Reklama

Reklama

Maraton lásky

  • Velká Británie Run, Fatboy, Run
Trailer 2

Každý má právo na lásku. I nenapravitelní pařezové, kteří v životě dokážou všechno tak akorát zpackat. V jejich případě je nutné umět si jen směrem ke štěstí pořádně popoběhnout.  Ve svém celovečerním režijním debutu se herec David Schwimmer, kterého české publikum zná především jako šarmantního potrhlíka Rosse ze seriálu Přátelé, vydal po stopách chlapíka, kterému byste možná ani nepodali ruku. Dennise nelze charakterizovat jinak než slovy nesympatická nula. Pracuje jako hlídač v obchodě s prádlem, je věčně plonk a neustále shání peníze na nájem. A co do charakteru je to vážně zvíře. Dokonce před pěti lety utekl své těhotné snoubence Libby od oltáře. Jenže ejhle, i u takového nevycválance se mohou objevit city. I přes to všechno co udělal, totiž Dennis pořád Libby miluje a pokouší se získat ji zpět. Nyní dokonce možná dostane šanci. Již brzy se ve městě poběží charitativní maraton, jehož se hodlá zúčastnit i Libbyin současný přítel, bohatý a přátelský Whit. A pokud by Dennis Whita porazil, možná by si Libby mohla uvědomit, kdo je pro ni ten pravý. Obtloustlý Dennis proto zahodí lahve i cigarety a začíná se svéráznou přípravou na vrcholný sportovní výkon. Že by i takhle mohla vypadat cesta ke štěstí? Kdo ví, každopádně Dennis to v této americké romantické komedii rozhodně zkusí. Svoji hereckou tvář mu propůjčil neodolatelně nepřitažlivý Simon Pegg. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (278)

kinej 

všechny recenze uživatele

Sice to točil David Schwimmer, ale stejně film působí jako typická britská komedie. Asi to bude tím, že anglický rukopis scénáře, nelze jen tak poameričtit. Americké romatnické komedie jsou pro mě úplně něco eklhaft, něco, co mi působí utrpení. Ale angličani umí být patetičtí i bez ohromného nánosu patosu a to z jejich pojetí romantiky dělá snesitelnou záležitost. Ale abych jen nehanil amíky, David Schwimmer také nezaklopýtnul a natočil příjemnou průměrně zábavnou komedii, ze které nejvíce vyniká puchýř. ()

Eddard 

všechny recenze uživatele

Proboha... Nikdy by mě nenapadlo, že ze spojení mého nejoblíbenějšího Přítele Davida Schwimmera, dvou trumfových es současného britského humoru Pegga a Morana a překrásné Thandie Newton může vzniknout takový... hybrid. Run, Fat Boy, Run začíná jako klasická britská komedie střihu Richarda Curtise, operující na suchočerné humorné bázi a vesele fakující konvence korektní rodinné komedie. V tu chvíli jsem si vesele hvízdal a mnul si ruce nad nadcházejícími hody. Ostrý drajv však velice brzo slábne a střih filmu se začně nebezpečně žánrovatět (rozumějte kýčovitět) a Richard Curtis postupně předává kormidlo Chrisi Columbusovi či Nancy Meyers - myslím to samozřejmě obrazně a rozhodně ne, jako kompliment. Úsměv zuhl na rtech, a ani občas se vyskytující řachavé gagy neukonejšili moje vzrůstající obavy. Ovšem hlubiny klišé, režijní a scénáristické bezmoci a šablonovitosti, do jakých se snímek začal propadat a kam jsem společně s ním nahlédl ke konci, jsou natolik bezedné, studené a temné, že zadupali výsledný dojem hluboko pod průměř dobré zábavy. Pocta, kterou chtěl americký komik složit britskému humoru (kromě Morana a Pegga se zde mihnou taky David Williams z Little Britain či Stephen Merchant z Officu) tak zůstala vágně ležet na dně Atlantiku, nedosahující dokonalosti žánrové formy Mrs. Doubtfire, ani syrovějších a cyničtějších britcomů typu About a boy. 40% ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

Na Schwimmera to nebolo zlé. Aj napriek tomu, že ide o klasický, skôr podpriemerný námet a šedivý scenár o nenapraviteľnom flákačovi, ktorý nakoniec príde k rozumu a všetko sa na dobré obráti, tak snímok celkom pobavil. Najväčšiu zásluhu na tom má hlavne S. Pegg, ktorý často dokáže z minima vyťažiť maximum a aj podpriemerné filmy ťahá aspoň do priemeru. Síce tu nebolo veľa scénok s fungujúcim humorom, ale tých pár bolo naozaj luxusných. Čistý priemer. 60/100 ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Já na komedie nikdy nečekám, ty příjdou z nenadání a i když nevím co čekat, většinou jsem buď překvapen nebo na to všechno hnedka zapomenu a neřešim. Komedie jsou všelijaké, ale že by měli nějakou reklamní kampaň to se říct nedá, oproti jiným bijákům z Ameriky, které v kině trhají sedačky již při úvodních titulcích. Na Run, Fatboy, Run jsem se těšil, je to jedna z mála komedií, na kterou jsem se já těšil a nakonec jsem i byl překvapen. Mně ten typ humoru prostě sednul. Nic extrémního, klasicky nenápadného a rozhodně nápaditého i když ne bůhví jak bláznivého. Tak nějak bych to možná zhodnotil na první zkouknutí. On to režíruje David Schwimmer, hraje v tom Simon Pegg a hlavně Dylan Moran. To všechno jsou moji oblíbenci číslo jedna a já prostě věřil, že to špatně dopadnout nemůže. Už trailer nabízel parádní zábavu a ta se také podle mě dostavila. Jen ostatní řekl bych, čekali trochu víc, když v tom hraje ten magor z Black Books, Dylan Moran. Ono by to taky bláznivější určitě bylo, kdyby dostal daleko větší prostor. Ne že by nedostal, ale dostat o trochu větší, tak je zaděláno na tu nejlepší komedii za poslední dobu. Každopádně i tak jsem se bavil. Těšil jsem se a dopadlo to dobře. Celou dobu jsem se nenudil a i když to ke konci mělo čistě průměrný spád jak u komedií bývá, nemohl jsem se netvářit, že mě to nebaví, prostě se bavil, tak jak to od filmu očekával. ()

Vědma 

všechny recenze uživatele

Silnější tři hvězdičky, příběh nestál za psí štěk, ale Simon a hlavně Dylan Moran to tahali nahoru. Ten druhý jmenovaný má fakt velký komediální talent a je při tom všem ještě hezký, což není běžná kombinace. Pobavila jsem se dobře. I ty vtipy, které byly na hraně nechutnosti tady byly podané zábavně. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (7)

  • Režisér David Schwimmer si neodpustil malé cameo. Během maratonu sledujte chlápka s čepicí, který Peggovi strčí do ruky pivo. (Pumiiix)
  • Původní scénář počítal s maratonem v Los Angeles. Poté, co do filmu vstoupil tým britských producentů, se přesunul děj do Londýna. Práva na londýnský maraton však již dříve ukořistila jiná produkce, a tak museli filmaři uspořádat vlastní pod názvem „Nike River Run“. (Olík)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno