Existuje život po životě? Můžeme obelstít svou smrt? Odpověď na tyto otázky zná Anna (Christina Ricci – Addamsova rodina, Zrůda), hlavní hrdinka tohoto záhrobního příběhu. Na cestě ze schůzky se svým milencem se zabije v autě. Navzdory všem fyzikálním zákonům se však znovu probudí, v prostorech pohřebního ústavu. Ocitne se v jiné realitě, někde mezi životem a smrtí. Seznámí se zde s jediným člověkem, který ji slyší, majitelem ústavu panem Deaconem (Liam Neeson – Star Wars, Letopisy Narnie). Je on bájným Cháronem, naším průvodcem do říše mrtvých? Nebo je to nakonec všechno úplně jinak? (oficiální text distributora)

Diskuze

Badmaniak

Badmaniak (hodnocení, recenze)

Já to četl a máš skvělé argumenty :)

Jen bych chtěl vysvětlit pár věcí ještě...

1)Tu babku co si česala vlasy, jaktože byla živá.

2) Při doteku i na podchlazené tělo je poznat že žije.

3) Člověk je podchlazený už při 36ti stupních, nemůže nijak přežít. To je biologie.

4) Rána na hlavě se nezacelí za 4 dny. :)

5) Jak to zařídil s tím "snoubencem" že zároveň měl nehodu a zároveň dojel k hrobu kde ho teprve podle tebe měl chtit pohřebák? :)

Obzvláště bod 5 mě usvědčuje v tom že je to MYSTERY a ne jen druhořadej horor :)

Badmaniak

Badmaniak (hodnocení, recenze)

Proč mám taky pocit, že je všechny zabíjel on? :) Respektive pohřbíval zaživa?

Ale pokud by to tak bylo, proč by to nikdo nepoznal? člověk nemůže vydržet tak dlouho studený a přitom být schopný stále žít a mluvit a škrábat na víko rakve...

A kdo potom byla ta stará paní, co si česala ty vlasy?

Odpoví mi na to MegaPuding? :)

Deratizer

Deratizer (hodnocení, recenze)

Tento film je vybornej, napeti, atmosfera, proste jako vetsina ducharin ma svy kouzlo pri prvnim shlednuti, pri druhem uz malokdy, protoze uz clovek vi co cekat. Ale film je vybornej, vic takovych bych rad videl,vi nekdo o necem?

GigaPudding (hodnocení, recenze)

majo25: když žiješ v představě že hlavní postavou filmu je někdo kdo tam není a ještě odpoledne jsi ani nevěděl některé z jasně ukázaných věcí v tomhle filmu? :)

to si nejsem moc jistá

majo25 (hodnocení, recenze)

GigaPudding: :-) mi prišlo smiešne, na začiatku som ja mal otázky a ty si odpovedal, a na konci máš ty otázky a já mám odpovedať :-) Dobre. V tomto filme nejde o to, koho sa týka väčšina deja (ked už, tak najviac sa týka asi samotného koronera), ale podstatnejšie sú tie desiatky iných ludí, pretože bez nich by nebola pravá pointa filmu "viditeľná". Oni sú strašne podstatní, narozdiel od hl. predstavitelky, ktorá nie je až taka podstatná, je postrádateľná, pretože je len jedna z mnohých. Je len ako príklad. Samozrejme zaujímavý príklad.

GigaPudding (hodnocení, recenze)

majo25: můžeš mi říct koho se týkala většina děje toho filmu? byla to postava christiny ricci nebo postavy mnohých desiatok?

majo25 (hodnocení, recenze)

TheRaven: teba sa na nič nikto nepýtal, kto by aj chcel debatit s arogantnými ludmi, že? Vrana

GigaPudding: to, že ich neuvidíš (no vlastne ich vidíš na tých fotkách :), neznamená, že tam nie sú :)...a práve že mne to jedno nie je, a že je to tak trošku nedopracované...to mi na filme trochu vadí (nie velmi, len trochu). No, myslím, že sa už nemáme kam pohnut, čo to sa vysvetlilo, niečo zostalo  "zahmlené". Dík GigaPuding, dobre sa mi s tebou debatovalo :)

TheRaven

TheRaven (hodnocení, recenze)

majo25:  Čau Majo. Už zase děláš problémy a vytýkáš filmům nedostatky, které jim sám podstrkuješ?

GigaPudding (hodnocení, recenze)

majo25: kolik mnohých desiatok v tom filmu uvidíš? ten film se týká jedné jediné oběti, takže jak a co dělal se všema předchozíma je úplně jedno.

majo25 (hodnocení, recenze)

GigaPudding: V poriadku, tvoj názor ti neberiem. A čo tie nehody - nikto si ich nevšíma, ani ludia ani policajti či vyšetrovatelia? Nesúhlasím, že vo filme sa jedná len o jednu osobu, je to prenho obyčajná osoba s mnohých desiatok.

GigaPudding (hodnocení, recenze)

majo25: nikdo neříká, že všechny svoje oběti získával stejným způsobem a ani to není podstatné, protože jde jen o tu jednu oběť, o které je celý ten film a on není na té hostině od toho, aby někoho bavil a není to ani jeho hostina, ale pohřební hostina pro tu ženskou, takže nezáleží na tom, jestli by tam vůbec byl natožpak kdy a proč odešel

majo25 (hodnocení, recenze)

GigaPudding: môže a nemusí to tak byť...proste mohol fotit živých ludí akurát ked boli pod účinkom tej látky :) A na ostatné mi neodpovieš? Nemusíš, samozrejme, stačí aj, ked napíšeš "Neviem".

