Zahrada je nezapomenutelný loutkový film o zahradě, partě kluků a zlém kocourovi, od tvůrců úspěšných animovaných příběhů o dvou medvědech, kteří se potkali u Kolína nazvaném Pojďte pane, budeme si hrát. Svou zvláštní imaginativností a tajemností připomíná v jistém smyslu dětský horror. (oficiální text distributora)

kockodan

Můj absolutně top nejoblíbenější dětský seriál. Tenkrát jsem ani nechápal, že se jedná o sérii něčeho. Prostě když tahle parta kluků a jeden záludný, prohnaný a nečestný kocour byli na obrazovce, mé dětské srdce zaplesalo! Toužil jsem jako dítě někdy někde takovou zaradu najít! Absolutní špička české televizní tvorby pro děti! Doposud nepřekonaná! ()

Feacher

Hezký seriál, kocour je prostě nejlepší a nejvtipnější postava <3. První rozjezdovy díl takový slabší, právě proto, že chybí kocour. Slabší mi přišel i ten s velrybou (oproti zde uvedenému pořadí si myslím, že velryba by měl být 5. díl a nikoli 4.)... každopádně skvěle animovano, namluveno i vymyšleno. 90%! ()

Annevintage

Druhý a zároveň poslední z řady animovaných večerníčků jednoho z našich nejznámějších výtvarníků pana Břetislava Pojara, pro mně a věřím že i pro ostatní oblíbenější než předchozí Medvědi od Kolína. Tomu milému vyprávění Bohouše Závorského nelze odolat a na hlas Františka Filipovského který ho propůjčil kocourovi ze zahrady kterou navštěvují tři malí kluci, mluvených našimi nejznámnějšími a nejuznávanějšími herečkami z nichž třebas já milovala hlas Pavlíny Filipovské která je vždy i v osobním životě nejmilejší . ()

Pitr_brn

Jako mnozí (asi většina) píšící, si to rovněž pamatuji z dětství a souhlasím s tím, že je to geniální dílko se svou trochou tajemna - "Kde jen najít takovou zahradu?..." Prostě není nad "Trnkoviny" a "Pojaroviny" - myšleno v tom nejlepším slova smyslu. ()

vilicek77

Když jsem byla malá, milovala jsem zahradu...byla krásná a tajemná, bála jsem se, kdy bafne kocour, bála jsem se kocoura jako takového....teď jsem už velká a vše jsem viděla znovu...kromě toho, že jsem se vrátila k myšlenkám svého dětství, oceňuji i to, co jsem v dětství nevnímala, pro mne dokonalé dialogy a ten neuvěřitelný dabing:-) a za boha nemůžu přijít na to, jak to na tehdejší dobu zrychlovali a kdo koho vlastně mluvil, snad jen Janžurka:-) ()

Tomatec

"tatíí pusť mi kluky", ...takhle volá, už nejméně po stý, moje tříletá dcera, a to je rok 2013!!! Určitá mysteriózní poctivost a originalita ovládá tento geniální snímek. ...ch ch chyťte hóóó ()

Mordor

Břetislav Pojar byl génius loutkového filmu. Když se jeho génius spojí s předlohou dalšího génia - Jiřího Trnky, nemůže to dopadnout jinak než na 5 hvězd. Je to oslava fantazie, klukovského dobrodružství a klaunů - prostě světa, ve kterém je vše možné, ve kterém se moudrý trpaslík jenom usmívá, z drobné rybky vyroste učená velryba, ze štěňat sloni, a který bychom si měli každý den připomínat. :))) Hluboké díky, pane Pojare! ()

Grimes

Tento seriál rozhodně utvářel moje dětství. Vzpomínám si jak jsem jako dítě prolezl všechna zákoutí pražských Záběhlic a Hostivaře abych tu zahradu našel, to se člověku pak krásně vzpomíná když se po letech koukne na tento seriál, nutí mě to otevřít si knížku a přečíst si i to co bylo dál. Ale abych nezůstal jen u vzpomínek, tak seriál mám rád také kvůli animaci, která je dokonale typická pro Břetislava Pojara, také kvůli úžasnému dabingu, který mě baví i po letech a krásnou hudbou, podtrhující celou atmosféru zahrady, jak tu tajemnou, tak tu dětskou, je to prostě úžasná kompozice všeho, která rozhodně plní svůj účel na sto procent. Za mě 5 hvězd. ()