Čtyři renomovaní hollywoodští režiséři vyprávějí různé hororové či sci-fi příběhy a prozkoumávají tak prostor za hranicí reality ve své vlastní verzi klasických příběhů z kultovního seriálu Roda Serlinga.
 Čtyři hororové či sci-fi příběhy natočené čtyřmi slavnými režiséry, zpracované na motivy populární televizní série Roda Serlinga, navíc okořeněné vtipným prologem a epilogem. V prvním příběhu se setkáme s velkohubým byznysmanem, jenž z duše nenávidí židy, černochy i asiaty. Ten je jednoho večera nevysvětlitelným způsobem transportován zpět do roku 1940, kde je ve Francii pronásledován Nacisty. O deset let později se ocitá coby afro-američan uprostřed shromáždění Ku Klux Klanu a nakonec se objeví v šedesátých letech jako Vietnamec ve Vietnamu. Ve druhém příběhu přijíždí starý muž do domova důchodců a záhadně způsobí, že přání tamních obyvatel se stávají skutečností - pomocí nějakého podivného kouzla je reinkarnuje do jejich mladších já. Ve třetím příběhu mladá žena sveze záhadného desetiletého chlapce domů, ovšem uvízne s několika dalšími lidmi v alternativní realitě, kterou chlapec vytvořil ve své fantazii. Čtvrtý příběh sleduje cestujícího v letadle, který vidí podivné stvoření na křídle, jenž se snaží letadlo zničit. Nikdo mu však nevěří. (oficiální text distributora)

mlock

Těžká bída: 1. Protirasistická propaganda s poselstvím: když budete rasista, stane se z vás žid, negr a rákosník a pudou po vás náckové, ku-klux-klan a vojáci ve válce - odpad. 2. Starci v důchoďáku s pomocí kouzelného dědečka omládnou, ale zjistí že je to na hovno, protože by svuj mizernej život museli překlepat znovu a chtí bejt radši znova starý - odpad. 3. Kouzelnej kluk zavírá lidi do baráku a dělá si z nich postavy z grotesek - s přivřenim voka *. 4. Křídlo letadla žere hnusnej skřet a panu Valentinovi to nikdo nevěrří - **. ()

tribican

1. příběh: Naprostá pitomost a ještě k tomu úplně blbě zpracovaná. 15 % 2. příběh: O trochu menší blbost, vůbec se však nehodí do hororového povídkového filmu. Vzhledem ke kontextu hodnotím na 25 %, jinak bych možná dal i víc. 3. příběh: Dobrý námět, podivné herecké výkony, ne úplně dotažený scénář. 55 % 4. příběh: Povedená reprodukce jedné z nejlepších povídek The Twilight Zone, která však dle mého ubrala na špatných místech. 70 % Celkově jde v zásadě o podprůměrnou záležitost, bez posledních dvou povídek odpad, s nimi to dotáhne na 2 hvězdičky. Výtah ke 3 hvězdičkám u mě zajistil prolog, který u vás vyvolá pocit, že první povídka bude dobrá (což se ukázalo jako chybný úsudek). Doporučuju zhlédnout jen prolog, poslední 2 epizody a epilog, o nic nepřijdete. 50 % ()

Feacher

No, čekal jsem od toho víc. Žádná z povídek, možná vyjma té poslední, mě zas tak moc nebavila. Příběhy jsou známé, řekl bych že i ze Simpsonů a možná právě proto bylo moje očekávání jinde. Nápady hezké, ale prostě tomu dost věcí chybělo. Hvězdičky jsou v podstatě za jména, známost povídek a pár bodů získává dílo za poslední povídku. 3*! ()

Bragi66

Je to tak hloupé, absolutně bez napětí, ohavně přehrávané a rozvláčné, že jsem ani nezkoumal, který z těch blitkopříběhů vytvořil Steven Spielberg. Za jeho Schindlerův seznam (1993) mu tam nahoře za tohle určitě pár černých čárek smazali. ()

jirikzaboj

Průměrnější "děsivé" historky, které se mi dokonale naladily do podzimního Spooktoberu. Největší předností je dílo, na které šahají dnes už ostřílení a legendární režiséři, jejichž typické trademarky se projevily už v tomhle snímku. Nejvíc zahřeje Speilbergova povídka, která naprosto vybočuje a má v sobě to srdíčko pravé filmařiny. ()