Kingovek, které jsem zatím četla, ale přesto jsem doufala, že film se povede, Co měly znamenat ty triky? Otravná Marcia G. Harden? Je to prostoduchá vykrádačka všech možných zombie hororů, a to i co se charakteru postav týče: 'Prostě počkáme v krámu, až se to uklidní a do tý doby to tady budeme sekat na kaši!?' nebo 'Bůh vás, kacíře, zatratí?' A kde je ksakru nějaká originalita? Tady snad ani nejde o pozorování lidí v krizové situaci, takhle idiotsky by se nechoval nikdo. Viděla jsem mraky lepších hororů, než je tenhle shit a kolikrát měly zbytečně přísné hodnocení. Spoustu herců bych nahradila jinými kapacitami a Thomas Jane asi navždy zůstane u 'béček'. Ocením jedině konec a jsem v údivu, že jsem se ho přes všechnu trapnost vůbec dobrala - je to jediné světlé místo vypadající, jako úryvek z úplně jiného filmu a jako krátkometrážní snímek by snad i obstál. ()

cachina

Snímek je vlastně směsicí hororu a komorního dramatu. Skupina lidí je uvězněna v supermarketu, který obléhají nestvůry. Po nějaké době se už mezi vězněnými návštěvníky obchodu začínají projevovat neshodym, které vyvolává fanatická věřící, kterou každý divák musí nenávidět už od pohledu a přeje jí, aby byla co nejdřívě potravou pro hmyzáky. Je pravda, že příšery jsou trochu béčkově vytvořené a vysvětlení jejich existence je trochu přitažené za vlasy, ale vše zachraňuje atmosféra a především TEN konec, z kterýho se budu ( určitě nejen já) vzpamatovávat ještě dlouho!!!! Darabont prostě umí.....Ale kdyby film neskončil, tak jak skončil, nevim nevim, jestli by měl tak vysoké hodnocení.....SPOILER: některé filmy končí špatně, ale tento nejhůře jak jen to je možné. ()

manonfire

Mínusy: Filmu by prospělo ubrat čtvrthodinku z marketu a věnovat jí exteriérům. Také členění nakupujících na spřáteléné a znepřátelené bylo dosti vzorcovité a očekávatelné. Při tvorbě monster a potvůrek to dle mého chtělo více zapojit fantazii a ne pouze zmutovat pozemské zdroje fauny. Plusy: Přestože vše vypadá tak, že kladní hrdinové dojdou záchrany, a falešně se obracející k bohu nikoliv, tak závěr vše postaví na hlavu. Takže čtyři jsou povinné již jen za skvělé, byť cynické zakončení. Totální záporák Marcia Gay Harden byla výborná a její postavě chyběl snad jen pravidelný sex, což se projevilo v jejím bezchybném mesiášství. 80% ()

Wbcko

Film na mne, vyjma poměrně silného závěru působil takřka bez emocí. Mlha nevypadala ani tajmně (škoda), špatně zpracované příšery nijak děsivě a bohužel ani atmosféra v obchodáku nebyla dostatečně depresivní abych se mohl s postavami zžít a cítit s nimi. Fanatická věřící působila značně otravně (to bylo, přiznávám se bezmučení, asi hodně ovlivněno dabingem-stydím se, ale neměl jsem jinou možnost)-, hlavní hrdina byl sice drsnák, ale ne tak charismatický, aby ve mně vyvolal silnější sympatie... Prostě celkově nic moc. Nevím jestli to bylo mým rozpoložením, nebo kvalitou snímku, nicméně jsem čekal o hodně víc. ()

NDroo

Peklo, pořádně mě to pohltilo a závěr mě naprosto dostal! A jako fanoušek Half-Lifeu tomu musím dát plný počet... ()

navorski

Pohledný, nepříliš úspěšný malíř se přirozeně stane nejstatečnějším a nejchytřejším z celé party, aby organizoval odboj a chránil svého syna, s čímž mu pomáhá náhodná pohledná blondýnka. Ne že by tam chyběla atmosféra nebo myšlenka, ale nějak jsem čekal něco víc překvapivého. Supermarket plný sociálního dramatu je sice super nápad, ale až moc nápadně to celé připomíná Úsvit mrtvých. Lekaček naštěstí nebylo tolik, ale když už byly, tak se daly čekat předem. Bylo to prostě moc jasně čitelné. Jediné, co mě na filmu překvapilo, jsou nadšená hodnocení mých oblíbených uživatelů :-) ()

TroiMae

Nějak zbytečné, včetně konce, který byl předpokládaný… Dvě hodiny… kdy jedna skupinka třeba půl hodiny přesvědčuje druhou, že má ve skladě chapadlo… než by ho přinesla… prototyp náboženské fanatičky… vlastně je to celé poskládané z jednotlivostí, které jsme viděli jinde lépe… všechny postavy mi byli ukradené… a celé pověšené na kostru Silent Hill (fanatička, dítě, sirény, mlha…atd. atd.). Tak jako televizní snímek by to snad bylo „hustý“. ()

Linkyc

Osobně nevím, co přesně bych měl napsat, abych si tady zbytečně nevyléval srdíčko s myšlenkami a názory, které tu už máme XY-krát. Co tedy říct? Film je opravdu věrně natočen tak, jak bych očekával, že by se za dané situace mohla chovat skupinka jedinců čelící bytostem z jiné planety. Přidejte si k tomu skvělé herecké výkony, uzavřené prostředí supermarketu, paniku, víru v Boha a máte recept na skvělý film. A tak to skutečně celé funguje. ()

Aqualung

Nejdřív jsem čekal cosi na způsob The Fog, kterou znám a je parádní. Tohle mne dost překvapilo, ale v dobro-strašidelném smyslu slova. Jde o slušný pokus o sondu do psychologie skupiny lidí, kteří jsou vystavení děsivé konfrontaci s neznámým, iracionálním a agresivním okolím. Snahy o racionální kroky v nepředvídatelných podmínkách, které vždy nesou smrt, a sice v té nejhorší formě. Jednotlivé postavy se projevují odlišně, najdeme celé spektrum reakcí od hysterie, agrese, šílenství, racionalitu, zoufalství, psychopatii, charakter, vraždění, rezignaci....,prostě lidské ZOO. Inu v tom, co se dělo kolem samoobsluhy, a také v ní se dalo očekávat vše A režisérovi se to podařilo slušně. Jen ten závěr s pokusem o únik ústí do....no do nikam.. Slušný film. ()

Pecival

Poměrně zvláštní kombinace psychologie postav a totálně béčkových potvor. Ten film si umím představit bez nich a myslím si, že v tomto případě by fungoval lépe díky onomu pověstnému "děsu z neviděného". Akce je vůbec taková všeljaká, Darabont si tu zrovna v kramflecích jistej nebyl, ale zbytek se mi líbil takže spokojenost. A konec je samozřejmě ultimátní. ()

Philoun1

Film jsem si pustil hned potom co jsem dočetl knihu a musím říct, že z něj mám rozporuplné pocity. Líbilo se mi, že se držel předlohy a nic moc nepřibarvoval, atomosféru měl dobrou, ale ten konec z toho prostě nevím jestli dát díky němu 4* nebo kvůli němu 3*, ale otevřený konec knihy se mi líbil více tohle bylo dost psycho. ()

Trapper33

Nestvůry jsou tuctové a řekl bych, že kdyby se vůbec neukázaly, bylo by to lepší. Nicméně to co tento film dělá tak dobrým je to napětí a atmosféra. Závěr je jednoduše výtečný! ()

Tejkina

Vzhledem k tomu, jak všichni vychvalovali konec, jsem asi čekala něco trochu více, ale jinak moc povedený snímek. Dokonalé vykreslení společnosti, jsem přesvědčena, že by se lidé v takové krizové situaci chovali přesně jako ve filmu. Možná mi trošku chybělo nějáké vysvětlení těch příšer, ale jinak jsem moc spokojená a ani chvíli jsem se nenudila. Závěr je smutný. ()

jefff

Vlastně to bylo fajn, dobře se na to koukalo, i když nějaký hlubší zážitek jsem z filmu vlastně neměl. Na to jaké režisérské eso se pod tím podepsalo, mi to přišlo bez jiskry. Triky asi odpovídající době, ale na mě působili i tak dost lacině. Víc než horor je Mlha psychodrama, jehož pojetí mě moc nebavilo. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi