Režie:
Pavel VantuchScénář:
Pavel Taussig, Gustav Oplustil, Radomír Šofr, Věra Šašková, Jaroslav Dudek, Ondřej Suchý (více)Kamera:
Jaromír NekudaObsahy(1)
Antologií českého humoru provází Jaromír Hanzlík. (Česká televize)
Účinkují
Jaromír Hanzlík
Československo
Nejlepší filmy:
Cyrano z Bergeracu (1986) (divadelní záznam)
Ikarův pád (1977) (TV film)
Tažní ptáci (1983) (TV film)
Zdeněk Svěrák
Československo
Nejlepší filmy:
Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)
Záskok (1997) (divadelní záznam)
Dobytí severního pólu (1987) (divadelní záznam)
Jiří Adamec
Československo
Nejlepší filmy:
Dlouhá míle (1989) (seriál)
Pokus o vraždu (1973)
Vím, že jsi vrah... (1971)
Jiří Adamíra
Československo
Nejlepší filmy:
Dva na koni, jeden na oslu (1977) (divadelní záznam)
Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou (1965) (TV film)
Byl jednou jeden dům (1974) (seriál)
Jaroslava Adamová
Československo
Nejlepší filmy:
Balada z hadrů (1960) (divadelní záznam)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Tři oříšky pro Popelku (1973)
Zlata Adamovská
Československo
Nejlepší filmy:
Obecná škola (1991)
Brouk v hlavě (2020) (divadelní záznam)
Brouk v hlavě (2002) (TV film)
Ivana Andrlová
Československo
Nejlepší filmy:
Princ a Večernice (1978)
Podnájemníci (1976) (TV film)
Studentská balada (1986) (TV film)
Eliška Balzerová
Československo
Nejlepší filmy:
Můj báječný rozvod (2008) (divadelní záznam)
Vrchní, prchni! (1980)
Blboun (2001) (divadelní záznam)
Dana Batulková
Československo
Nejlepší filmy:
Záhadná paní Savageová (1997) (TV film)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Trampoty pana Humbla (1997) (TV film)
Jiří Bednář
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Vrchní, prchni! (1980)
Nebeští jezdci (1968)
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Vlastimil Bedrna
Československo
Nejlepší filmy:
S čerty nejsou žerty (1984)
Bratři Karamazovi (1981) (divadelní záznam)
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Svatopluk Beneš
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Lucerna (1967) (TV film)
Dobrý voják Švejk (1956)
Lucie Bílá
Československo
Nejlepší filmy:
Dracula (1996) (divadelní záznam)
Anděl Páně 2 (2016)
Johanka z Arku (2003) (divadelní záznam)
Dagmar Bláhová
Československo
Nejlepší filmy:
Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)
Am a Ea (1977) (divadelní záznam)
Hogo fogo Homolka (1970)
Yvetta Blanarovičová
Československo
Nejlepší filmy:
Přítelkyně z domu smutku (1992) (seriál)
Vrať se do hrobu! (1989)
Travis (1996) (TV film)
Pavel Bobek
Československo
Nejlepší filmy:
Česká soda (1998)
Dvacet let Olympicu (1983) (koncert)
Poslední motýl (1990)
Mahulena Bočanová
Československo
Nejlepší filmy:
Muž v pozadí (1995) (seriál)
Dámský krejčí (2012) (divadelní záznam)
Žena z Korinta (1986) (TV film)
Jiřina Bohdalová
Československo
Nejlepší filmy:
Těžká Barbora (1960) (divadelní záznam)
Dům na nebesích (1984) (divadelní záznam)
Pohádky pod sněhem (1985)
Blanka Bohdanová
Československo
Nejlepší filmy:
Tažní ptáci (1983) (TV film)
Ryba ve čtyřech (1987) (TV film)
Romeo, Julie a tma (1959)
Jan Bonaventura
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Lotrando a Zubejda (1996)