Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Legenda praví, že za druhé světové války si američtí váleční piloti vyprávěli pověsti o gremlinech, potvůrkách, které měly na svědomí podivné nehody, poruchy a havárie letadel, bojujících proti Japonsku. Další legenda praví, že scenárista Chris Columbus spojil tyto pověsti se svými vzpomínkami na dětství, kdy musel spát na půdě plné myší a noc co noc usínal s obavou, že ho ve spánku pokoušou. Obdařil potvůrky neukojitelnou škodolibostí a vymyslel příběh, který zaujal slavného Stevena Spielberga natolik, že se jej rozhodl v roce 1984 produkovat. Hrdinou druhého dílu je opět Billy Peltzer, nyní zaměstnaný ve velkém mrakodrapu pana Clampa. Právě tady, uprostřed New Yorku, se znovu setká s roztomilým mogwaiem. Brzy samozřejmě dojde k porušení tří základních pravidel (mogwai se nesmí namočit, přijít na prudké denní světlo a hlavně se nesmí krmit po půlnoci), a tak se Clampův supermrakodrap zanedlouho hemží zelenými pidižvíky, nenechávajícími nic a nikoho na pokoji. Cpou se vším, co dostanou pod pazoury, ať je to poživatelné nebo není, a přestože promění luxusní mrakodrap ve zříceninu, jsou neodolatelně roztomilí. Stále se mezi sebou škorpí, chichotají a přímo se škodolibou radostí obtěžují nejen aktéry příběhu, ale dělají si šprťouchlata i ze samotných diváků. Je tu ovšem Billy se svou dívkou Kate, kteří samozřejmě vědí, jak na to a pustí se do boje se zelenou lavinou příšerek. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (182)

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Gizmo se tu stává Rambem, máme tu gremlinskou šťabajznu,  létajícího Gremlina, superinteligentního Gremlina a spoustu dalších gremlinských vychytávek a detailů, kde lze vidět, jak moc  je měli jejich tvůrci rádi.  Komedie je to pak opravdu hloupoučká a de facto ničemu se nedá s vážnou tváří smát. Ale pro mne osobně je to velké nostalgické guilty pleasure, kde si vždycky vybavím tu ošobrstanou třetí kopii na VHS s jednohlasým dabingem v německém znění.  Pět sendvičů po půlnoci... ()

Grogan 

všechny recenze uživatele

Staří dobří gremlini se vracejí. Tentokrát se jejich útoku musí bránit zaměstnanci supermoderního mrakodrapu pana Clampa. Najdou zde i oddělení genetických pokusů a poté, co vyzkouší některé vědecké výrobky, zmutují do všech různých forem a tvarů. A Billy Pelzer musí proti nim opět zasahovat. Neméně zábavné pokračování prvního dílu. ()

Reklama

Prochy38 

všechny recenze uživatele

Už to ztratilo to všechno, čím první díl exceloval. Tady se co nejrychleji gremlini namnožili, aby si diváci užili velké řádění.... Více variací, více gagů, ale méně nápadité, méně vtipné, Gizmo byl v prvním dílu k zulíbání, tady už mi moc neseděl... Jako jo, smát jsem se zasmál. Smích těch potvor neměl chybu, ale když kouknu zoět k prvnímu dílu, nemohu dát víc než 2* ani náhodou.... ()

fcreading 

všechny recenze uživatele

Možno sa zdajú byť oba filmy úplne rovnaké z veľmi rozdielnych dôvodov. Kým prvý diel bol príjemný fixačný rodinný horor, pokračovanie už v niečom zaostáva a v neposlednom rade občas nudí. Gremlins 2 pokračujú v budovaní základnej pôvodnej téme (na rozdiel od mnohých pokračovaní) a postupne si získavajú rešpekt, pomocou vtipných momentou a v porovnaní s prvým dielom (vážnym) si každý uvedomí žánrový pokles. Aj tak ale svojmu predchodcovi nerobií hambu 80 percent. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

No, podľa môjho skromného názoru ešte lepšie ako jednička. Vianočný cynizmus je preč, máme tu ale veľké množstvo postmoderny. Radosť budú mať opäť fanúšikovia sci-fi 50. rokov, Christopher Lee sa tu objaví z lúskom z Invázie lupičov tiel a telefónne monštrum pripomenie nehmotného zabijaka zo Zakázanej planéty. No a možno sú Gremlins 2 najobľúbenejším Stalloneho filmom. Hulk Hogan je tu ale už navyše a sebareflexia ohľadom fikčného a reálneho sveta nie je natoľko vtipná, aby tu namiesto nej nemohol byť ďalší odkaz. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (30)

  • Úvodní animovanou sekvenci vytvořil legendární tvůrce krátkých animovaných filmů Chuck Jones. Současně tím vzdal poctu postavě Bugse Bunnyho, který oslavil 50. narozeniny. (HellFire)
  • Filmový kritik Leonard Maltin se netajil svou nelibostí vůči prvnímu dílu. K překvapení tvůrců kývl na cameo a ve druhém díle si zahrál sám sebe, hanobíc Gremlins (1984), za což se mu dostalo zasloužené odplaty. (HellFire)
  • Pro italskou verzi filmu dal hlas mozku Gremlinů proslulý italský výtvarný kritik Vittorio Sgarbi. (rafix)

Reklama

Reklama