Existuje život po životě? Můžeme obelstít svou smrt? Odpověď na tyto otázky zná Anna (Christina Ricci – Addamsova rodina, Zrůda), hlavní hrdinka tohoto záhrobního příběhu. Na cestě ze schůzky se svým milencem se zabije v autě. Navzdory všem fyzikálním zákonům se však znovu probudí, v prostorech pohřebního ústavu. Ocitne se v jiné realitě, někde mezi životem a smrtí. Seznámí se zde s jediným člověkem, který ji slyší, majitelem ústavu panem Deaconem (Liam Neeson – Star Wars, Letopisy Narnie). Je on bájným Cháronem, naším průvodcem do říše mrtvých? Nebo je to nakonec všechno úplně jinak? (oficiální text distributora)

Diskuze

Forsberg11 (hodnocení, recenze)

No dobre, ale ako vedel, že tu nehodu prežije, ako vôbec vždy vie, že jeho obete nehodu prežili. Proste to neokecaš, to nejde, Neeson. Je možné že Anna bola naozaj živá a on to proste nebol schopný prijať, nechcel jej veriť, pretože hovorila to isté, čo aj ostatní. Ale že každá jeho obeť je živá nie je pravda.

Pedestrian (hodnocení, recenze)

Já ti řeknu proč. Protože věděl, že Paul je nacamranej a v nejbližší zatáčce se vyseká a on ho dostane do rukou. ;-)

Forsberg11 (hodnocení, recenze)

Pedestrian: myslím, že to zbytočne komplikuješ. Keby to bola nejaké prepojená skupina psychopatov určite by si to scenáristka nenechala sama pre seba, a bolo by to tam nejak naznačené. Dôležitá je veta ktorú vraví Neeson: "Mŕtvi čerpajú vzduch, ktorý potrebujú živí." Neviem tú vetu presne, ale takto nejako to bolo. Jediné čo mi nejde do hlavy, je prečo sa Neeson tváril tak nervózne, keď Paul nasadzoval Anne v truhle prsteň, (bál sa, že sa zobudí?) a prečo ho na konci nahovoril aby ju šiel vykopať z hrobu...

Pedestrian (hodnocení, recenze)

Má kontakty. To tě nenapadlo? Nebo jsi těžký intelektuál a vidíš v tom nějakou hlubší myšlenku?

Forsberg11 (hodnocení, recenze)

Aha, takže patológ Neesen len tak behá po okolí a kradne obete z dopravných nehôd. Potom ani polícií ani rodine nie je čudné, že telo putuje z miesta nehody rovno do márnice. Bullshit.

Pedestrian (hodnocení, recenze)

Promiň, nevšiml jsem si, že by v celém filmu byla nějaká scéna s koronerem, doktorem, whatever. A kde jsem napsal, že k němu přišla živá? Jen jsem napsal, že tu nehodu přežila. Zamysli se někdy nad tím, co píšeš.

Forsberg11 (hodnocení, recenze)

Takže chceš povedať, že k nemu prišla živá, že prežila tu nehodu, a nikto si to nevšimol, ani koroner, ani doktor. Zamysli sa niekedy nad tým, čo píšeš. Aj keď mne sa na to Neesonovi tiež niečo nepozdávalo. Ale že by všetky jeho obete prišli ku nemu živé je nonsens.

Pedestrian (hodnocení, recenze)

Ale vždyť to je klasické klišé. Kdyby se rozhodla odejít, tak by jí v tom okamžitě zabránil.

glassmoon

glassmoon (hodnocení, recenze)

Pedestrian, ale on jej predsa dal moznost odist (otvoril jej dvere), no ona sa zlakla...

Pedestrian (hodnocení, recenze)

Moje teorie je, že všechny jeho oběti byly živé. Už si to sice moc nepamatuju, ale jak MartinezZ píše o tom, cituji: "Takže to vidím tak, že byla mrtvá, Liam ji vzkřísil a poté, co sama uznala, že její život nestál za nic a že je ráda, že umřela, ji nechal pohřbít, protože dýchala vzduch těm, kteří žít chtěli.", tak s tím nesouhlasím. Protože Christina Ricci přeci projevila zájem o to žít a že dokáže i milovat. A Neesen na to nijak nereagoval, pořád pokračoval v přípravách na pohřeb. A ten jeho potutelný úsměv na konci, kdy Justin Long nasedá na mol do auta, abych zachránil svou milovanou. Jakoby se Neeson těšil na svůj další skalp. Podle mě to byl psychopat. Práce všeho druhu, majitel pohřebního ústavu, patolog, člověk, co má právo vydávat úmrtní listy a bůhví co ještě.

MartinezZ

MartinezZ (hodnocení, recenze)

< SPOILER !!! >
Já to pochopil takhle. Jak tam klučina přišel na pohřeb a Liam s ním mluvil, vysvětloval mu, že se nemusí bát, že tyhle schopnosti má Liam taky a že je měl už kristus, který mohl mluvit s mrtvými a !! přivést je zpět k životu !!. Takže to vidím tak, že byla mrtvá, Liam ji vzkřísil a poté, co sama uznala, že její život nestál za nic a že je ráda, že umřela, ji nechal pohřbít, protože dýchala vzduch těm, kteří žít chtěli. Akorát je před vystavením nadopovával, aby vypadali jako mrtví. Ona viděla, jak chlapík v rakvi otevřel pusu, ona sama v rakvi před zavřením otevřela pusu. Liam ale v podstatě vrah nebyl, nemohl zabít ty, co už byli mrtví.
A nebo byla skutečně mrtvá, jen duše zůstávala a "peklem" pro ni bylo pohřbení spolu s tělem jako vlastní trest za promarněný život.
Přikláním se ale k té morbidnější první verzi. Proč by jinak byla schopná lízt po baráku a chytat nože, proč by byla schopná vyrazit ze začátku Liamovi stříkačku z ruky apod.? Protože byla "hmotná", protože byla schopná dýchat na zrcadlo, protože byla živá. A podle mě bylo jen na ní, jestli se poddá a odsoudí sama "na smrt". Klučina sám byl cvok k Liamovi se hodící, když pak pohřbíval kuře (asi) za živa s tím, "že takhle to bude lepší". Ti dva se našli.
< SPOILER !!! />
A rozcupujte mě :D

Rob Roy

Rob Roy (hodnocení, recenze)

!!! SPOILER !!! tak byla mrtvá, nebo zemřela až v té rakvi? Já se přikláním k té druhé variantě, ale spousta z vás píše opak.

weli

weli (hodnocení, recenze)

od 4 hvězdiček mě odradila hodně trapná scéna kdy je christina ricci ve sprše a vyrve si srdce.

J*A*S*M

J*A*S*M (hodnocení, recenze)

Jestli vás to potěší, tak ten úryvek z diskuze imdb, co níže postoval Rob Roy, je sice mírně vyhypovanej, ale v zásadě nelže ...

(hodnocení, recenze)

ke stazeni to mame, ted jeste titulky :-)

Pilda17

Pilda17 (hodnocení, recenze)

paráda..:D dobrý náhoda..:D Akorát se zeptám a někdo to hodí na uloz to..:)

viperblade

viperblade (hodnocení, recenze)

Zeptej se těch, co už hodnotili. Doporučuju naše "sourozence" Drsana a LaSandru.

Pilda17

Pilda17 (hodnocení, recenze)

Kdy tento film bude v kinech a nebo někde k sehnání?:) Nemohu ho nikde sehnat..:)

Di Tecka

Di Tecka (hodnocení, recenze)

O titulky by se mohl někdo postarat, ale je to někde ke skouknutí? Nějaká verze..nic nenacházím..

Němi

Němi (hodnocení, recenze)

Bohuzel je z drtive vetsiny tvoreno lidma, co hodnoti filmy, ktere nevideli. A asi ani tech 230 hlasu (6,8) na IMDb nebude moc vypovidajicich.

Liam Neeson je hrobník

Liam Neeson je hrobník

21.10.2008

To není narážka na aktuální akční oldschoolovku 96 hodin, v níž buldozer Liam také pošle pod hlínu pěkných pár parchantů. Funebráka v doslovním významu slova si zahraje v psychologickém hororu After… (více)