Režisér a scénárista Frank Darabont, známý především filmovým zpracováním románů Stephena Kinga Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle divákům nyní představí další zpracování povídky Mistra hororů. Výtvarník David Drayton (Thomas Jane) se společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) a nepříjemným sousedem Nortonem (Andre Braugher) ráno po neobvykle silné bouři vydávají do nedalekého městečka nakoupit zásoby. Krátce po jejich příjezdu supermarket obklopí hustá a tajuplná mlha, která, jak se zdá, v sobě ukrývá cosi vražedného a děsivého… Ještě větší zlo se ale ukrývá v duších obyčejných lidí, kteří jsou postaveni tváří v tvář zoufalé situaci. Hrůza se pozvolna ale jistě prodírá na povrch... (oficiální text distributora)

zsvmasar

Neskutečný film o 60 chlapoch, kteří se vydávají za podzimního rána pěšky na Hostýnek, přičemž nevědí, co jich všechno na cestě ještě čeká. Film "Mlha" se setkává s vlastními zkušenostmi jednodlivých mužů, kteří očekávají spoustu nových dobrodružství, počínaje dlohou chůzí s igelitků v ruce, nebo celodenní chůze v dešti v teplákoch. Ovšem první Mlha začíná už v Kašavě pod Rablinů, kdy už polovina chlapů má trojku na budíku, ale ta skutečná Mlha se ukáže až ke konci filmu, kdy už všichni dorazí do cíle a kdy je Pepa Němeček všecky pozve na svůj pokoj - tam se setkává teprve člověk s opravdovou Mlhou. Za mě 5 hvězd. ()

SamGee

Keď sa uvádzajú do kín filmy natočené podľa kníh Stephna Kinga, nie vždy sa vydaria. Existujú ale výnimky, ktoré dokážu okamžite zožať úspech. Tento film by som zaradil do tej druhej skupiny. Príbeh o hmle, ktorá prináša so sebou smrť a sú v nej uväznení obyvatelia malého mestečka, je jedinečný. Dokázal nakombinovať strašidelné scény s dramatickými momentami. Pochvalu odo mňa získava neočakávaný zvrat na konci filmu, ktorý vo vás vyvolá smútok. Herci v tomto filme zvládli zahrať postavy s ľahkosťou, ale najväčší potlesk dávam hercom Thomasovi Janovi a Marcii Gay Hardenovej, ktorí sa popasovali so svojimi rolami plnou parádou. Najväčšou škodou sú špeciálne efekty vytvorené pri netvoroch z hmly, ktoré sa by skôr hodili ku počítačovým hrám. Hmla je filmom, ktorá si vás zaujme vďaka napínavej atmosfére, desivým momentom a bolestnému záveru. Tento film zaručene nesklame fanúšikov Kingových knižiek a odporúčam ho vidieť tým, ktorí majú radi buď strašidelné príbehy, alebo tvorbu režiséra Franka Darabonta. Príbeh: 8/10 Herecké výkony: 7/10 Špeciálne efekty: 5/10 Celkovo: 7/10 ()

Grázl83

První hodina je poměrně ukecaná a má tak pomalé tempo při němž jsem se chvilkami nudil. Druhá polovina je o poznání lepší, hlavně mě zaujala proměna chování lidí. Film je spíše na lepší 3*, ale za geniálně natočený konec dávám 4*. ()

darthboal

Nástup "toho" v mlze na mě byl až příliš rychlý a zbytek filmu byl víceméně v jedné rovině, ale potom přišel fantastický závěr a byl jsem spokojen. ()