GigaPudding (hodnocení, recenze)

majo25: na stěně má fotky, fotky se zavřenýma očima byli normální mrtví, který mu tam přivezli k pohřbu, a fotky s otevřenýma očima byli lidi, kteří byli živí a on je pohřbil zaživa

majo25 (hodnocení, recenze)

GigaPudding: pozrel som si to, máš pravdu, bola to jeho dodávka. Lenže vyvstávajú potom iné otázky, ked do niekoho vrazí/vytlači z cesty a on nabúra, to ho nikto nevidí, že nejaký človek (nie v bielom plášti) nakladá do čisto bielej dodávky (bez výstražných svetiel a hluku) telo? Nikto nezavolá (ozajstnú) záchranku, ked vidia haváriu? Dalej, zahrabával hociako starých ludí, do všetkých určite nemohol narazit (bolo by to pre vyšetrovatelov minimálne čudné, bolo by vyšetrovanie, atď), starší ludia museli byt teda aj na prahu prirodzenej smrti (jemu to muselo byt jedno či zranenie alebo prirodzená smrt)...to si teda všímal takmer všetkých ludí v meste? A jeho posledná obet vo filme, jej milenec...vyprovokoval ho k overeniu si jej "mrtveho" zahrabaného tela, to koroner/zamestnanec pohr. ústavu nechal celú spomienkovú "oslavu", ktorú sám organizoval, len tak, a davaj ho sledovat auto jej milenca? To by si jeho hostia vôbec nevšimli?

majo25: v té scéně kdy jeho dodávka vytlačí její auto ze silnice

a ano, spoustu z těch lidí záměrně pohřbil zaživa a jeho důvody popisuje v rozhovoru s tím malým klukem u vykopanýho hrobu :)

majo25 (hodnocení, recenze)

GigaPudding: on spôsobil nehodu? v ktorej scéne to bolo? a to spôsobil nehodu všetkým tým desiatkám ľudí?

GigaPudding (hodnocení, recenze)

majo25: on byl zaměstnanec pohřebního ústavu :)

a on tu nehodu sám způsobil záměrně, to v tom filmu je taky vidět

majo25 (hodnocení, recenze)

GigaPudding: On bol predsa len koroner, ludí ku koronerom už len dovážajú (napr. sanitkou)....či on presne čakal, kde sa nejaká nehoda stane, hned stál za rohom s dodávkou, a hned ich bral preč, pred zrakmi nikoho? To asi tažko :)

GigaPudding (hodnocení, recenze)

majo25: on sám je paralyzoval aby vypadali mrtví a žádný doktor ty lidi neviděl => to jsou dva fakty jasně předvedené v tom filmu :)

majo25 (hodnocení, recenze)

Film je zaujímavý a má originálny príbeh. Neeson zahral svoju rolu (mysterózneho a psychopatického koronera) skvele. Ale ako už v takýchto filmoch býva, film i pointa od začiatku do konca filmu musí mať logiku. Ak ju nemá, film začína "pokulhávať", čo by vysvetlovalo aj relatívne nižšie hodnotenie filmu. Mne celý film vadilo, že koroner zvláda všetky činnosti sám: aranžéra, záhradníka, toho čo upravuje telá, kope jamy, vybavuje a organizuje rozlúčky, jazdí s dodávkou, ešte sa má aj čas rozprávat s "mrtvolami"...už som skoro čakal, že aj knaza bude robiť. Pár nelogizmov vo filme: oblieka ju poležiačky, hoci ona potom sama vstane (prečo ju nenechá obliect samú?), dalej predsa ku koronerovi donesú už len mrtvé telá, doktor predsa on nebol, žeby sa normálni doktori pomýlili a poslali by mu živé telá v bezvedomí ?...trochu smiešna a naivná predstava. Toto sú nedostatky, kvoli ktorým nemožem dat vyššie hodnotenie ani ja: 65%

Deratizer

Deratizer (hodnocení, recenze)

Je neuveritelny, jak i dnes lidi spojuje pouhej tuctovej film, ikdyz je skvelej, jakou maji ty filmy porad silu, osmdesatky jsou sice v nenavratnu, ale i tak to porad funguje, napr diky tomuto webu a to je dobre...Cloveka to nakopne se na filmy divat,kdyz to zije.

GigaPudding (hodnocení, recenze)

tatortik: už se to tu všechno rozebíralo, můžete si přečíst na třetí straně této diskuse proč byla živá, aby se to už neřešilo pořád dokola :)

Tom.J

Tom.J (hodnocení, recenze)

byla žívá už na začátku filmu když přišla na pohřeb svému učiteli klaviru si ji ten pohřebák vyhlídnul.Akorát jsem moc nepobral toho maleho kluka z jeho matkou v křesle u televize,kdyžtak mi to prosím objasněte.díky

Chipsonator

Chipsonator (hodnocení, recenze)

podle mě byla živá a to kvůli jednomu důvod. Když Neeson nakonci bodne do Longa, tak Long začne řvát, ale mrtvola by to necítila.

Liam Neeson je hrobník

Liam Neeson je hrobník

21.10.2008

To není narážka na aktuální akční oldschoolovku 96 hodin, v níž buldozer Liam také pošle pod hlínu pěkných pár parchantů. Funebráka v doslovním významu slova si zahraje v psychologickém hororu After… (více)