Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Recenze (7 797)

plakát

V letu (2024) 

Nevtipné, nezábavné, místy až trapné. Hlavně, když se na scéně objeví Jean Reno, na kterého jsem se za normálních okolností jinak docela těšil a vlastně byl jeden z předních důvodů proč film chci vidět. Jenže mám pocit, že takhle se dneska ty akčňáky točí. Nedávají logiku, jsou nesmyslné, až debilní, scénáristi si dělají co chtějí…a pak to tak taky vypadá.

plakát

Ambulance (2022) 

Byla doba, kdy jsme každý další film Michaela Baye očekávali s nadšením. Jenže pak se začal prasit s Transformers a stal se z něj hrozný rutinér. A tohle je asi jeho dosud nejhorší film, co jsem zatím viděl. Děs a bída a navíc s herci, kteří nevydají zbla emocí. A to bych třeba u Jaka Gyllenhaala nečekal.

plakát

Žraloci v Paříži (2024) 

Už od názvu všem musí být jasný, že to bude hovadina na kvadrát. Jenže i takové hovadiny můžou být alespoň zábavné, když nic jiného. Pomrkávám třeba na Hady v letadle. Jenže realita je jiná. Je to nuda. Těžká nuda. A jediný šok, ale zato zase pořádný, je samotné finále. To je brutální a stojí za to si na něj počkat.

plakát

Vrah naoko (2023) 

Lákal mě zde režisér Richard Linklater. U něj jsem doufal, že to bude fajn, protože už námět je docela fajn. Jenže problém je asi přímo s herci. Staví se tady k tomu prdelí čelem a tak je Vám vlastně úplně jedno, co se ve filmu děje. A když je to komedie, je to o to těžší, Protože u ní je minimálně předpoklad, že by Vás měla bavit. A to se ve výsledku taky neděje. Takže tu zůstáváme u jediného faktu, že nápad dobrý, ale zbytek o ničem.

plakát

Bionic (2024) 

Hrozná hovadina, byť technicky relativně v pořádku. Vůbec nechápu, kdo na takový céčkový scénář mohl sehnat peníze. Jako natočit sci-fi o kyborzích, kteří v budoucnosti sportují a skáčou třeba skok daleký je prostě úlet.

plakát

Manželé Stodolovi (2023) 

Téma je v tomto případě obecně hodně jasné. Očekával jsem tedy super herecké výkony a k tomu explicitní záběry, které by mohly šokovat a celkově do českého filmu přinést něco nového. Jenže zatímco výkony skvělé byly, scénáristicky to byla prostě nuda. Explicitně neukáží nic a tak zbývá psychologická stránka postav. A ta mi jasně dala najevo že Stodolová byla psychotik a Stodola debil.

plakát

Nic ve zlým (2023) 

Když jsem si přečetl anotaci, tak jsem se okamžitě zaradoval. Dočkal jsem se totiž přesně toho typického amerického komediálního koktejlu, který jsem dlouho neviděl. Přesně ten zábavný námět, který je komediální už z podstaty. Pak tedy záleží, jak to tvůrci zapracují. A musím říct, že zde se povedlo! A to i přesto, že jsem se toho tu dle zdejšího hodnocení trošku bál. Nakonec jsem ale vůbec nemusel. Jennifer Lawrence se ze sebe doslova vydala. A to i přesto, že tu pořád mluvíme o komedii. Asi pochopila, že na internetech se o ní dá nalézt úplně všechno a tak do toho dala úplně všechno. Doslova. Kdo uvidí, pochopí a bude ji mít ještě radši.

plakát

Němá tajemství (2023) 

Jedno z nejzajímavějších a nejemotivnějších dramat, které v Česku za posledních několik let vzniklo. Realistické, herecky výborné (na Janičku Plodkovou prostě nedám dopustit, ta její uvěřitelnost je až hmatatelná), perfektně a hlavně uvěřitelně napsané. A především s tématem, které působí, jako by to mohlo potkat každého z nás. Tak uvěřitelné a dobře natočené české drama jsem opravdu dlouho neviděl.

plakát

Barvy zla: Červená (2024) 

Poláci naprosto sebejistě po Skandinávii přebrali krále evropských kriminálek. Na Netflixu se totiž objevil další kousek, který opět pracuje s vydatně ponurou vraždou v polských reáliích a opět je to v mnoha ohledech super. Prostředí Trojměstí je neotřelé a i když nepracuje tolik s architekturou měst, pořád pracuje s faktem, že města se nachází u Baltského moře. Takže tu máte vraždu, atmosféru nasycenou mořskou solí a více než solidní herecké výkony, kterým dominuje standardně výborný Jakub Gierszal. No a když už si budete myslet, že jste na konci vyšetřovačky, připraví si na Vás adekvátní fuck up, který stvrdí kvalitu samotného námětu. Vysloveně povedená záležitost.

plakát

Godzilla Minus One (2023) 

Už to, že se do žebříčků nejlepších filmů roku 2023 dostane japonský film, stojí za zájem. Japonci se totiž po dlouhé době vrátili k jejich celosvětově nejznámější obludě a natočili vysloveně zajímavý film z jejího světa. Atmosférou dobový, odehrávající se chvíli po konci druhé světové války. Digitálně notně šílený, což je třeba uznat. Ale po příběhové stránce tu perfektně skloubili do kupy názorové pochody a myšlenky jednoho národa, který po válce bojoval sám se sebou. Což je na tomto filmu podle mě to nejzajímavější. Totální katarze jednoho národa převedená do filmu o zrůdě, která definovala jeden žánr a pomohla nejednomu Japonci se očistit.