ViolaK

To vysoké hodnocení opravdu nechápu, aninjsem se nedodívala do konce, pouze stopážemi. Za mě jedna z nejslabších adaptací Mistra hororu ()

jackalsc

Ze dne na den se z pomatence stane vlastník obrovského stáda oveček. Ateisti->apokalypsa->tvrdí věřící. Jako vážně, co to mělo být? Klidně by jsme zapíchli i novorozeně, protože nějaká pomatená kráva, řekla, že to pán nařizuje. Tohleto je tak nereálné jako kdyby lidé v koncentračním táboře najednou začali věřit v boha. Nezdá se vám, že by to mělo být spíše obráceně? U takovýchto filmů je racionalita velice důležitá. Víme, že je venku něco hnusného, ale přesto nás to pořád táhne ven. Máme vše, potravu, jídlo a všechny blbosti. Ne, my musíme jít přes venek do drogerie, pro léky pro člověka, který už nemá žádnou šanci. V supermaketu totiž nemáme vůbec žádné léky. Prostě nic. Bylo zde hodně blbostí i celková repetetivnost. Venku příšera->musím jít ven->musím se nechat sežrat->musím co nejvíce křičet->ostatní mě musí slyšet křičet->ostatní taky budou chtít ven. Je přece príma se nechat sežrat :D Grafická stránka dobrá. Alespoň to dobře skončilo a nemáme tu nějaký nechutný happyend. ()

Zlty_Dodo

Horror to teda bol slaby, skor zaujali typy ludi a ich jednanie v stresovych situaciach.. no a koniec, ten tomu dal korunu teda :) ()

karnifex

Většina postav jsou spíš karikatury (navíc takové "americké"). Opravdu dobrý mi přišel až posledních pár minut filmu - jízda mlhou a závěrečné záběry - působily přízračně. ()

Gregor_Samsa

Ntwl, B-čko s áčkovejma parametrama, vypadá to jako schematická alien vyvražďovačka, ale ne, zamotá se to, lidské charaktery, mesiášství a pak 4 náboje na 5 lidí. Hustý, jsem rád, že jsem sosl a zkoukl. Zajímavej biják! [80%; 2022-02-12 Home sweet home] ()

Emperor1

Největší peklo a psycho se neodehrává tam venku, ale uvnitř obchoďáku, přímo mezi jeho uvězněnými obyvateli. Závěr filmu perfektní, i když bych dal přednost jiné pointě. ()

Igy007

No jo, já nevěděla předem, kdo tohoto Kinga režíruje. Protože kdyby jo, počítala bych s velkou náloží. Ale dozvídám se to až teď, poté, co mi konec filmu ustřelil vrchlík, málem jsem se  z toho po.... a mám úplně suchý patro. Ten Darabont je mrcha saďourská; začne si hezky nenápadně, jako že tuctovka horor, pak to chvíli vypadá, že umřeme nudou u pokladny ... a pak pic, bum, prásk, zleva, zprava ! A vůbec nejde o ty příšerky, ty byly z toho všeho nejmírnější. A ten konec ! :OOO ... Z toho zážitku se budu sbírat pěkně dlouho ... ani nevím, do jakého žánru bych to zařadila. ()

Fender

Výborná mrazivá atmosféra, která mě natolik pohltila, že ve mě vytvořila pocit strachu, kdykoliv si to kráčím do Coopu při mlhavém dni, to je opravdu humus. Film má mnohem lepší konec, než předloha, diváka to naprosto srazí na kolena. ()

Lendak

Na prvý pohľad sci-fi chujovina, ktorá má ku tomu aj odporné CGI, v sebe ukrýva príbeh o rozpade psychiky a ľudskej spoločnosti. Nebudem klamať, keď poviem, že  som si užil scénu, kde tá skurvená piča konečne ochutnala kus olova. Koniec je jeden z mála, ktorý dokáže človeka jak psychicky, tak emočne položiť, a zároveň tam není len aby šokoval. Byť dôkazom je to, že sa mi celú dobu klepú ruky keď toto píšem. ()

Sunwheel

Horor, kde najväčšou príšerou nebude CGI obluda (triky ukazujú miestami nižší rozpočet), ale ľudské vzťahy, keď každému ide o prežitie vo svojej bubline. Koniec úplne vystrelil dekeľ a podčiarkol pointu. Film zároveň bez pardónu dokazuje, že v roku 2007 nebola politická korektnosť tak v Hollywoode dôležitá (černosi tu rozhodne nespĺňajú úlohu charakterných postáv). Skvelá jazda, ktorá zanechá vo vás pachuť! ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi